Вишнівська громада виграла грант на ремонт водогону

Експерти U-LEAD допомогли Вишнівській громаді Дніпропетровської області підготувати проєктну заявку, яка перемогла у конкурсі грантів. Громада отримає 150 тисяч гривень на ремонт водогону. В результаті внутрішньо переміщені особи та місцеві жителі будуть забезпечені водопостачанням.


Вишнівська селищна рада стала учасницею ініціативи щодо експертної підтримки U-LEAD з розробки проєктів. Про це повідомила Олена Тертишна, керівниця Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» в Дніпропетровській області.

У Вишнівській громаді проживає майже 4700 жителів. З 24 лютого сюди переїхали понад 700 мешканців населених пунктів, де тривають бойові дії. Є ті, кому вже нікуди повертатися.

Для частини внутрішньо переміщених осіб в громаді облаштували приміщення дитячого садочку, який зараз не використовується. Благодійники встановлюють душові кабінки, місцеві приносять теплі речі, допомагають з продуктами. Переселенці також беруть активну участь у підготовці до зими: заготовляють дрова, роблять продуктові запаси, підтримують порядок на території.

Нормальному проживанню у цьому приміщенні заважала відсутність води. Для Вишневого взагалі питання водопостачання є болючим. Стара водонапірна башта та комунікації ледь не щомісяця нагадували про себе. Мешканці Вишневого по кілька діб залишалися без води через пориви, а місцеві комунальники вже втомилися латати труби. 

В ході консультації, організованої у серпні командою Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» в Дніпропетровській області представники громади та експерти обговорили можливість розробки проєкту з ремонту водогону та пошуку фінансування саме для цієї ініціативи.

І вже у вересні Вишнівська громада виграла грант в розмірі 150 тисяч гривень на ремонт водогону.

«Експерти U-LEAD нам допомогли знайти конкурс для нашого проєкту. Зараз багато інформації щодо підтримки переважно бізнесу та різних ініціатив, але нам потрібен був особливий. Під час консультації ми відкоригували дані, пояснювальну записку та обговорили деталі проєкту. А потім ми заповнили аплікаційну форму. І от маємо результат. Плануємо до початку зими замінити частину зношених труб на нові», - розповіла Інна Холодецька, керуюча справами виконавчого комітету Вишнівської селищної ради.

Завдяки реалізації проєкту громада зможе забезпечити водою приміщення для переселенців. А також забезпечити водопостачання приватних будинків та об'єктів соціальної інфраструктури.

«Громади Дніпропетровщини вмотивовані до проєктної роботи. І це добра ознака, бо саме так місцеве самоврядування демонструє спроможність вирішувати проблеми, яких зараз набагато більше, ніж у мирний час. І навіть маленький проєкт може стати великим магнітом для майбутніх планів. А Вишнівська громада їх має, бо виграний ними з допомогою наших експертів проєкт є лише частиною заходів великого плану відновлення території. І невдовзі ми почуємо про наступні перемоги вишнівчан!», - зазначила Олена Тертишна, керівниця Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» в Дніпропетровській області.

03.10.2022 - 10:52 | Переглядів: 898
Вишнівська громада виграла грант на ремонт водогону

Теги:

історії війни міжнародна підтримка

Область:

Дніпропетровська область

Громади:

Вишнівська територіальна громада

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

02 грудня 2022

02 грудня 2022

«Замість квітучої громади маємо одні руїни». Інтерв’ю з головою Снігурівської громади

«Замість квітучої громади маємо одні руїни»....

  Інна Бойко про ситуацію у Снігурівці та довколишніх селах, про руйнування, колаборантів, бюджет та...

02 грудня 2022

У Білобожницькій громаді відкрили Дія Центр та дев'ять віддалених робочих місць для надання адмінпослуг

У Білобожницькій громаді відкрили Дія Центр та...

  Більше десяти тисяч мешканців Білобожницької громади на Тернопільщині отримали доступ до адміністративних...

02 грудня 2022

Як Вознесенська громада намагається впоратися з викликами, спричиненими війною - коментарі Вікторії Бальцер

Як Вознесенська громада намагається впоратися з...

Вікторія Бальцер, секретар Вознесенської міської ради (Вознесенська громада, Миколаївська область), розповіла, як...