Підприємництво та кооперація для економічної трансформації громад: основні тези

 

Підтримка з боку держави та проєктів міжнародної технічної допомоги для розвитку підприємництва, ініціатива для кооперації та роль місцевого самоврядування у цьому процесі, інструменти створення та розвитку підприємництва, а також набутий досвід громад - саме ці питання були в центрі уваги обговорення в Українському кризовому медіа-центрі на тему «Підприємництво та кооперація як спосіб економічної трансформації громад».


Подію організував Український кризовий медіа-центр у рамках Програми USAID DOBRE спільно з Міністерством розвитку громад та територій України. Участь у події взяли представники міністерств, програм міжнародної технічної допомоги, органів місцевого самоврядування, громадськості, експерти.

В’ячеслав Негода, Заступник Міністра розвитку громад та територій України:

«Завдання Мінрегіону - забезпечити інституційну спроможність громад, реалізацію політики, спрямовану на підтримку тих досягнень, які громади отримали в результаті децентралізації. Це виклик для нас. Але, війна показала, що саме громади стали основою опору агресії,  фундаментом у цілому для держави. І сьогодні країні потрібна муніципальна мобілізація, потрібно вишукувати нові резерви, щоби розвиватися. Впевнений, що в кожній громаді є ці можливості».

Марк Еллінгстад, директор відділу сприяння розвитку демократії та врядування Місії USAID в Україні:

«За останні декілька місяців підприємництво проявило себе з дуже сильної сторони. Українські військові захищають країну, українське громадянське суспільство та волонтери активізувались у відповідь на потреби внутрішньо переміщених осіб. Бізнеси працюють, аби підтримувати економіку, навіть за неймовірних викликів війни. Світ дивиться на Україну та вражений вашою стійкістю та вміннями реагувати. Підґрунтя децентралізації, яка дуже успішно пройшла в Україні, - це чудова платформа для місцевого розвитку бізнесу та кооперації».

 

 

Ігор Віштак, директор департаменту аграрного розвитку Міністерства аграрної політики та продовольства України, зазначив, що наразі держава надає підтримку на старті роботи підприємств або в при розширення їхньої діяльності. Аби отримати допомогу чи грант, підприємці мають виконувати певні умови, зокрема, створення робочих місць. Детальніше про можливості можна дізнатися у виступі спікера, а також на порталі «Дія».

 

 

Андрій Ремізов, виконувач обов’язків директора ДУ «Офіс з розвитку підприємництва та експорту»:

«Побудова країни підприємців – такою є мета створення національного проєкту Дія.Бізнес, який наразі реалізовує Мінцифра та Офіс з розвитку підприємництва та експорту. У межах проєкту нам важливо закривати головні потреби та болі підприємців та надавати їм розлогий спектр послуг (консультації, освітні проєкти, сервіси, гранти, ініціативи), що можуть допомогти вирішувати бізнес-задачі на різних етапах становлення: від пошуку ідеї до виходу на експорт. Для зручності користування послугами проєкту ми реалізовуємо два формати: онлайн портал Дія.Бізнес та офлайн мережу центрів підтримки підприємців Дія.Бізнес у регіонах. Тут підприємці можуть отримати безкоштовні консультації, відвідати навчальні заходи та скористатися сервісами для розвитку власної справи».

Роман Корінець, директор Всеукраїнської громадської організації «Національна асоціація сільськогосподарських дорадчих служб України»:

«Потрібно, щоб громади були ближчими до підприємців і щоб у них були програми підтримки місцевого бізнесу. Якщо ми говоримо, що підтримка сільського підприємництва, сімейних ферм чи кооперації – це є Міністерство аграрної політики, тож нехай воно це і робить. Це далеко не так. Тому що громади є найближчими до людей і до місцевого бізнесу. І, власне, в них має сформуватися відповідальність за місцевий економічний розвиток, зокрема аграрне підприємництво».

 

 

Григорій Ванзуряк, голова Глибоцької громади Чернівецької області розповів, що кооперативи закривали потреби людей, коли великі постачальники не мали змоги завозити продукцію в магазини:

«Двічі під час кризових явищ нам прийшлося побачити, що кооперативи необхідні і вони в громадах є елементами продовольчої безпеки. Особливо тоді, коли логістика великих компаній втрачається, а продуктову безпеку потрібно створювати. Таке було двічі: під час ковідної кризи і перші два місяці воєнного стану. Тоді на прилавках наших магазинів зникла молочна продукція - і наш кооператив працював нон-стоп, аби забезпечити необхідними видами продукції».

Більше тез учасників обговорення читайте на порталі "Децентралізація" згодом.

Відеозапис заходу:

 

 


Публічне обговорення проведено в рамках Програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE), що виконується міжнародною організацією Глобал Ком’юнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

Поділитися новиною:

Читайте також:

02 грудня 2022

02 грудня 2022

«Замість квітучої громади маємо одні руїни». Інтерв’ю з головою Снігурівської громади

«Замість квітучої громади маємо одні руїни»....

  Інна Бойко про ситуацію у Снігурівці та довколишніх селах, про руйнування, колаборантів, бюджет та...

02 грудня 2022

У Білобожницькій громаді відкрили Дія Центр та дев'ять віддалених робочих місць для надання адмінпослуг

У Білобожницькій громаді відкрили Дія Центр та...

  Більше десяти тисяч мешканців Білобожницької громади на Тернопільщині отримали доступ до адміністративних...

02 грудня 2022

Як Вознесенська громада намагається впоратися з викликами, спричиненими війною - коментарі Вікторії Бальцер

Як Вознесенська громада намагається впоратися з...

Вікторія Бальцер, секретар Вознесенської міської ради (Вознесенська громада, Миколаївська область), розповіла, як...