Уряд затвердив Порядок поводження з відходами від руйнувань будівель та споруд

27 вересня Кабінет Міністрів України затвердив Порядок поводження з відходами, що утворились у зв’язку з пошкодженням (руйнуванням) будівель та споруд внаслідок бойових дій або проведенням робіт з ліквідації їх наслідків.


«Українці завжди дбайливо, по-господарськи ставляться до своєї оселі, своєї власності, до рідного краю. І це помітно особливо зараз, коли люди у поранених громадах розчищають завали після російських бомбардувань. І громадяни, і бізнес, і місцева влада потребують правил поводження з відходами від руйнувань. Прийнятий Порядок, в якому прописаний алгоритм прийняття рішень ОМС з поводження з відходами від руйнувань будівель та споруд, допоможе громадам якісно та швидко відновлювати свої території», — прокоментував Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.   

Також проєкт постанови пропонує:

  • визначити поняття «відходи від руйнувань», класифікацію таких відходів, основні операції поводження з відходами від руйнувань та черговість їх проведення, а також основні положення щодо організації місць тимчасового зберігання відходів від руйнувань;
  • встановити Перелік компонентів відходів від руйнувань та можливі шляхи
    їх повторного використання у будівництві, промисловості будівельних матеріалів (виробництві будівельних виробів (продукції).

Документ розроблений Міністерством розвитку громад та територій України за участі Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Комітетів ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування й з питань екологічної політики та природокористування, офісів підтримки обох міністерств, Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ), проєкту «APENA 2» та незалежних експертів у сфері поводження з відходами.

Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов під час IX Всеукраїнського Форуму місцевого самоврядування наголосив, що громади продовжують спільно будувати наше майбутнє.

28.09.2022 - 11:55 | Переглядів: 5429
Уряд затвердив Порядок поводження з відходами від руйнувань будівель та споруд

Теги:

управління відходами війна Олексій Чернишов

Джерело:

Мінрегіон

Читайте також:

20 квітня 2026

Смарт-спеціалізація: сьогодення і майбутнє. Част. 1: Визначення та поширення S3 в ЄС

Смарт-спеціалізація: сьогодення і майбутнє....

Стратегії смарт-спеціалізації (Smart Specialisation Strategies, S3) поступово стали одним із ключових інструментів...

20 квітня 2026

«Цей ветеранський простір – про підтримку, повагу і впевненість, що ти не залишився сам»

«Цей ветеранський простір – про підтримку,...

«Розвиток соціальних ініціатив в громадах, з акцентом на ветеранську спільноту – один з тих актуальних викликів,...

17 квітня 2026

Досвід Білопілля: як комунікація рятує життя на прикордонні та будує партнерства через кордони

Досвід Білопілля: як комунікація рятує життя на...

Це приклад того, як налагодити зв’язок із людьми навіть у найскладніших умовах, використовуючи наявні або доступні...

17 квітня 2026

Бюджетна декларація 2027–2029: чому громади пропонують змінити правила гри

Бюджетна декларація 2027–2029: чому громади...

  Бюджетна декларація на 2027–2029 роки ще не ухвалена – і саме тому громади намагаються долучитися до її...