Чому громади мають боротися за людей - тези Чортківського міського голови на Форумі місцевого самоврядування

Чортківська громада на перше місце у свої діяльності поставила створення сприятливих умов для самореалізації людей. Саме це, на думку Чортківського міського голови Володимира Шматька, дасть можливість людям залишатися в громаді, як місцевим так і переселенцям, і не виїжджати на інші території.


Про це Володимир Шматько сказав під час ІХ Всеукраїнського Форуму місцевого самоврядування, що пройшов у Львові 22 вересня.

За словами Чортківського міського голови, малі громади в умовах війни мають більше викликів, у порівнянні з великими. Адже зростання населення в малих громадах, що, головним чином, пов’язано з прибуттям внутрішньо переміщених осіб, вимагає достатньої кількості робочих місць, які дадуть змогу не просто заробляти кошти, а й реалізовувати себе у професійній сфері.

«Від початку війни Чортківська громада прийняла майже 3,5 тисяч внутрішньо переміщених осіб. Я такої великої кількості мудрих людей одночасно, які приїхали до Чорткова, ніколи не бачив. Лікарі, професори, ІТ-спеціалісти, бізнесмени з Сєверодонецька, Чернігова, Бучі, Дніпра… Ми коло цих людей почали рости. Провели опитування серед переселенців. 1,5 тисячі з них планували залишитися в нашій громаді. Хтось працевлаштувався в міській раді, хтось - в комунальних закладах: освіті, культурі, охороні здоров’я, ЖКГ, ще хтось – на приватних підприємствах. Але це все одно недостатня кількість робочих місць. І поки ми мали змогу  надавати переселенцям їжу й інші необхідні речі – вони в нас залишалися. Коли така допомога зменшилася – люди почали виїжджати. Це означає, що першочергово для цих людей важлива робота», - сказав Володимир Шматько.

Крім того, громаду покинуло чимало місцевих мешканців, зокрема після 11 червня, коли російський агресор вдарив по території громади чотирма ракетами «Калібр».

«Виїхали жінки з дітьми. П’ята частина дітей, 590 з трьох тисяч, покинули територію громади. Для нас це виклик. Тому моє завдання – зупинити відтік людей і створити для них робочі місця. Нам вдалося залучити 2 млн євро грантової допомоги від міжнародної фінансової організації «НЕФКО» для облаштування житла для ВПО. Це житло отримають ті, хто працевлаштувався в громаді, сім’ї військовослужбовців, люди з інвалідністю. Планується створення Центру надання соціальних послуг – перукарня, швейна та взуттєва майстерня, пральня, зона co-working», - поінформував Чортківський міський голова.

Він наголосив, що Україна у цій війні обов’язково переможе, але, крім боротьби з агресором, мусить боротися і за людей, щоб вони не були змушені покидати території.

23.09.2022 - 08:36 | Переглядів: 1009
Чому громади мають боротися за людей - тези Чортківського міського голови на Форумі місцевого самоврядування

Теги:

історії війни війна

Область:

Тернопільська область

Громади:

Чортківська територіальна громада

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

02 грудня 2022

02 грудня 2022

«Замість квітучої громади маємо одні руїни». Інтерв’ю з головою Снігурівської громади

«Замість квітучої громади маємо одні руїни»....

  Інна Бойко про ситуацію у Снігурівці та довколишніх селах, про руйнування, колаборантів, бюджет та...

02 грудня 2022

У Білобожницькій громаді відкрили Дія Центр та дев'ять віддалених робочих місць для надання адмінпослуг

У Білобожницькій громаді відкрили Дія Центр та...

  Більше десяти тисяч мешканців Білобожницької громади на Тернопільщині отримали доступ до адміністративних...

02 грудня 2022

Як Вознесенська громада намагається впоратися з викликами, спричиненими війною - коментарі Вікторії Бальцер

Як Вознесенська громада намагається впоратися з...

Вікторія Бальцер, секретар Вознесенської міської ради (Вознесенська громада, Миколаївська область), розповіла, як...