Триває підготовка Національної концепції «Безпечна громада

16 вересня у Мінрегіоні відбулося друге засідання міжвідомчої робочої групи з підготовки Національної концепції «Безпечна громада» та проекту відповідного розпорядження Кабінету Міністрів України.


«Зараз ми опрацьовуємо стандарти безпекових вимог, а також ролі органів влади місцевого, регіонального та національного рівня, інститутів громадянського суспільства і самих жителів громад у забезпеченні цих вимог. Загалом, ми вже маємо розуміння того, яким має бути обов’язковий набір функцій та інфраструктури в громадах для забезпечення належного рівня безпеки. Спроможні громади, особливо ті, які були створені ще у 2015-16 роках, вже пройшли певний шлях у вирішенні безпекових питань і спільно з ДСНС, Національною поліцією, іншими центральними органами виконавчої влади напрацювали чималий досвід. Звичайно, війна внесла корективи, і тепер громади в залежності від регіону, знаходяться в різних умовах, отже і підходи до забезпечення безпеки мають відрізнятися. Але попередні напрацювання і практики громад і регіонів значно спрощують створення національної концепції, стають її фундаментом», - сказав за результатами заходу співголова робочої групи, заступник Міністра розвитку громад України В’ячеслав Негода.

Під час заходу був згаданий досвід Херсонської області, яка минулого року для моделювання безпекової ситуації в регіоні залучила експертів, котрі створили ГІС-портал, де серед іншого, можна було побачити усю безпекову інфраструктуру громад області – поліцейські, пожежні станції, центри безпеки тощо, а також місця, де потенційно можуть виникати небезпечні ситуації чи аварії.

«Візуалізувати ситуацію з безпекою в регіонах і громадах дуже важливо для прийняття швидких і ефективних рішень. Майбутню концепцію треба буде покласти на зручні та зрозумілі для користування інструменти. І збирати від громад та областей інформацію можна починати вже зараз», - вважає В’ячеслав Негода.

Співголова робочої групи, заступник Міністра внутрішніх справ України Ігор Бондаренко також підтримав думку, що ГІС-інструменти та досвід експертів стануть у пригоді під час майбутнього моделювання системи громадської безпеки в громадах.

Як повідомлялося, робоча група має запропонувати проект Національної концепції на розгляд Уряду у жовтні цього року. А у планах до кінця 2022 року - розробити та прийняти стандарт «Безпечна громада», запровадити порівняльний індекс безпечності громад та рейтинг безпечності громад. Планується і запровадження в 2023 році відзнаки МВС і Мінрегіону «Безпечна Громада України».

Нагадаємо, Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов наголошував на важливості напрацювання національного документу, який передбачатиме втілення безпекових потреб кожної громади, враховуючи її особливості та специфіку сказав.

16.09.2022 - 15:52 | Переглядів: 832
Триває підготовка Національної концепції «Безпечна громада

Теги:

безпека В'ячеслав Негода

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

02 грудня 2022

02 грудня 2022

«Замість квітучої громади маємо одні руїни». Інтерв’ю з головою Снігурівської громади

«Замість квітучої громади маємо одні руїни»....

  Інна Бойко про ситуацію у Снігурівці та довколишніх селах, про руйнування, колаборантів, бюджет та...

02 грудня 2022

У Білобожницькій громаді відкрили Дія Центр та дев'ять віддалених робочих місць для надання адмінпослуг

У Білобожницькій громаді відкрили Дія Центр та...

  Більше десяти тисяч мешканців Білобожницької громади на Тернопільщині отримали доступ до адміністративних...

02 грудня 2022

Як Вознесенська громада намагається впоратися з викликами, спричиненими війною - коментарі Вікторії Бальцер

Як Вознесенська громада намагається впоратися з...

Вікторія Бальцер, секретар Вознесенської міської ради (Вознесенська громада, Миколаївська область), розповіла, як...