В.Гройсман: Верховна Рада має прийняти до 200 законів, які забезпечать системне і якісне реформування країни
Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман ближчим часом підпише розпорядження про підготовку плану законотворчої роботи на 2015-2017 роки.
Про це В.Гройсман заявив у понеділок, відкриваючи засідання Погоджувальної ради. Це розпорядження, сказав керівник Парламенту, буде підписано відповідно до коаліційної угоди, Програми реформ-2020, стратегічного «Плану відновлення країни на 2015-2017», який він передав Національній раді реформ і який нині доопрацьовується Урядом, і Угоди про асоціацію Україна-ЄС.
Голова Верховної Ради наголосив, що нинішній рік є «переламним для держави», роком реалізації реформ, і Парламент має забезпечити системний підхід до законодавства, аби підвищити його якість. «Ми не типографія для друку законів», - зазначив він, пояснивши, що ближчим часом потребують реформування «п’ятнадцять-двадцять» сфер життя, для чого необхідно ухвалити приблизно 150-200 законів, які мають комплексно, «пакетно» врегульовувати усі питання відповідно до напрямів.
«Маємо забезпечити прогнозованість, аби люди знали, яка законодавча база цього року, яка буде наступного, щоб вона була прогнозованою і змогла забезпечити впевненість людей у завтрашньому дні», - сказав В.Гройсман, наголосивши на високій відповідальності Парламенту, Президента України та Уряду.
У цьому контексті Голова Верховної Ради наголосив, що у рамках процесу децентралізації Парламент вже цього тижня має розглянути законопроекти про децентралізацію у сфері архітектурно-будівельного контролю, про об’єднання громад та про регіональну політику.
Під час брифінгу після завершення Погоджувальної ради В.Гройсман наголосив, що не можна приймати законопроекти сотнями і тисячами, оскільки постійне внесення змін руйнують «тіло» закону та подекуди має корупційні ризики. Парламент, сказав він, має бути інтегратором всіх реформ в Україні, а не «типографією законодавства».
Поділитися новиною:
24 березня 2023
28 березня - онлайн-семінар «Актуальні та...
Для надання роз’яснень щодо функціонування реєстру пошкодженого та зруйнованого майна, налагодження системної роботи...
24 березня 2023
Роз’яснення для громад: зміни до Порядку казначейського обслуговування
Роз’яснення для громад: зміни до Порядку...
У березні постановою №230 Уряд ухвалив зміни до Порядку виконання повноважень Державною казначейською службою в...
24 березня 2023
Ключові суб’єкти децентралізації обговорили дорожню законодавчу карту реформи
Ключові суб’єкти децентралізації обговорили...
Дорожню карту нормативно-правового регулювання, яке дасть змогу втілювати подальші кроки реформи місцевого...
24 березня 2023
Складання та виконання розпису місцевого бюджету: що змінилося у наказі Міністерства фінансів №57
Складання та виконання розпису місцевого...
Експерти Програми DOBRE аналізують та роз’яснюють зміни до Інструкції про складання і виконання розпису Державного...