Законопроект, який удосконалює порядок укладання договорів про співробітництво громад, прийнятий за основу

16 серпня Верховна Рада України прийняла за основу розроблений Мінрегіоном законопроект про внесення змін до Закону України «Про співробітництво територіальних громад» щодо упорядкування окремих питань співробітництва територіальних громад №5742.

Запропоновані у законопроекті норми сприятимуть ефективнішій організації міжмуніципального співробітництва та реалізації громадами спільних проектів для покращення якості надання публічних послуг жителям та розвитку територій.

Проект Закон пропонує:

  • запровадити можливість приєднання територіальних громад до вже організованого співробітництва за спрощеною процедурою шляхом укладення додаткового договору;
  • ввести поняття змішаного договору про співробітництво, в якому можуть міститися елементи різних форм співробітництва;
  • встановити можливість проводити засідання комісій з підготовки проекту договору про співробітництво, а також громадських обговорень щодо організації співробітництва у дистанційній формі.

Як повідомлялося, 8 вересня 2021 року парламентський Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендував Верховній Раді проєкт закону №5742 прийняти за основу.

17.08.2022 - 12:15 | Переглядів: 5907
Законопроект, який удосконалює порядок укладання договорів про співробітництво громад, прийнятий за основу

Теги:

співробітництво законодавче забезпечення

Джерело:

Читайте також:

20 лютого 2026

Місцева статистика: Як перетворити розрізнені дані на фундамент розвитку громад та інвестиційну привабливість

Місцева статистика: Як перетворити розрізнені...

У Києві відбулася стратегічна зустріч "Статистика громад", організована Державною службою статистики України за...

20 лютого 2026

I_CAN масштабує навчання УПІ

I_CAN масштабує навчання УПІ

I_CAN розпочав масштабування по всій Україні своєї Навчальної програми з управління публічними інвестиціями для...

20 лютого 2026

«Мова розвитку» Част. 2: Фонди та інструменти політики згуртованості ЄС

«Мова розвитку» Част. 2: Фонди та інструменти...

«Мовою розвитку» ЄС описують не лише цілі та принципи регіональної політики ЄС, а й конкретні відповіді на практичні...

19 лютого 2026

Анонс: вебінар «Обговорення змін до Порядку організації інклюзивного навчання в закладах загальної середньої освіти»

Анонс: вебінар «Обговорення змін до Порядку...

Які практичні кроки мають здійснити керівники та педагоги, щоб ефективно впровадити ключові зміни до Порядку...