Діти з Долинської громади відпочили у літньому таборі, організованому побратимським муніципалітетом Литви

 

8 серпня завершився 10-денний літній табір для дітей з міста Долина на Івано-Франківщині, організований місцевим самоврядуванням Шяуляйського району Литви.


«8 серпня завершився 10-денний дитячий літній табір для дітей нашої громади, організований нашим побратимським муніципалітетом – Шяуляйським районом, що у Литві. Така ініціатива стала можливою в рамках підписаного напередодні Договору щодо оздоровлення діток. Щасливі, з новими враженнями і чудовими емоціями, хлопці та дівчата вже повернулись додому”, - зазначив міський голова м. Долина Іван Дирів.

З 29 липня по 5 серпня 36 дітей з Долинської громади у супроводі педагогів відпочивали в дитячому літньому таборі «Сонячний берег» біля озера Пайлгіс в районі Швенчона. Тут разом з іншими дітьми українці брали участь у різноманітних активностях, спортивних змаганнях, освітніх заходах. Оскільки багато дітей відвідали Литву вперше, керівниця табору організувала для долинської делегації ознайомчі поїздки в Тракай, Кернаву, Вільнюс. Ще три дні діти з України таборували в Мелнраге, насолоджуючись чудовими пляжами Балтійського моря, а також відвідали Клайпеду.

По дорозі з літнього табору в районі Швенчоні до табору на березі моря в Мелнраге українці побачили найкрасивіші та найвідоміші місця Шяуляйського району та зустрілися з місцевим керівництвом.

Спершу автобус українців заїхав на всесвітньо відому Гору Хрестів, що розташована в Шяуляйському районі. Вражені цим визначним літовським місцем, українці й самі спорудили хрест на Горі Хрестів за перемогу України у війні.

На площу Лаурінаса Івінскіса в місті Куршенай українці прийшли у вишиванках. Дітей міста Долина та їхніх вчителів вітали міський голова Шяуляйського району Антанас Безар, його заступник Чесловас Грейчюс та помічниця міського голови Ріта Жадейкіте, які розповіли про Шяуляйський край, а гості, в свою чергу, подарували міському голові свої малюнки на тему українсько-литовської дружби, які створили під час перебування в літньому таборі.

 

 

Діти з Долини також пройшлися одним із найдовших пішохідних мостів у Литві до садиби Куршенай, де дізналися про історію міста Куршенай та скуштували традиційні куршенські солодощі та трав’яний чай.

Після перебування в місті Куршенай гості вирушили до Клайпеди, Мелнраге, де для них організували різноманітні заходи та екскурсії. 8 серпня українська делегація повернулася до Долини.

Ця поїздка для дітей Долинської громади – подарунок Шяуляйського муніципалітету. За підтримки Програми «U-LEAD з Європою» у рамках ініціативи «Мости довіри» між литовським та українським муніципалітетами було укладено партнерство: 12 липня мер муніципалітету Шяуляйського району Антанас Безар підписав угоду про співпрацю з міським головою Долини Іваном Дирівим. Проте співпраця між муніципалітетами почалася ще задовго до підписання меморандуму – коли вони почали брати участь в ініціативні «Мости довіри» восени 2021 року.

 

 

Теги:

міжнародна підтримка молодь

Область:

Івано-Франківська область

Громади:

Долинська територіальна громада

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

07 жовтня 2022

Соль і Солотвино: муніципальне партнерство як корисний інструмент відбудови України

Соль і Солотвино: муніципальне партнерство як...

Йозеф Берта, голова села Соль у Словаччині, одразу зрозумів, що він хоче співпрацювати з Солотвино у сусідній...

07 жовтня 2022

Постанова №590: Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» ознайомив громади зі змінами у видатках бюджету в умовах воєнного стану

Постанова №590: Проєкт USAID «ГОВЕРЛА»...

Експерти Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» продовжують надавати консультації громадам щодо актуальних питань роботи органів...

07 жовтня 2022

Ще 4 громади Львівщини розроблятимуть стратегії свого розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Ще 4 громади Львівщини розроблятимуть стратегії...

На запит Львівської ОВА Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» розпочав підтримку розробки стратегій розвитку для чотирьох додаткових...

06 жовтня 2022

Команди громад розпочали навчальний курс «Просторове планування та управління природними ресурсами» від U-LEAD

Команди громад розпочали навчальний курс...

Тема просторового планування та управління природними і земельними ресурсами завжди була серед найактуальніших для...