Як громади з різних куточків України діють в умовах воєнного стану – відеоісторії

Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» продовжує розповідати, як громади з різних куточків України діють в умовах воєнного стану, як допомагають внутрішньо переміщеним особам, як об’єднують зусилля місцевої влади, волонтерів та бізнесу.


Нові відеоісторії розкажуть, як Петриківська громада, що на Дніпропетровщині, допомагає своїм землякам, котрі вступили до ЗСУ. Працівники бюджетних установ громади впродовж вже чотирьох місяців віддають свою одноденну зарплату для підтримки жителів Петриківщини, які зараз в армії.

 

 

Жителі Хорольської громади на Полтавщині створили прихисток для внутрішньо переміщених осіб в будівлі місцевого етнографічного музею. Засновник етнографічного музею «Древо» Едуард Крутько на початку війни вивіз до Львова половину експонатів – близько тисячі старовинних речей, а будівля стала домівкою для людей, які тікали від війни.

 

 

І наостанок ‒ історія про будівництво модульного містечка для внутрішньо переміщених осіб та родин воїнів ЗСУ у Солонківській громаді на Львівщині. Будинки повністю облаштовані для комфортного проживання. В них встановили побутову техніку, включно з пральною машинкою, кондиціонером та обігрівачем. Для містечка побудували вже десять таких будиночків. А до кінця вересня планують добудувати ще п'ятдесят.

 

 

Інші історійї з циклу "Громада діє"

Теги:

історії війни громада діє війна

Область:

Дніпропетровська область Львівська область Полтавська область

Громади:

Петриківська територіальна громада Хорольська територіальна громада Солонківська територіальна громада

Джерело:

Читайте також:

14 листопада 2025

Прифронтові регіони отримають близько 1 мільярда гривень для першочергових потреб

Прифронтові регіони отримають близько 1...

Додаткову дотацію у розмірі 936,6 млн грн для забезпечення першочергових потреб отримають з державного бюджету...

14 листопада 2025

Громади зможуть самостійно ухвалювати рішення про відновлення пошкодженого житла

Громади зможуть самостійно ухвалювати рішення...

Кабінет Міністрів України ухвалив рішення, яке дозволяє громадам самостійно запускати процес відновлення пошкоджених...

14 листопада 2025

«Навіть під обстрілами ми думаємо про розвиток. Агломерація — це наш шанс»

«Навіть під обстрілами ми думаємо про розвиток....

Розмова з Анною Биченко, начальницею Липецькоі сільської військової адміністрації та Євгеном Лукʼяненко, директором...

14 листопада 2025

Україна стає повноправним членом Комітету з питань регіональної політики ОЕСР

Україна стає повноправним членом Комітету з...

Кабмін схвалив проєкт Угоди (у формі обміну листами) між Урядом України та Організацією економічного співробітництва...