Старости Дніпропетровської області розповіли про проєкти, що об’єднують громади

Обговорити важливі проблеми, почути поради від колег та експертів - таку можливість отримали старости громад Дніпропетровщини, які взяли участь в інформаційній сесії "Роль старост в процесах надання послуг мешканцям громад в умовах воєнного стану".


Захід, організований командою Регіонального офісу "U-LEAD з Європою" в області, став справжнім комунікаційний майданчиком для обміну думками, порадами та практиками.

Староста Світлана Гарнадко з Миколаївської громади розповіла про досвід реалізації волонтерського проєкту. Кілька років тому село Маломиколаївка стало відоме завдяки гарбузам, перемозі у конкурсі "Неймовірні села України" та виробництву цукатів під брендом "Герцевські крафтолики". З початком війни підприємство почало виготовляти сухі борщі для захисників.

- Завдяки спільній праці наших волонтерів та благодійників, спонсорів, жителів сусідніх громад з 24 лютого ми переробили 3 тонни овочів, насушили 600 кг м'яса. З усього цього ми приготували 3200 наборів сухих борщів, яких вистачить, щоб нагодувати 16 тисяч захисників. Також почали робити заготовки для борщу з квасолею без м'яса, бо як виявилося серед захисників багато вегетаріанців, - розповіла Світлана Гарнадко.

Об'єднати громаду для підтримки переселенців та захисників - про цей напрямок роботи розповів староста Багатського сільського округу Новопокровської громади Віктор Бєлих. За його словами, у громаді був започаткований фестиваль єднання "UnityFest", який у воєнні часи трансформувався в благодійний марафон "Повертайся, солдате, додому живим!"

- Під час марафону збирали гроші на придбання військового приладдя для захисників. Окрім того, завдяки підготовці та проведенню заходу місцеві та внутрішні переселенці об'єдналися і перезнайомилися. А в єдності наша сила, - зазначив Віктор Бєлих.

За словами Олени Тертишної, керівниці Регіонального офісу "U-LEAD з Європою" в Дніпропетровській області, воєнний стан  вніс корективи у роль старост в процеси надання послуг мешканцям старостинських округів.

- Допомога постраждалому населенню, організація умов для переселенців, комунікація та представництво інтересів жителів старостинського округу на рівні громади в безпекових питаннях - все це зараз увійшло до кола обов'язків старости з новими завданнями. При цьому він має знати що робити у випадку надзвичайних ситуацій, евакуації тощо. Саме тому ми ініціювали серію зустрічей для старост, в ході яких вони отримають роз'яснення щодо важливих питань своєї діяльності, дізнаються про нові можливості та ініціативи, а також зможуть обмінюватися досвідом між собою, - зазначила Олена Тертишна.

29.07.2022 - 14:32 | Переглядів: 496
Старости Дніпропетровської області розповіли про проєкти, що об’єднують громади

Теги:

староста війна

Область:

Дніпропетровська область

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

09 серпня 2022

Експертний аналіз фінансових показників територіальних громад за І півріччя 2022 року

Експертний аналіз фінансових показників...

  Експерт Офісу підтримки реформи децентралізації при Міністерстві розвитку громад та територій України Ігор...

09 серпня 2022

Як співпрацюють громади Закарпаття ‒ експертний аналіз

Як співпрацюють громади Закарпаття ‒ експертний...

Експерти Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» проаналізували стан реалізації̈ договорів про співробітництво територіальних громад...

09 серпня 2022

Громадам частково спростили процедури закупівель

Громадам частково спростили процедури закупівель

2 серпня 2022 року Кабінет Міністрів України схвалив постанову №874 "Про внесення змін до пункту 1 постанови Кабінету...

09 серпня 2022

Білоцерківська громада Полтавщини облаштовує прихистки для переселенців за підтримки U-LEAD (відео)

Білоцерківська громада Полтавщини облаштовує...

    З початку повномасштабного вторгнення Білоцерківська громада Полтавської області прийняла понад тисячу...