До уваги громад! Типова Програма підтримки самозабезпечення харчовими продуктами

Мінрегіон виніс на порядок денний місцевого самоврядування важливе питання – продовольчу безпеку. 21 липня відбулося публічне обговорення «Продовольча безпека громад в умовах війни: глобальний та локальний погляди», яке відомство провело у партнерстві з Проектом USAID «ГОВЕРЛА» та Українським кризовим медіа центром.

Серед інших учасників, участь в обговоренні взяла також Тетяна Лебуховська, керівниця ініціативи «Сади перемоги» (підтримується проектом міжнародної технічної допомоги «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGE).  Вона повідомила про Типову Програму підтримки самозабезпечення харчовими продуктами (ЗАВАНТАЖИТИ), яка може стати корисною органам місцевого самоврядування.

Розробка такої програми громадами передбачена урядовим Планом заходів забезпечення продовольчої безпеки в умовах воєнного стану.

За словами Тетяни Лебуховської, типова Програма передбачає здійснення декількох кроків. Найперше – це громада повинна провести оцінку ризиків, тому що ризики громад на прифронтових територіях – одні, у тилових громадах – зовсім інші. Наступним кроком є оцінка потреб громад у харчових продуктах. Далі – розробка плану дій для самозабезпечення харчовими продуктами і залучення ресурсів на втілення плану.

У Мінрегіоні вітають таку ініціативу «Садів перемоги» і звертають на неї увагу територіальних громад.

«Типова Програма підтримки самозабезпечення харчовими продуктами полегшить громадам формування власної дорожньої карти продовольчої безпеки. Органам місцевого самоврядування варто звернути на це увагу і ретельно зайнятися питаннями не тільки створення продовольчого резерву, а й розвитку місцевого виробництва і переробки. Варто взяти до уваги можливості, які надає держава – безповоротні гранти на створення теплиць і садів. Це може зацікавити мешканців громад, людей, які вимушено покинули домівки через війну і знайшли прихисток в інших громадах. Чимало органів місцевого самоврядування будують сьогодні нові побратимські відносини із зарубіжними муніципалітетами. Тут було б доречним розглянути можливість залучення обладнання для створення невеличких переробних заводів, крафтових виробництв. Це можливо і це можливості громад вирішити питання не тільки з продовольством, а й зі створенням нових робочих місць», - прокоментував заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода.

До слова, портал «Децентралізація» створив окрему тематичну рубрику «Продовольча безпека громад», де акумулюється корисна інформація – від законодавчого забезпечення до реальних практик громад.

Читати на тему: Мешканці громад можуть отримати безповоротні гранти на створення теплиць і садів

22.07.2022 - 15:18 | Переглядів: 924
До уваги громад! Типова Програма підтримки самозабезпечення харчовими продуктами

Приєднані файли:

Теги:

продовольча безпека В'ячеслав Негода

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

12 серпня 2022

Фінансування соціальних послуг для ВПО ‒ роз’яснення для громад

Фінансування соціальних послуг для ВПО ‒...

Експерти Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» підготували роз’яснення для органів місцевого самоврядування щодо Порядку...

12 серпня 2022

Організація трудових відносин в органах місцевого самоврядування в умовах воєнного стану – нові методичні рекомендації

Організація трудових відносин в органах...

19 липня 2022 року набрав чинності Закон України №2352 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо...

12 серпня 2022

16 серпня - вебінар "Шкода громаді від війни – що потрібно пам'ятати при відбудові?"

16 серпня - вебінар "Шкода громаді від війни –...

Війна завдала шкоди сотням громад по всій Україні. Житлові будинки, школи, лікарні – усе потребує якнайшвидшої...

12 серпня 2022

«Ми точно переможемо в цій битві». Як Білоцерківська громада стала прихистком для тисяч переселенців – інтерв’ю з головою громади

«Ми точно переможемо в цій битві». Як...

Перші переселенці почали прибувати до Білоцерківської громади, ща на Полтавщині, на початку березня — фактично, через...