Представники об’єднаних громад зібралися у Теребовлі

26 – саме стільки територіальних громад утворили на Тернопільщині. Це – найбільша кількість в Україні. Аби обговорити нагальні питання, з якими довелося зіткнутися в нових умовах роботи, представники  громад з усієї області зібралися в Теребовлі. Майже 128 мільйонів гривень з державного бюджету для розвитку таких територіальних об’єднань перепало Тернопільщині. І це, запевняють представники влади, не єдине, що можуть отримати громади, якщо будуть достатньо активними.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської облдержадміністрації:

«Верховна Рада парафувала угоду з Європейським інвестиційним фондом на 400 мільйонів євро. Проект відкритий Посольства Сполучених Штатів Америки на суму 40 мільйонів доларів. Вже представники Міжнародного республіканського інституту їздять по Тернопільщині, здійснюють моніторинг функціонування територіальних громад. Також передбачено 90 мільйонів євро технічної допомоги з боку Європейського Союзу».

Теребовлянська громада, яка приймала гостей, об’єднує близько 32 тисяч осіб. Там кажуть: намагаються взяти участь чи не у всіх можливих проектах.

 СЕРГІЙ ПОПЕРЕЧНИЙ, Теребовлянський міський голова:

«Ми на 35 мільйонів гривень тільки дали проектів на конкурс від нашої громади. Плануємо в цьому році  зробити центри культурні, ми плануємо їх 4 зробити. Плануємо по проектах ПРООН спрацювати разом і перекрити покрівлю і повністю фасад зробити в Могильницькій школі. Також перекрити приміщення спортивного залу в селі Ласківці».

Поки що ж делегатам продемонстрували, що вдалося зробити на території громади до цього часу. До прикладу, це – Кровинківський водозабір, який обслуговує більшу частину Теребовлі. Тут замінили насоси та встановили нові генератори. Завдяки цьому, запевняють місцеві чиновники, вдалося значно скоротити споживання електроенергії, а відтак – і заощадити. Більше - ТУТ

Область:

Тернопільська область

Джерело:

ІНТБ

Читайте також:

24 лютого 2026

Інклюзивний та людиноцентричний підхід у плануванні евакуації та реагування на надзвичайні ситуації: коли система працює для всіх

Інклюзивний та людиноцентричний підхід у...

Людиноцентричний підхід та інклюзія — це вже не про додаткові заходи для окремих груп, а про проєктування систем...

24 лютого 2026

Європейський підхід LEADER для українських громад: Міністерство та експерти напрацьовують механізм розвитку сіл «знизу-догори»

Європейський підхід LEADER для українських...

В Україні стартував процес системного впровадження європейського підходу LEADER, який має стати дієвим інструментом...

24 лютого 2026

Анонс: вебінар «Робота з учнями та контингентом у системі АІКОМ-2: від зарахування до випуску»

Анонс: вебінар «Робота з учнями та контингентом...

Запрошуємо керівників органів управління освітою територіальних громад та представників органів місцевого...

23 лютого 2026

Моніторинг громад – січень 2026

Моніторинг громад – січень 2026

Як змінюється стан справ у територіальних громадах? Як на їхню спроможність впливають безпекові умови в регіонах та...