USAID «ГОВЕРЛА» та USAID АГРО спільно працюватимуть над просторовим розвитком Кіптівської громади

18 липня 2022 Марат Кюрчевський, керівник програм з розвитку місцевого самоврядування і децентралізації влади Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), разом з командами USAID «ГОВЕРЛА» та USAID АГРО провели координаційну зустріч з головою Кіптівської громади Чернігівської області Володимиром Кучмою щодо реалізації пілотного проєкту з просторового планування. В рамках цієї ініціативи USAID «ГОВЕРЛА» та USAID АГРО спільно підтримуватимуть Кіптівську громаду у розробці комплексного плану просторового розвитку для відновлення та розвитку.

Учасники зустрічі обговорили поточні виклики громади, наявну містобудівну документацію, потребу громади у відбудові, а також узгодили подальші кроки щодо надання підтримки з розробки комплексного плану просторового розвитку.

Хоч територія Кіптівської громади і не була тимчасово окупованою росією, але шість населених пунктів зазнали руйнувань від обстрілів, у тому числі і село Кіпті. Після звільнення території Чернігівської області, громада прийняла вже майже 2000 внутрішньо переміщених осіб, що становить близько 30% від кількості її жителів. Тож інтеграція ВПО є одним є частиною плану післявоєнної відбудови.

Марат Кюрчевський, керівник проєктів з місцевого самоврядування та децентралізації влади Агентства США з міжнародного розвитку в Україні:

«Реалізація пілотного проєкту з просторового планування у Кіптівській громаді спрямована на розробку планувальних документів, які сприятимуть подальшому розвитку громади, в тому числі післявоєнній відбудові. Співпраця Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» та Програми USAID АГРО дозволить залучити всі передові напрацювання USAID в сфері просторового планування. Результати цього пілотного проєкту обов’язково будуть використані USAID для розробки плану відновлення українських громад».

Наталія Гнидюк, заступниця керівника Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»:

«Розвиток громади залежить від того, як розроблений план просторового розвитку. Беручи до уваги зміну законодавчого поля, котре тепер чітко визначає просторове планування як інструмент задля розвитку та відновлення громад, ми допомагатимемо Кіптівській громаді розробити планувальні документи, що дозволять їй відновитися».

20.07.2022 - 09:55 | Переглядів: 352
USAID «ГОВЕРЛА» та USAID АГРО спільно працюватимуть над просторовим розвитком Кіптівської громади

Теги:

просторове планування міжнародна підтримка

Область:

Чернігівська область

Громади:

Кіптівська територіальна громада

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

12 серпня 2022

Фінансування соціальних послуг для ВПО ‒ роз’яснення для громад

Фінансування соціальних послуг для ВПО ‒...

Експерти Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» підготували роз’яснення для органів місцевого самоврядування щодо Порядку...

12 серпня 2022

Організація трудових відносин в органах місцевого самоврядування в умовах воєнного стану – нові методичні рекомендації

Організація трудових відносин в органах...

19 липня 2022 року набрав чинності Закон України №2352 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо...

12 серпня 2022

16 серпня - вебінар "Шкода громаді від війни – що потрібно пам'ятати при відбудові?"

16 серпня - вебінар "Шкода громаді від війни –...

Війна завдала шкоди сотням громад по всій Україні. Житлові будинки, школи, лікарні – усе потребує якнайшвидшої...

12 серпня 2022

«Ми точно переможемо в цій битві». Як Білоцерківська громада стала прихистком для тисяч переселенців – інтерв’ю з головою громади

«Ми точно переможемо в цій битві». Як...

Перші переселенці почали прибувати до Білоцерківської громади, ща на Полтавщині, на початку березня — фактично, через...