02 червня 2023
Logo slogan

Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» оголосив партнерство з 40 новими громадами

 

Директор Місії USAID в Україні Джеймс Хоуп разом із Заступником Міністра розвитку громад та територій України В’ячеславом Негодою оголосили про початок нового партнерства між Проєктом USAID «ГОВЕРЛА» та 40 українськими територіальними громадами з Житомирської, Закарпатської Одеської та Рівненської областей.

Кожна партнерська громада отримає комплексну підтримку для покращення інституційної спроможності органів місцевого самоврядування, вдосконалення управлінських практик, надання послуг та місцевого економічного розвитку. На основі оцінки спроможності громад та ІТ-аудиту USAID «ГОВЕРЛА» розробить індивідуальний план підтримки для кожної громади.

Під час реалізації цих планів Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» надаватиме консультативно-методичну підтримку обраним громадам за допомогою різних інструментів, включаючи тренінги, вебінари, обмін досвідом та кращими практиками, а також підтримку впровадження ініціатив місцевих громад. Також план підтримки забезпечить посилення спроможності громади з реагування на надзвичайні ситуації. Більш того, органи місцевого самоврядування зможуть скористатися інструментом закупівель у натуральній формі, а місцеві громадські організації отримують доступ до грантових програм.

Джеймс Хоуп, директор Місії USAID в Україні, зазначив:

«Допомагаючи Україні реагувати на нагальні потреби, спричинені війною, USAID продовжує розглядати децентралізацію як надзвичайно важливу для демократичного майбутнього України та покращення життя її громадян. Ми продовжуватимемо працювати з нашими партнерськими громадами, щоб впроваджувати цю реформу. Ми розширюємо нашу підтримку – як допомогу для реагування на надзвичайні ситуації, так і довгострокову допомогу для розвитку – на ще 40 громад у чотирьох областях країни. Сполучені Штати продовжать підтримувати Україну та її народ, який мужньо захищає свою безпеку, суверенітет і демократію від агресії Росії».

 

 

В'ячеслав Негода, заступник Міністра розвитку громад та територій України, сказав:

«За час військової агресії ми пересвідчились, що громади - фундамент місцевого самоврядування, місцевої демократії, основа економіки і якісних послуг. Війна показала, що саме завдяки децентралізації нам вдалось створити потужні громади, які з перших днів разом зі збройними силами чинять опір і дають рішучу відсіч ворогу. Територіальні громади переконали всіх, що реформа - це був абсолютно правильний шлях. Ми повинні продовжувати цю роботу, щоб децентралізацію можна було завершити після війни, але і в сьогоднішніх умовах підтримка громад ‒ це надзвичайно важливо».

 

 

У 2021 році Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» розпочав співпрацю з 25 громадами у трьох областях України: Львівській, Полтавській та Волинській. Нещодавно Проєкт підписав Меморандуми про взаєморозуміння ще з чотирма українськими областями: Одеською, Рівненською, Закарпатською та Житомирською. Ця співпраця передбачає надання підтримки 40 обраним громадами, про що було оголошено сьогодні.

 

 

Проєкт USAID «Підвищення ефективності роботи та підзвітності органів місцевого самоврядування» («ГОВЕРЛА») сприяє Уряду України у просуванні та впроваджуванні реформи децентралізації шляхом підтримки органів місцевого самоврядування, які повинні стати більш спроможними, підзвітними перед громадянами та такими, які здатні ефективно надавати послуги.

Приєднані зображення:

Теги:

міжнародна підтримка В'ячеслав Негода війна

Область:

Рівненська область Одеська область Закарпатська область Житомирська область

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

02 червня 2023

Громадам презентували інструмент для прискорення впровадження просторового планування в Україні

Громадам презентували інструмент для...

31 травня Програма USAID з аграрного та сільського розвитку АГРО презентувала територіальним громадам та Уряду країни...

02 червня 2023

Покроковий алгоритм дій громад з планування й організації відновлення інфраструктури: інфографіка АМУ

Покроковий алгоритм дій громад з планування й...

Асоціація міст України розробила інфографіку "Планування й організація відновлення муніципальної інфраструктури:...

02 червня 2023

Ізюм побратався з Грінвічем

Ізюм побратався з Грінвічем

Міста Ізюм та Грінвіч (США) підписали Меморандум про побратимство. Документ підписали начальник Ізюмської...

01 червня 2023

Якими мають бути перші кроки з відновлення української влади на деокупованих територіях: цитати з обговорення

Якими мають бути перші кроки з відновлення...

1 червня розпочалася серія обговорень, присвячених першим крокам після деокупації територій України. Заходи...