Бучанська громада відновлюється за підтримки держави та міжнародних партнерів

Бучанська громада на Київщині активно відновлюється завдяки підтримці регіональної і центральної влади України та міжнародних партнерів.

Про це сказав голова Бучанської громади Анатолій Федорук під час онлайн-форуму “Мости довіри між Україною і Словенією: партнерства, що сповнюють надією та рятують життя”, організованого Програмою «U-LEAD з Європою» передає Укрінформ.

Анотолій Федорук зауважив, що Буча була місяць під окупацією російських військ, які руйнували житлові будинки та житловокомунальну критичну інфраструктуру, вбивали населення, 770 сімей залишили без житла. Також постраждали об’єкти у сферах культури, освіти, об’єкти спорту.

«Руйнація, яку зазнала наша громада в економічному господарюючому аспекті, фактично на 60% зменшила наші доходи. Ми працюємо над тим, аби відновити економічну міць нашої громади або залучити нові підприємства», - сказав Анотолій  Федорук.

Він зазначив, що у громаді за короткий час вдалося відновити критичну інфраструктуру, а місцеве населення повертається.

«До громади повертаються наші громадяни, і це нас тішить. Ми констатуємо, що з 55 тисяч маємо вже близько 30 тисяч і це показник бажання громадян повернутися в місто, тому що воно стає безпечнішим завдяки Збройним силам України та комфортнішим завдяки діям всієї громади та її виконавчих структур при взаємодії з регіональною та центральною владою», - сказав Анатолій Федорук.

Він наголосив, що громада отримує також міжнародну підтримку, зокрема від муніципалітетів європейських міст. У цьому контексті він подякував Програмі «U-LEAD з Європою», яка допомагає налагоджувати комунікацію з муніципалітетами країн ЄС.

За словами Анатолія Федорука, Бучанська громада отримувала продукти, медикаменти, генератори, інше технічне обладнання від партнерів ще будучи окупованою, а після звільнення така допомога продовжилась.

«Самостійно оговтатись, відремонтувати, впорядкувати міське господарство було б досить складно. Безмежно вдячний своїм колегам з муніципалітетів, зокрема Владіміру Пребілічу, меру Кочев’є, за ініціативу і підтримку, яку він генерував», - сказав Анатолій Федорук.

У свою чергу мер міста Кочев’є, віцепрезидент Асоціації муніципалітетів та міст Словенії Владімір Пребіліч наголосив, що співпраця з Україною розпочалася ще три роки тому завдяки Програмі «U-LEAD з Європою». Він зауважив, що муніципалітети Словенії з початком війни, завдяки співпраці з «U-LEAD з Європою», долучились до надання гуманітарної допомоги українським громадам. За його словами, муніципалітет Кочев’є організує літній табір для дітей з Бучі на початку серпня. Для українських дітей будуть спортивні активності, екскурсії по території Словенії.

Крім того, Владімір Пребіліч запросив представників міського самоврядування України для обміну досвідом зі словенськими колегами, зокрема представників Бучанської громади.

Державний секретар Міністерства закордонних справ Словенії Самуель Жбогар зауважив, що завдяки Програмі «U-LEAD з Європою» вже більше 20 громад Словенії співпрацюють з громадами України.

Заступник директора Програми «U-LEAD з Європою» Андрей Хорват зауважив, що ініціатива «Мости довіри» спрямована на налагодження співпраці між громадами України та муніципалітетами країн ЄС. В умовах війни завдяки цій ініціативі також передають українським громадам необхідну гуманітарну допомогу.

«Зараз ми працюємо з 12 країнами-членами ЄС, які залучені до цієї ініціативи. Ми безпосередньо сфокусовані на невеликих громадах середнього рівня…Мости довіри дали можливість швидко зібрати інформацію та надати Україні в рамках цієї ініціативи три вантажівки гуманітарної допомоги», - розповів він.

Саме завдяки лідерам місцевого самоврядування російська агресія отримала відсіч не лише з боку Збройних сил, але й завдяки територіальній обороні, яку підтримує місцева влада, зауважив заступник міністра розвитку громад та територій України В’ячеслав Негода.

Урядовець звернув увагу, що громади змушені працювати у різних умовах – в зоні бойових дій, на окупованих територіях, на деокупованих (Житомирська, Київська, Чернігівська, Сумська), де треба відновлювати інфраструктуру, а громади в умовах тилу займаються внутрішньо переміщеними особами.

«В умовах війни місцеве самоврядування в Україні як ніколи проявило ефективність, об’єдналось для перемоги України. Я впевнений, що це також один з результатів децентралізації», - сказав він.

Заступник міністра розвитку громад та територій України також зауважив, що децентралізація потребує повного завершення, і до 2025 року планують реалізувати фінальний етап реформи.

08.07.2022 - 16:05 | Переглядів: 351
Бучанська громада відновлюється за підтримки держави та міжнародних партнерів

Теги:

міжнародна підтримка В'ячеслав Негода

Область:

Київська область

Громади:

Бучанська територіальна громада

Джерело:

Укрінформ

Поділитися новиною:

Читайте також:

12 серпня 2022

Фінансування соціальних послуг для ВПО ‒ роз’яснення для громад

Фінансування соціальних послуг для ВПО ‒...

Експерти Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» підготували роз’яснення для органів місцевого самоврядування щодо Порядку...

12 серпня 2022

Організація трудових відносин в органах місцевого самоврядування в умовах воєнного стану – нові методичні рекомендації

Організація трудових відносин в органах...

19 липня 2022 року набрав чинності Закон України №2352 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо...

12 серпня 2022

16 серпня - вебінар "Шкода громаді від війни – що потрібно пам'ятати при відбудові?"

16 серпня - вебінар "Шкода громаді від війни –...

Війна завдала шкоди сотням громад по всій Україні. Житлові будинки, школи, лікарні – усе потребує якнайшвидшої...

12 серпня 2022

«Ми точно переможемо в цій битві». Як Білоцерківська громада стала прихистком для тисяч переселенців – інтерв’ю з головою громади

«Ми точно переможемо в цій битві». Як...

Перші переселенці почали прибувати до Білоцерківської громади, ща на Полтавщині, на початку березня — фактично, через...