«Вітаємо кожен крок назустріч новим побратимським відносинам між громадами та зарубіжними муніципалітетами», - В'ячеслав Негода

Мінрегіон України нарощує темпи роботи, спрямованої на налагодження партнерських, побратимських відносин між українськими громадами та зарубіжними муніципалітетами, опираючись на підтримку міжнародних проектів технічної допомоги, які працюють у сфері децентралізації.

8 липня за сприяння Програми «U-LEAD з Європою»  відбувся третій за останні кілька тижнів Форум солідарності «Мости довіри між Україною і Словенією: партнерства, що сповнюють надією та рятують життя», який залучив лідерів місцевого самоврядування громад двох країн.

Словенські муніципалітети, з початку нападу армії рф на Україну, миттєво відреагували на потреби українських громад, доставляючи їм предмети першої необхідності. Цього літа планується організувати літні табори та стажування між словенськими і українськими громадами-партнерами.

Слова вдячності словенському народу та Уряду Словенії під час Форуму висловив заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода. Він наголосив на важливості для українців відчувати підтримку дружніх до України держав.

Заступник Міністра відзначив, що саме децентралізація владних повноважень і реформування місцевого самоврядування, в чому активно Україні допомагала і Словенія через програму «U-LEAD з Європою», зробили українські громади значно сильнішими. Ефективність реформи доведена потужним рівнем опору, які чинять громади окупаційним військам. А це організація і підтримка підрозділів територіальної оборони, і допомога Збройним Силам України, і постійна опіка людьми, які вимушені тікати від війни, і забезпечення якісних і доступних послуг для громадян, незважаючи на виклики.

В’ячеслав Негода звернув увагу учасників Форуму на реалії, в яких сьогодні працює місцеве самоврядування громад: частина працює в зоні бойових дій чи окупації, частина – працюють над ліквідацією наслідків окупації, чимало громад, окрім повсякденних завдань,  працюють над тиловим забезпеченням.

«Тому всім українським громадам важлива підтримка ззовні. Ми вітаємо кожен крок назустріч новим побратимським відносинам між громадами та зарубіжними муніципалітетами. Вважаю, що налагодження таких відносин принесе користь для   учасників з двох сторін. Адже українські громади здобули небачений досвід у організації забезпечення життєдіяльності територій», - сказав В’ячеслав Негода.

Нагадаємо, раніше відбулися Форуми солідарності «Польща-Україна» та «Словаччина-Україна», мета яких - висвітлити конкретні виклики місцевого самоврядування під час воєнного стану в Україні; представити найкращі приклади підтримки України з боку дружніх держав; сприяти створенню нових муніципальних партнерств.

Раніше Мінрегіон України ініціював Міжнародний марафон місцевого самоврядування, результатом якого стала активізація процесу налагодження побратимських відносин між громадами України та муніципалітетами зарубіжних країн.

08.07.2022 - 14:26 | Переглядів: 1172
«Вітаємо кожен крок назустріч новим побратимським відносинам між громадами та зарубіжними муніципалітетами», - В'ячеслав Негода

Теги:

міжнародна підтримка В'ячеслав Негода війна

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

12 серпня 2022

Фінансування соціальних послуг для ВПО ‒ роз’яснення для громад

Фінансування соціальних послуг для ВПО ‒...

Експерти Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» підготували роз’яснення для органів місцевого самоврядування щодо Порядку...

12 серпня 2022

Організація трудових відносин в органах місцевого самоврядування в умовах воєнного стану – нові методичні рекомендації

Організація трудових відносин в органах...

19 липня 2022 року набрав чинності Закон України №2352 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо...

12 серпня 2022

16 серпня - вебінар "Шкода громаді від війни – що потрібно пам'ятати при відбудові?"

16 серпня - вебінар "Шкода громаді від війни –...

Війна завдала шкоди сотням громад по всій Україні. Житлові будинки, школи, лікарні – усе потребує якнайшвидшої...

12 серпня 2022

«Ми точно переможемо в цій битві». Як Білоцерківська громада стала прихистком для тисяч переселенців – інтерв’ю з головою громади

«Ми точно переможемо в цій битві». Як...

Перші переселенці почали прибувати до Білоцерківської громади, ща на Полтавщині, на початку березня — фактично, через...