Аналіз доходів обласних бюджетів Львівської, Одеської, Полтавської, Волинської, Рівненської, Закарпатської та Житомирської областей

Експерти Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» проаналізували показники доходів обласних бюджетів Полтавської, Волинської, Львівської, Одеської, Житомирської, Рівненської, Закарпатської областей у щомісячному розрізі станом на 1 червня 2022 року.


На відміну від динаміки березня та квітня, у травні 2022 року доходи обласних бюджетів пілотних регіонів Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» були більшими, ніж відповідні показники 2021 року (крім Житомирської області).

Основною причиною зростання доходів обласних бюджетів було значне збільшення податкових надходжень. У всіх без виключення обласних бюджетах пілотних регіонів Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» у травні податкові надходження зросли, а їх приріст, порівняно з показниками 2021 року, склав від 23,4% (Одеська область) до 54,2% (Житомирська область). Основним джерелом податкових надходжень обласних бюджетів залишається податок на доходи фізичних осіб і саме надходження цього податку стали основним чинником стрімкого зростання податкових находжень. У травні приріст ПДФО обласних бюджетів становив 26,2%-77,4%.

Надходження міжбюджетних трансфертів з державного бюджету у Полтавській та Рівненській областях були більшими, ніж обсяги травня 2021 року. В інших регіонах відбулось скорочення надходжень міжбюджетних трансфертів. У травні 2022 року до обласних бюджетів з державного бюджету надходили: базова та додаткові дотації, освітня субвенція та субвенція на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами. Інші трансферти державного бюджету, у тому числі субвенція на будівництво, реконструкцію, ремонт і утримання автомобільних доріг, не фінансувались.

Отже, у травні обласні бюджети пілотних регіонів Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» завдяки стрімкому зростанню податкових надходжень та надходженню основних трансфертів, які забезпечують функціонування соціальної інфраструктури, мали достатній обсяг коштів, щоб забезпечити належне виконання функцій обласного рівня.

Більше бюджетних показників у ПРЕЗЕНТАЦІЇ (PDF, 04 МБ)

05.07.2022 - 12:26 | Переглядів: 745
Аналіз доходів обласних бюджетів Львівської, Одеської, Полтавської, Волинської, Рівненської, Закарпатської та Житомирської областей

Приєднані файли:

Теги:

бюджет бюджет аналітика

Область:

Рівненська область Полтавська область Одеська область Львівська область Закарпатська область Житомирська область Волинська область

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

16 серпня 2022

Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» обговорив питання співпраці з партнерами у Волинській області

Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» обговорив питання...

  Під час візиту до Волинської області, Марат Кюрчевський, керівник програм з розвитку місцевого...

16 серпня 2022

Можливості для громад та розвитку підприємництва

Можливості для громад та розвитку підприємництва

Український кризовий медіа-центр та Програма DOBRE зібрали для вас актуальні грантові програми USAID для громад та...

16 серпня 2022

Основні зміни у наданні затребуваних адміністративних послуг

Основні зміни у наданні затребуваних...

Експерти шведсько-українського проекту PROSTO "Підтримка доступності послуг в Україні" актуалізували інформацію по...

16 серпня 2022

Про онлайн-школу з фізики, віру у перемогу та нідерландський університет

Про онлайн-школу з фізики, віру у перемогу та...

«Від того, втратимо ми дітей, що добре розуміються у фізиці, чи не втратимо, залежить обороноздатність нашої держави...