Добре демократичне врядування в Україні: рух вперед у повоєнний період

Які виклики постали перед добрим демократичним врядуванням в Україні у контексті російського вторгнення та який шлях їх вирішення? Як відновити та покращити результати, спираючись на досягнення останніх років і кращі європейські практики?

Саме ці теми обговорювалися на онлайн зустрічі між представницями і представниками Генерального директорату з питань демократії Ради Європи, Міністерства розвитку громад та територій України, Центральної виборчої комісії та народними депутатами/-ками Верховної Ради України.

 

 

У вітальному слові Директорка Директорату людської гідності, рівності та врядування Ради Європи Клаудіа Лучіані підкреслила, що Рада Європи підтримує Україну та сповнена рішучості щодо сприяння українським органам влади у підготовці до відбудови країни. Стен Ньорлов, Голова Офісу Ради Європи в Україні, зазначив, що розбудова досягнень виборчої реформи та реформи децентралізації, відповідно до європейських стандартів і кращих практик, стане вкрай важливою для відновлення України після війни.

Під час зустрічі експерти Ради Європи представили проєкт Рекомендацій Ради Європи стосовно формування політики з питань Плану відновлення місцевого самоврядування від наслідків війни* та загальний огляд результатів проведеного оцінювання та аналізу потреб, що окреслює основні виклики у виборчій сфері в Україні у воєнний та післявоєнний період**

Учасники та учасниці зустрічі також обговорили спільну ініціативу «Добре демократичне врядування в Україні: рух вперед у повоєнний період», спрямовану на вдосконалення законодавства та практики для перезавантаження доброго демократичного врядування. Ця ініціатива заснована на пріоритетах Плану відновлення від наслідків війни, розробленого Національною радою при Президентові України. Вона також базується на запитах, які адресували Раді Європи її національні партнери: профільний Комітет Верховної Ради України з питань місцевого самоврядування, Міністерство розвитку громад та територій України та Центральна виборча комісія.


* Рекомендації було підготовано Центром експертизи доброго врядування Департаменту демократії та врядування Генерального директорату ІІ – з питань демократії Ради Європи в рамках програми “Децентралізація і реформа публічної адміністрації в Україні”, у відповідь на запит профільного Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

** Оцінювання та аналіз потреб у виборчій сфері внаслідок російської агресії в Україні проведено за підтримки проєкту Ради Європи “Підтримка прозорості, інклюзивності та чесності виборчої практики в Україні”, що впроваджується в рамках Плану Дій Ради Європи для України на 2018-2022 роки.

Теги:

міжнародна підтримка

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

16 серпня 2022

Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» обговорив питання співпраці з партнерами у Волинській області

Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» обговорив питання...

  Під час візиту до Волинської області, Марат Кюрчевський, керівник програм з розвитку місцевого...

16 серпня 2022

Можливості для громад та розвитку підприємництва

Можливості для громад та розвитку підприємництва

Український кризовий медіа-центр та Програма DOBRE зібрали для вас актуальні грантові програми USAID для громад та...

16 серпня 2022

Основні зміни у наданні затребуваних адміністративних послуг

Основні зміни у наданні затребуваних...

Експерти шведсько-українського проекту PROSTO "Підтримка доступності послуг в Україні" актуалізували інформацію по...

16 серпня 2022

Про онлайн-школу з фізики, віру у перемогу та нідерландський університет

Про онлайн-школу з фізики, віру у перемогу та...

«Від того, втратимо ми дітей, що добре розуміються у фізиці, чи не втратимо, залежить обороноздатність нашої держави...