Одеська область стала партнером Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Одеська область стала сьомою областю-партнеркою Проєкту USAID «Підвищення ефективності роботи та підзвітності органів місцевого самоврядування» («ГОВЕРЛА»). Угоду про наміри підписали Максим Марченко, Начальник Одеської обласної військової адміністрації та Габріель Абрагам, Керівник Проєкту USAID «ГОВЕРЛА».

«Сподіваюсь, що підписана Угода стане ще одним поштовхом у досягненні наших цілей для соціально-економічного розвитку як окремих територіальних громад, так і в цілому всієї Одещини. Для нас це важливий крок, адже громади Одеської області дійсно вмотивовані і готові постійно розвиватися, а участь у міжнародних проєктах дозволяє вдосконалюватися та сприяє розбудові їх інституційної спроможності. В умовах війни надважливим є питання забезпечення комфортних і безпечних умов життя населення, і ми сподіваємось, що участь у цьому проекті дасть нам додаткові інструменти та можливості для покращення якості та доступності надання державних і соціальних послуг, зокрема й для внутрішньо переміщених осіб», - зазначив начальник Одеської обласної військової адміністрації Максим Марченко.

Інституційна підтримка, планування розвитку територій та управління земельним ресурсами, місцевий економічний розвиток, співробітництво між територіальними громадами, удосконалення надання послуг, залучення мешканців до процесів прийняття рішень у громадах – є пріоритетними напрямками підтримки команди Проєкту USAID «ГОВЕРЛА». Співпраця з Одещиною охопить як обласний, так і місцевий рівень. До десяти громад-партнерок буде відібрано за результатом конкурсу ініціатив.

Органи місцевого самоврядування матимуть можливість отримати фінансову підтримку для реалізації найбільш актуальних ініціатив громад, а організації громадянського суспільства зможуть взяти участь у конкурсах грантів, кожен з яких також буде спрямовано на розвиток відповідних громад регіону. 

«Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» має на меті продовжувати підтримувати Уряд України у втіленні реформи децентралізації через напрацювання законодавства в сфері децентралізації, зміцнення спроможності органів місцевого самоврядування та активізації залучення громадян на всіх рівнях. Проєкт надаватиме підтримку у різних формах. Сьогодні, коли ми розпочинаємо наше партнерство з Одещиною, я можу сказати, що ми будемо спільно реагувати на виклики та працювати з Одеською OВA, а також з партнерськими громадами, щоб забезпечити громадян необхідними послугами, особливо в цей непростий час», - прокоментував Габріель Абрагам, Керівник Проєкту USAID «ГОВЕРЛА».

Проєкт USAID «Підвищення ефективності роботи та підзвітності органів місцевого самоврядування» («ГОВЕРЛА») сприяє Уряду України у просуванні та здійсненні  реформи децентралізації шляхом підтримки органів місцевого самоврядування, які повинні стати більш спроможними, підзвітними перед громадянами та такими, які здатні ефективно надавати послуги. Загалом підтримка Проєкту охопить 7 областей і до 65 громад.

24.06.2022 - 16:05 | Переглядів: 452
Одеська область стала партнером Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Теги:

міжнародна підтримка

Область:

Одеська область

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

09 серпня 2022

Експертний аналіз фінансових показників територіальних громад за І півріччя 2022 року

Експертний аналіз фінансових показників...

  Експерт Офісу підтримки реформи децентралізації при Міністерстві розвитку громад та територій України Ігор...

09 серпня 2022

Як співпрацюють громади Закарпаття ‒ експертний аналіз

Як співпрацюють громади Закарпаття ‒ експертний...

Експерти Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» проаналізували стан реалізації̈ договорів про співробітництво територіальних громад...

09 серпня 2022

Громадам частково спростили процедури закупівель

Громадам частково спростили процедури закупівель

2 серпня 2022 року Кабінет Міністрів України схвалив постанову №874 "Про внесення змін до пункту 1 постанови Кабінету...

09 серпня 2022

Білоцерківська громада Полтавщини облаштовує прихистки для переселенців за підтримки U-LEAD (відео)

Білоцерківська громада Полтавщини облаштовує...

    З початку повномасштабного вторгнення Білоцерківська громада Полтавської області прийняла понад тисячу...