«Шляхом побратимства між містами хочемо якомога краще допомогти європейським друзям в Україні, - інтерв’ю з президентом Асоціації муніципалітетів Австрії

 

«Децентралізація» поспілкувалася з президентом Асоціації муніципалітетів Австрії Альфредом Рідлем про його візит до України і підтримку українських громад.


Пане Рідль, як громади і общини Австрії реагують на військове вторгнення російської армії в Україну?

Асоціації муніципалітетів Австрії уже кілька разів засуджувала російську загарбницьку війну проти України. З 24 лютого 2093 австрійські муніципалітети надають допомогу біженцям з України, а також організовують гуманітарну допомогу Україні. З початку війни ми вже прийняли та забезпечили понад 70 тисяч людей з України. Також організували та доправили в зони бойових дій численні вантажівки з припасами та рятувальний спецтранспорт. Під час численних перемовин з Послом України у Відні ми також координували співпрацю стосовно підтримки у відбудові України. Шляхом інструменту побратимства між містами ми хочемо якомога краще допомогти нашим європейським друзям в Україні.

Яка мета Вашого візиту до України 20 червня? Чи вдалося Вам відвідати території, звільнені від окупації? Які Ваші враження?

Я побував у Києві, Львові та Закарпатської області. Це був обмін думками з представниками української влади безпосередньо на місцях стосовно питань гуманітарної підтримки та допомоги у відбудові. Особливо болісним для мене був візит до Бучі та розмова з міським головою Анатолієм Федоруком. Я бачив масштаби руйнувань і розмовляв з мером про страждання, занепокоєння та страхи населення, що спонукало мене продовжувати просувати підтримку відбудови України австрійськими муніципалітетами. Це також змусило мене усвідомити, наскільки поганою має бути ситуація на сході, де зараз точаться бої.

Українські громади сьогодні знаходять побратимів в обличчі муніципалітетів різних зарубіжних країн, щоб спільно долати виклики, спричинені війною. Чи будуються побратимські відносини між австрійськими громадами і общинами та українськими громадами?

Окрім надання гуманітарної допомоги, розміщення біженців та спорядження рятувальних і пожежних машин, ми як Асоціація муніципалітетів Австрії закликали наші муніципалітети до міжмуніципальної співпраці з українськими громадами. Побратимство міст має об’єднати людей та регіони, і тим самим сприятиме відбудові. Наші громади також хочуть зробити свій внесок у мир, безпеку та стабільність в Україні. Зрештою, побратимство міст також є важливою частиною європейської інтеграції наших європейських друзів в Україні. Налагодження контактів і взаєморозуміння між нашими країнами та громадами також має на меті підтримати шлях України до Європейського Союзу.

Наприкінці червня цього року  у Вельсі запланований з’їзд всіх австрійських бургомістрів. Чи є на порядку денному питання розвитку відносин з українськими громадами?

Як уже згадувалося, кілька тижнів тому ми почали ще більше активізувати відносини з українськими громадами за посередництва Посольства України у Відні, а також за ініціативи Міністра Олексія Чернишова. Перші проекти побратимств між муніципалітетами вже на стадії планування. Співпраця з українськими муніципалітетами буде ключовою темою нашого з’їзду мерів.

 

 

Що саме сьогодні Ви б хотіли сказати українським громадам?

Я хотів би висловити свою повну солідарність і вдячність українським громадам, мерам та всім громадянам за їх мужню відданість своїй країні. З 24 лютого вони борються не лише за свободу своєї країни, а й за всю Європу. Сподіваюся, що війна скоро закінчиться, і Україна знову зміцниться завдяки відбудові. Як муніципалітети Австрії, ми хочемо якомога більше підтримувати наших європейських друзів в Україні та допомагати, де можемо.

Теги:

міжнародна підтримка

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

16 серпня 2022

Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» обговорив питання співпраці з партнерами у Волинській області

Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» обговорив питання...

  Під час візиту до Волинської області, Марат Кюрчевський, керівник програм з розвитку місцевого...

16 серпня 2022

Можливості для громад та розвитку підприємництва

Можливості для громад та розвитку підприємництва

Український кризовий медіа-центр та Програма DOBRE зібрали для вас актуальні грантові програми USAID для громад та...

16 серпня 2022

Основні зміни у наданні затребуваних адміністративних послуг

Основні зміни у наданні затребуваних...

Експерти шведсько-українського проекту PROSTO "Підтримка доступності послуг в Україні" актуалізували інформацію по...

16 серпня 2022

Про онлайн-школу з фізики, віру у перемогу та нідерландський університет

Про онлайн-школу з фізики, віру у перемогу та...

«Від того, втратимо ми дітей, що добре розуміються у фізиці, чи не втратимо, залежить обороноздатність нашої держави...