Виклики та можливості ефективного проведення опалювального сезону 2022/23

Виклики та можливості щодо ефективного проведення опалювального сезону 2022/23 для територіальних громад обговорили на спільному заході Львівської обласної військової адміністрації та Проєкту USAID «ГОВЕРЛА», який відбувся 23 червня.

Віктор Білько, заступник Голови Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України, сказав:

«Внаслідок військової агресії в Україна пошкоджено велику кількість об’єктів інфраструктури громад, що створює додаткові виклики у підготовці до опалювального сезону. Саме тому важливо використовувати комплексний підхід і впроваджувати енергоефективні підходи до модернізації систем теплопостачання і приєднаних до них будівель. Потрібно відходити від фрагментованої модернізації і надавати пріоритети у використанні джерел енергії місцевих видів палива».

Наталія Гнидюк, заступниця керівника Проєкту USAID «ГОВЕРЛА», зазначила:

«Сьогодні є надзвичайно важливим пошук інструментів, які дозволять органам місцевого самоврядування вчасно і швидко реагувати на виклики, з якими вони стикаються. Громади Львівської області мають додаткове навантаження враховуючи, що область прийняла велику кількість ВПО. Тому голови громад мають не тільки забезпечити входження в опалювальний сезон, а й зробити все можливе, що всі соціальні заклади функціонували належним чином. Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» продовжить працювати з громадами над пошуком альтернативних джерел та інструментів, щоб наповнити бюджети і допомогти громадам ефективно реагувати на виклики сьогодення».

Понад 100 громад долучилися до заходу та дізналися про сучасні виклики для територіальних громад Львівської області в сфері ЖКГ, а також про шляхи запобігання енергетичній кризі сезону 2022/23 для територіальних громад Львівської області.

Експерти управління енергоефективності департаменту паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства ЛОДА розповіли про новітні виклики для територіальних громад Львівської області в сфері ЖКГ.

Детальніше у Презентації.

Про можливості залучення бюджетних та позабюджетних ресурсів для реалізації проектів із заміщення природного газу альтернативними джерелами енергії та впровадження енергозберігаючих заходів у бюджетній сфері громад розповів експерт Проєкту USAID «ГОВЕРЛА». Зокрема, громади можуть залучати фінанси на поточні видатки, бюджет розвитку, ресурси обласного бюджету, програмне фінансування Державного бюджету, гранти  та міжнародна технічна допомога, кредити міжнародних фінансових організацій, кредити комерційних банків, випуск місцевих облігацій, приватні інвестиції. Оптимальна модель – комбінація джерел фінансування.

Детальніше у Презентації.

Також учасники дізналися про переваги використання альтернативних енергозберігаючих та енергоефективних технологій, зокрема твердопаливних котлів, біосировини, змішаних відходів, теплових насосів, інноваційних утеплювачів та утеплених композитних панелей, систем обігріву приміщень.

23.06.2022 - 17:15 | Переглядів: 703
Виклики та можливості ефективного проведення опалювального сезону 2022/23

Приєднані файли:

Теги:

інфраструктура війна війна ЖКГ

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

16 серпня 2022

Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» обговорив питання співпраці з партнерами у Волинській області

Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» обговорив питання...

  Під час візиту до Волинської області, Марат Кюрчевський, керівник програм з розвитку місцевого...

16 серпня 2022

Можливості для громад та розвитку підприємництва

Можливості для громад та розвитку підприємництва

Український кризовий медіа-центр та Програма DOBRE зібрали для вас актуальні грантові програми USAID для громад та...

16 серпня 2022

Основні зміни у наданні затребуваних адміністративних послуг

Основні зміни у наданні затребуваних...

Експерти шведсько-українського проекту PROSTO "Підтримка доступності послуг в Україні" актуалізували інформацію по...

16 серпня 2022

Про онлайн-школу з фізики, віру у перемогу та нідерландський університет

Про онлайн-школу з фізики, віру у перемогу та...

«Від того, втратимо ми дітей, що добре розуміються у фізиці, чи не втратимо, залежить обороноздатність нашої держави...