02 грудня 2023
Logo slogan

На Одещині в громаді для переселенців проводять заняття з арт-терапії

З початку війни Біляївська громада зустріла понад 700 вимушених переселенців. Люди, які рятуються від війни, знайшли тут не лише прихисток та допомогу, а і можливість для відновлення сил та психологічного здоров’я.

Про це повідомила Юлія Молодожен, керівниця Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» в Одеській області.

У Біляївській громаді на базі центру надання соціальних послуг «Родинне коло» проводяться сесії з арт-терапії. Вже відбулися перші сеанси психологічної підтримки для внутрішніх переселенців. Такі зустрічі відбуваються раз на тиждень, починаючи з 20 травня.

 

 

Ідея проведення занять належить Валентині Мельник, психологині дитячого садочку «Капітошка» з Біляївки. Вона є членкинею громадської організації «Еволюція покоління», яка з 2014 року займається волонтерством та надає психологічну підтримку переселенцям. Має сертифікат учасниці освітнього проєкту "Покоління АРТ".

За цими методиками та техніками проводить арт-терапію з переселенцями. Такі заняття допомагають зняти емоційне напруження та знизити рівень стресу і тривожності у зв’язку із подіями, які пережили ці родини.

Крім того, для швидшої адаптації внутрішньо переміщених осіб у громаді фахівці відділу комунікацій розробили дорожню карту, де зібрали важливу інформацію щодо реєстрації та отримання довідки, розселення, оформлення допомоги ВПО, пошук роботи та надання продуктових наборів, гуманітарної допомоги.

 

 

Також у Біляївській міській ради для переселенців та жителів громади працює цілодобова гаряча лінія 24/7, звернувшись на яку можна отримати невідкладну допомогу, з будь-яких соціальних питань.

Допомагають переселенцям і з пошуком роботи. Як розповіла Ірина Бакал, керівниця Центру надання соціальних послуг "Родинне коло", міська рада організовує зустрічі зайнятості для ВПО з метою інформування щодо вакантних місць та допомоги в працевлаштуванні. На сайті міської ради щомісяця оновлюється інформація щодо можливості отримання професій від центру зайнятості.

Теги:

історії війни соціальні послуги війна

Область:

Одеська область

Громади:

Біляївська територіальна громада

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

01 грудня 2023

ІІІ Всеукраїнський конкурс «Краща наукова праця з проблематики муніципального права»

ІІІ Всеукраїнський конкурс «Краща наукова праця...

Академія праці, соціальних відносин і туризму за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» проводить ІІІ Всеукраїнський...

01 грудня 2023

Проєкт UCORD оголошує відбір додаткових партнерських областей

Проєкт UCORD оголошує відбір додаткових...

Швейцарсько-український проєкт «Згуртованість та регіональний розвиток України», UCORD планує розширити географію...

01 грудня 2023

01 грудня 2023

Головні тези з Форуму муніципального партнерства у Львові

Головні тези з Форуму муніципального...

Форуму муніципального партнерства - це підсумкова подія Сities4Cities | United4Ukraine, присвячена налагодженню...