26 березня 2023
Logo slogan

Використання коштів спецфонду органами місцевого самоврядування: Уряд схвалив законодавчу ініціативу Мінрегіону

Військове вторгнення рф на територію України відобразилося і на надходженнях до місцевих бюджетів. Щоб полегшити громадам вирішення першочергових питань, Мінрегіон підготував законодавчі пропозиції, які передбачають можливість передачі коштів зі спеціального до загального фонду місцевого бюджету та їх використання за загальновстановленими правилами. Кабінет Міністрів України 31 травня схвалив такі законодавчі пропозиції.

У Міністерстві розвитку громад та територій пояснили, що на сьогодні на рахунках спеціального фонду місцевих бюджетів накопилися чималі кошти, які громади могли б спрямувати на першочергові потреби. Поки що чинне законодавство цього не дозволяє. Тому Мінрегіон і виступив з такою законодавчої ініціативою.

«На рахунках спецфонду місцевих бюджетів зберігаються залишки коштів, які мають цільове спрямування і не можуть використовуватися територіальними громадами інакше. Наприклад, кошти екологічного податку, які мають спрямовуватися на здійснення природоохоронних заходів, чи кошти від відшкодування втрат сільськогосподарського і лісового виробництва, концесійні платежі, надходження від продажу земель несільськогосподарського призначення, надходження від продажу основного капіталу. Так як сьогодні, в умовах воєнного стану, в пріоритеті фінансування життєвонеобхідних потреб жителів громад, то на це і варто було б спрямувати ці кошти. Адже потреби у кожної  громади різні в залежності від її становища», - пояснив заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода.

Він уточнив, що законопроектом «Про внесення змін до розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Бюджетного кодексу України щодо посилення гнучкості місцевих бюджетів та підвищення оперативності прийняття рішень» пропонується:

  • скасувати на період дії воєнного стану обмеження здійснення видатків за рахунок вільного залишку бюджетних коштів або перевиконання дохідної частини загального фонду місцевого бюджету, визначені частиною другою статті 85 Бюджетного кодексу України;
  • надати право місцевим державним, військовим, військово-цивільним (у разі утворення) адміністраціям, виконавчим комітетам сільських, селищних та міських  рад передавати кошти із спеціального фонду місцевого бюджету (крім власних надходжень бюджетних установ та міжбюджетних трансфертів) до загального фонду місцевого бюджету на підставі відповідного рішення.

Нагадаємо, Мінрегіон тримає постійний зв'язок з органами місцевого самоврядування територіальних громад. На початку травня Міністерство спільно з Проєктом USAID «ГОВЕРЛА» провели опитування представників органів місцевого самоврядування щодо нагальних питань, які потребують вирішення на рівні держави. Результати опитування продемонстрували, що найбільше проблем на місцевому рівні сьогодні пов’язані з надходженнями до місцевих бюджетів та їх видатками.

31.05.2022 - 17:59 | Переглядів: 6427
Використання коштів спецфонду органами місцевого самоврядування: Уряд схвалив законодавчу ініціативу Мінрегіону

Теги:

бюджет закон В'ячеслав Негода

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

24 березня 2023

28 березня - онлайн-семінар «Актуальні та проблемні питання функціонування Реєстру пошкодженого та знищеного майна»

28 березня - онлайн-семінар «Актуальні та...

Для надання роз’яснень щодо функціонування реєстру пошкодженого та зруйнованого майна, налагодження  системної роботи...

24 березня 2023

Роз’яснення для громад: зміни до Порядку казначейського обслуговування

Роз’яснення для громад: зміни до Порядку...

У березні постановою №230 Уряд ухвалив зміни до Порядку виконання повноважень Державною казначейською службою в...

24 березня 2023

Ключові суб’єкти децентралізації обговорили дорожню законодавчу карту реформи

Ключові суб’єкти децентралізації обговорили...

Дорожню карту нормативно-правового регулювання, яке дасть змогу втілювати подальші кроки реформи місцевого...

24 березня 2023

Складання та виконання розпису місцевого бюджету: що змінилося у наказі Міністерства фінансів №57

Складання та виконання розпису місцевого...

Експерти Програми DOBRE аналізують та роз’яснюють зміни до Інструкції про складання і виконання розпису Державного...