Просторове планування розвитку територій громад: кращі практики та рекомендації - посібники

Програма USAID з аграрного та сільського розвитку АГРО провела онлайн семінар Семінар «Просторове планування розвитку територій громад: кращі практики та рекомендації», у якому взяли участь більше 800 представників територіальних громад, вищих навчальних закладів, містобудівної, землевпорядної та ГІС-спільнот.

Під час семінару Програма АГРО представила навчальні матеріали та практичні посібники з розробки комплексних планів просторового розвитку громад, складені за результатами пілотних проєктів на територіях Пісочинської та Роганської громад Харківської області.

Ксенія Сидоркіна, директорка Програми USAID АГРО, зазначила під час свого вітального слова, що просторове планування може стати інструментом для відновлення та економічного розвитку післявоєнного часу:

“Воно дозволить розробити цілісний та комплексний план відновлення територій громад, спираючись на розрахунки та планувальні рішення, що включатиме оцінку збитків й вартість відбудови територій і рекультивації земель, виходячи з пріоритетів розвитку громад. Запрошуємо всі інші громади користуватися цим досвідом та документами у якості зразків для власної роботи”.

Програма АГРО передасть напрацювання з просторового планування вищим навчальним закладам, які впровадять методологію просторового планування, розроблену АГРО під час реалізації пілотних проектів, у начальний процес, щоб підготувати майбутніх фахівців. Такі матеріали вже отримав та впроваджує Національний університет біоресурсів і природокористування України.

Крім результатів пілотних проектів, матеріали включають бази даних, рекомендації, практичні посібники, навчальні відеоролики, які були розроблені спільно з УкрГео в межах проєкту "Підтримка громад в управлінні землями". У результаті цієї активності 87 землевпорядників та голів громад пройшли навчання, успішно склали тестування за всіма навчальними модулями та отримали практичні навички.

Олена Шуляк, заступниця голови Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, привітала учасників заходу та зазначила, що від громад багато залежить, яким чином виглядатиме наша майбутня Україна:

“Якісна містобудівна документація буде надзвичайно важливою, коли ми розпочнемо розбудовувати наші території, окуповані й зруйновані міста та селища. Ми вже прийняли законопроект №7282, очікуємо на підписання Президентом України. Документ стосується програм комплексного відновлення територій, саме ці дані і лягатимуть в основу містобудівної документації, і слугуватимуть вихідними даними для комплексних планів просторового розвитку”. Олена Шуляк запропонувала вдосконалити законодавство та провести пілотний проєкт для використання комплексного плану в цілях відновлення територій від наслідків війни та розвитку громад".

 

ЗАВАНТАЖИТИ посібник для громад «Розробка комплексних планів» (PDF 6,2 MБ)

ЗАВАНТАЖИТИ посібник для професіоналів «Як розробити комплексний план громади» (PDF 9,9 MБ)

ЗАВАНТАЖИТИ посібник «Стратегічна екологічна оцінка комплексного плану» (PDF 7,3 MБ)

 

Переглянути запис семінару: 

 

 

31.05.2022 - 11:17 | Переглядів: 2422

Приєднані зображення:

Теги:

просторове планування

Джерело:

Програма USAID з аграрного і сільського розвитку - АГРО

Поділитися новиною:

Читайте також:

03 лютого 2023

Як організувати харчування у закладі освіти з нуля (запис вебінару)

Як організувати харчування у закладі освіти з...

  В умовах воєнного стану перед громадами постає чимало викликів. Серед них – організація шкільного харчування. На...

03 лютого 2023

Український культурний фонд розпочав конкурс на грантову програму «Культура. Регіони» на 2023 рік

Український культурний фонд розпочав конкурс на...

Програма спрямована на сприяння міжкультурному діалогу представників різних етносів України, популяризацію історії та...

03 лютого 2023

Люблінська міська рада прийняла резолюцію щодо підписання угоди про побратимство з Кривим Рогом

Люблінська міська рада прийняла резолюцію щодо...

Українське місто Кривий Ріг та польське місто Люблін планують підписати угоду про побратимство. Про це...

03 лютого 2023

Децентралізація у резолюції Європейського Парламенту, присвяченій саміту Україна-ЄС

Децентралізація у резолюції Європейського...

Вчора, 2 лютого 2023 року, Європейський Парламент ухвалив резолюцію, присвячену саміту Україна – ЄС, який відбудеться...