27 вересня 2023
Logo slogan

«Українським громадам сьогодні важливий успішний досвід розвитку місцевого бізнесу», - В’ячеслав Негода на зустрічі з муніципалітетами Польщі

 

У Міністерстві фінансів та регіональної політики Польщі відбулася зустріч представників муніципалітетів, які співпрацюють з українськими містами, за участі держсекретаря Малгожати Ярошінської-Єдинак та заступника Міністра розвитку громад та територій України В’ячеслава Негоди.

Зустріч організувала Асоціаціація міст Польщі.

«Польща повністю солідарна з Україною перед лицем російської агресії. Ми вже прийняли понад 3,5 мільйона біженців. Ми створюємо комплексні правові рішення. Вони дають змогу українцям ефективно інтегруватися та надати доступ до системи держслужби в нашій країні», – сказала заступниця міністра Малгожата Ярошінська-Єдинак.

 

 

Вона зазначила, що Польща вітає подання заявки Уряду України на членство в Європейському Союзі та очікує, що Єврокомісія ухвалить рішення про надання Україні статусу країни-кандидата до ЄС.

З перших годин війни в Україні саме Польща, польський народ першими прийшли на допомогу Україні і її народу.

«Ми цінуємо ту підтримку, яку надає Польща. Вона щира. Дуже влучно сказав Президент Анджей Дуда, виступаючи днями перед Парламентом України: «Це своєрідний парадокс, що таке велике зло, яке скоює в Україні загарбник, сотворило з іншого боку так багато добра. Я вірю, що це добро в цій новій дружбі між мільйонами поляків і українців результуватиме у тому, що ми будемо добрими сусідами вже назавжди. Це великий історичний шанс і великий історичний злам». Ми обов’язково переможемо в цій війні, бо іншого шляху бути не може, і нашу перемогу розділимо також з нашими польськими братами», - сказав В’ячеслав Негода.

 

 

Він також зазначив, що Україна і Польща вже зараз мають працювати над тим, як українським громадам налагодити життя після війни та посилити їх економічно.

«Ми також хочемо підтримати Україну в процесі відбудови. Потреби в цьому плані величезні», - сказала Малгожата Ярошінська-Єдинак.

Заступниця Міністра фінансів та регіональної політики зазначила, що важливим викликом для України є також розвиток місцевого самоврядування та побудова децентралізованої моделі управління регіональним розвитком.

За словами В’ячеслава Негоди, саме децентралізація, яку Україна впроваджувала останні вісім років, дозволила зміцнити українські громади повноваженнями, фінансами та відповідальністю за їх управлінські кроки.

«Якби ми не провели реформування місцевого самоврядування, а я нагадаю, що на її початку в нас було понад 11 тисяч дрібних рад без повноважень та ресурсів, то не хочеться й припускати, що би було сьогодні, коли росія зі зброєю напала на Україну. Саме українські громади, їх територіальна оборона в багатьох випадках відбивали атаки російської армії і тим самим рятували себе, і так вони врятували навіть Київ, не пустивши туди ворога. От що значить децентралізація, і що значить, коли громади відчули відповідальність за своє життя», - підкреслив заступник Міністра розвитку громад та територій.

За його словами, українським громадам сьогодні важливий успішний досвід розвитку місцевого бізнесу, зайнятості населення, тож висловив сподівання, що Польська Сторона зможе поділитися успішними практиками у цій сфері.

Заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода також взяв участь у Конференції «Місцева влада перед обличчям політичних і цивілізаційних викликів», що пройде у польському місті Лодзь.

Теги:

В'ячеслав Негода міжнародна підтримка

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

27 вересня 2023

Звільнення з ОМС в умовах воєнного стану - експертне роз'яснення

Звільнення з ОМС в умовах воєнного стану -...

Радник U-LEAD прояснює повноваження роботодавців, права працівників, загальні положення, за якими працівник може...

27 вересня 2023

Укриття в школах та лікарнях можна будувати без окремого відведення землі

Укриття в школах та лікарнях можна будувати без...

В умовах тривалої повномасштабної агресії російської федерації проти України нагальним є збільшення фонду захисних...

27 вересня 2023

Як громада зуміла не лише знайти шляхи утримання локального бізнесу, але й залучити нових інвесторів

Як громада зуміла не лише знайти шляхи...

  Бердичівська громада, що на Житомирщині, складається лише з трьох населених пунктів, але досить...

27 вересня 2023

Нові вакансії Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Нові вакансії Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» розширює свою діяльність та оголошує конкурс на наступні посади: Менеджер з грантів –...