Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» представив свої напрацювання з розвитку просторового планування

«Розуміючи особливості військового часу, ми маємо пам’ятати, що досить скоро розпочнеться відбудова країни. І на наше глибоке переконання, саме комплексний план просторового розвитку є основним планувальним документом, який дозволить громадам розвиватися, краще працювати з бізнесом, а також підвищувати якість послуг для населення», - сказала Наталя Гнидюк, заступник директора Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» під час семінару «Просторове планування розвитку територій громад: кращі практики та рекомендації.

Так, за словами пані Гнидюк, практична підтримка громад-партнерок Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» з розробки комплексних планів просторового розвитку відбувається у двох основних напрямках: проведення навчальних програм та каскадний метод реалізації ініціативи.

В рамках першого напрямку експерти проєкту запропонували громадам-партнеркам більш деталізовані навчальні практикуми. У такий спосіб громади разом з експертами проєкту могли пропрацювати технічні завдання та інструменти пріоритизації, а також зрозуміти, як краще використовувати геоінформаційні інструменти для прийняття рішень.

«У результаті ми провели 11 тренінгів для майже 800 учасників зі 180 громад», - зазначила Наталя Гнидюк

Щодо каскадного методу реалізації розробки комплексних планів просторового розвитку, то тут команда Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» залучала громади до участі, наприклад, у стратегічних сесіях інших громад. Так громади бачили, як проводити такі заходи, як співпрацювати з представниками громад, і якого результату можна досягти у досить короткі строки.

Також пані Гнидюк розказала і про підтримку регіонів та громад в умовах воєнного стану. Так, у рамках пілотної ініціативи для Львівської обласної державної адміністрації було розроблено інструмент для прийняття рішень із забезпечення житлом ВПО та релокації бізнесу. Створена інформаційна платформа дозволить систематизувати наявну в громадах інформацію щодо регіональної інфраструктури, промислового комплексу, можливості для будівництва житла для ВПО та релокації бізнесу.

27.05.2022 - 08:48 | Переглядів: 824
Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» представив свої напрацювання з розвитку просторового планування

Теги:

просторове планування

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

06 липня 2022

Важливі під час воєнного стану роз’яснення для місцевої влади і жителів громад - в одній рубриці

Важливі під час воєнного стану роз’яснення для...

За ініціативи Мінрегіону на порталі «Децентралізація» створена рубрика, де зібрані офіційні та експертні роз’яснення,...

06 липня 2022

Захисний одяг для пожежників отримали від партнерів 25 громад з Волинської, Львівської та Полтавської областей

Захисний одяг для пожежників отримали від...

  Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» передав 25 громадам-партнеркам у Волинській, Львівській та Полтавській областях 250...

06 липня 2022

Як Рава-Руська громада планує розвивати місцеву економіку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Як Рава-Руська громада планує розвивати місцеву...

5 липня Марат Кюрчевський, керівник програм з розвитку місцевого самоврядування і децентралізації влади...