Чортків і латвійське Талсі стануть містами-побратимами

У червні латвійське місто Талсі стане містом побратимом українського Чорткова, що на Тернопільщині. Про це повідомили у міській раді Чорткова.

Очільник Чортківської громади Володимир Шматько провів онлайн-зустріч із головою Талсійської повітової ради Сандрою Петерсоне.

«Ми будемо раді співпрацювати із вами! Сподіваємось, що спільно зможемо вирішувати і наші, і ваші проблеми. Ми сповна відчуваємо вашу біль, біль всієї України. Багато розмовляємо з українцями, котрі, тікаючи від війни, приїхали до Латвії, допомагаємо, чим можемо. Наш латвійський народ свого часу теж переживав такі важкі часи. І рани досі не загоїлись. Але те, що творять російські війська в Україні – просто розуму незбагненно… Тому ми з вами, українці!», – зауважила голова Сандра Петерсоне.

 

 

Українська та латвійська сторони домовились, що рішення про побратимство Чорткова і Талсі обидві міські ради прийматимуть одночасно, попередня дата сесій – 8 червня.

Чортков уже має 6 міст-побратимів: Лежайськ, Завадське, Добродзень, Корчина, Тарнобжецький повіт (всі – Польща), Безьє (Франція).


Довідково. Міста-побратими співпрацюють в різних сферах: культурі, освіті, економіці, екології, туризмі, житлово-комунальному господарстві. Вони обмінюються досвідом, культурною та історичною спадщиною, проводять спільні виставки і змагання, допомагають один одному у скрутні часи.

Теги:

міжнародна підтримка

Область:

Тернопільська область

Громади:

Чортківська територіальна громада

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

06 липня 2022

Важливі під час воєнного стану роз’яснення для місцевої влади і жителів громад - в одній рубриці

Важливі під час воєнного стану роз’яснення для...

За ініціативи Мінрегіону на порталі «Децентралізація» створена рубрика, де зібрані офіційні та експертні роз’яснення,...

06 липня 2022

Захисний одяг для пожежників отримали від партнерів 25 громад з Волинської, Львівської та Полтавської областей

Захисний одяг для пожежників отримали від...

  Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» передав 25 громадам-партнеркам у Волинській, Львівській та Полтавській областях 250...

06 липня 2022

Як Рава-Руська громада планує розвивати місцеву економіку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Як Рава-Руська громада планує розвивати місцеву...

5 липня Марат Кюрчевський, керівник програм з розвитку місцевого самоврядування і децентралізації влади...