Руzкий мир. Нашестя - коментарі жителів сіл Лук'янівка, Новий Биків, Нова Басань, Перемога

24 лютого російська орда перетнула кордон і повз Суми попрямувала у напрямку Києва. Вже за добу загарбники були на межі Чернігівської та Київської областей. Сили української територіальної оборони зупинили ворогів на лінії заплави річки Трубіж. Звідси росіяни, великими загонами посунули на північ та південь, окупуючи навколишні села.

Як люди пережили понад місяць ворожої окупації, що залишилося після загарбників? Про це перша частина нашого проекту "Руzкий мир. Нашестя", що складається з розповідей жителів сіл Лук'янівка (Київщина), Новий Биків, Нова Басань, Перемога (Чернігівщина).

Коли "Децентралізація" писала про успіхи українських громад, про те, як вони розвиваються, будують, ремонтують, конкурують, перемагають, ми і гадки не мали, що прийдуть рашистські вбивці-варвари-мародери і все це знищать.

Руїни на цих кадрах - як важкий страшний, гнітючий сон, тільки наяву. І від цього ще важче, бо немає шансу прокинутися. Але маємо своїм обов'язком і про це розповідати.

Ці кадри - спільний доробок проекту "Україна Інкогніта", порталу "Децентралізація" та ГО ДЕСПРО.

Пам'ятаємо, Україна переможе і все відбудує.

 

 

 

Теги:

історії війни війна

Область:

Київська область Чернігівська область

Громади:

Лосинівська територіальна громада Новобасанська територіальна громада Баришівська територіальна громада

Джерело:

Україна Інкогніта

Читайте також:

11 липня 2025

Війна одна на всіх. Чоп і Куп’янськ - братерство попри відстань

Війна одна на всіх. Чоп і Куп’янськ -...

На YouTube-каналі «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» вийшов новий епізод подкасту «Згуртовані». У черговому випуску...

11 липня 2025

«Хочемо не затамовувати подих під час тривоги, а щоб життя тривало». Як у 34-й гімназії Чернігова облаштували укриття

«Хочемо не затамовувати подих під час тривоги,...

Авторка: Марія Булейко (Марковська) До повномасштабного вторгнення в підвальному приміщенні Чернігівської...

10 липня 2025

10 липня 2025

Відтермінування розробки комплексних планів громад: законопроєкт рекомендували ухвалити одразу в цілому

Відтермінування розробки комплексних планів...

10 липня парламентський Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального...