Мінрегіон готує обговорення з громадами проектів спільних рішень. Тематика першої зустрічі – наповнення місцевих бюджетів та внормування питань їх видаткової частини

Міністерство розвитку громад та територій спільно з Проєктом USAID «ГОВЕРЛА» провели опитування органів місцевого самоврядування громад щодо визначення  конкретних проблемних питань, які потребують першочергового вирішення на рівні державної виконавчої влади.

Опитування тривало з 6 по 12 травня. В ньому взяли участь 537 респондентів з 23 областей України. У 431, серед опитаних територіальних громад, військові дії не відбувалися; у 68 - велись військові дії або громади перебували в окупації, у 26 громадах ведуться на сьогоднішній день бойові дії або вони перебувають в тимчасовій окупації.

У Мінрегіоні повідомили, що серед найпоширеніших проблемних питань функціонування місцевого самоврядування первинного рівня в умовах воєнного стану – це питання наповнення місцевих бюджетів та здійснення їх видатків, а також питання, пов’язані із соціальним та забезпеченням потреб внутрішньо переміщених осіб.

 

«Виходячи з таких результатів опитування, ми плануємо 20 травня провести першу зустріч з представниками органів місцевого самоврядування громад та асоціацій органів місцевого самоврядування. Маємо конкретні законодавчі пропозиції, які стосуються спрямування коштів спецфонду на першочергові потреби мешканців територіальних громад, пропозиції щодо виділення з резервного фонду додаткової дотації місцевим бюджетам на вирішення питань їх дохідної спроможності у період воєнного стану та інші проектні пропозиції. Тому важливо обговорити їх спільно з громадами і тоді направляти їх Уряду та Парламенту для прийняття рішень», - прокоментував заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода.

Зазначимо, що Мінрегіон та Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» вже зараз готують запрошення на зустріч 20 травня для громад та асоціацій органів місцевого самоврядування. Громади, які взяли участь в опитуванні, отримають запрошення з посиланням для підключення до зустрічі на електронні адреси, які вони вказали в опитувальній анкеті.

17.05.2022 - 17:16 | Переглядів: 1663
Мінрегіон готує обговорення з громадами проектів спільних рішень. Тематика першої зустрічі – наповнення місцевих бюджетів та внормування питань їх видаткової частини

Теги:

бюджет анонс В'ячеслав Негода

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

04 липня 2022

Україна має реформуватися зараз, а не чекати на «план Маршалла», - Олексій Чернишов

Україна має реформуватися зараз, а не чекати на...

Україна покладає великі надії на так званий другий «план Маршалла», але відновлювати та реформувати державу потрібно...

04 липня 2022

Актуальний перелік громад у районах бойових дій, на тимчасово окупованих та оточених територіях

Актуальний перелік громад у районах бойових...

  Наказом Мінреінтеграції затверджено оновлений перелік територіальних громад, розташованих у районах...

04 липня 2022

Особливості бюджетного процесу в умовах воєнного стану (оновлюється)

Особливості бюджетного процесу в умовах...

Останні оновлення виділені кольором В умовах воєнного стану надзвичайно важливо забезпечити оперативне, належне та...

01 липня 2022

Актуальний перелік громад у районах бойових дій, на тимчасово окупованих та оточених територіях

Актуальний перелік громад у районах бойових...

  Наказом Мінреінтеграції затверджено оновлений перелік територіальних громад, розташованих у районах...