Американський штат Міссісіпі визнав Хмельниччину областю-побратимом. Таке рішення прийняли Сенат і Палата штату. Налагодження офіційних відносин сприятиме активізації гуманітарної підтримки Хмельниччини. В регіоні проживає понад 150 тисяч внутрішньо переміщених осіб, які потребують різної допомоги.
Як повідомили в Хмельницькій обласній військовій адміністрації, співпраця між Хмельниччиною та штатом Міссісіпі розпочалася ще на початку березня цього року. Налагодженню побратимських відносин сприяв Німецький фонд Магдалени Кілвінг, який також допомагав Хмельницькій області.
«Через Німецький фонд Магдалени Кілвінг ми розпочали комунікацію зі штатом Міссісіпі. Я неодноразово спілкувався із заступником Губернатора штату паном Делбертом Хосманом. Ми обговорювали тісну співпрацю в різних напрямках. Як результат - ми отримали рішення про визнання Хмельниччини областю-побратимом. Воно прийняте Законодавчим органом Сенатом і Палатою, а також Резолюцією заступника Губернатора штату. Я вдячний усім, хто допомагає нам. Люди, які вимушено покинули свої домівки і знайшли свій прихисток в Хмельницькій області потребують постійної уваги і допомоги», - прокоментував «Децентралізації» начальник обласної військової адміністрації Сергій Гамалій.
За його словами, найближчим часом планується доставка гуманітарної допомоги від Міссісіпі.

У Міністерстві розвитку громад та територій повідомили «Децентралізації», що протягом останніх двох місяців чимало муніципалітетів країн світу зголосилися про свої наміри закріпити побратимські відносини з українськими громадами.
«В березні ми ініціювали Міжнародний марафон місцевого самоврядування. Міністр Олексій Чернишов приділив йому особливу увагу, ведучи діалог з муніципалітетами на кожному заході Марафону. Нам спільно з партнерами вдалося залучити понад тисячу муніципалітетів з більш як трьох десятків країн. Захід допоміг донести інформацію про події в Україні з уст голів громад, на території яких велися бойові дії і громад, які приймали людей, що тікали від війни. Це спонукало зарубіжні муніципалітети налагоджувати побратимські відносини з українськими громадами, щоб надавати різного роду підтримку. Ми вітаємо такі кроки місцевого самоврядування світу. Їх підтримка дуже важлива. Гадаю, скоро ми зможемо повідомити про набуття нашими громадами нових міст-побратимів», - сказав заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода.
Більше про Міжнародний марафон «Єднання місцевого самоврядування світу задля благополуччя людей і миру» читайте ТУТ.
Нагадаємо, на початку березня місто Чернівці офіційно скріпило побратимські відносини з німецьким містом Дюссельдорф. Тоді ж французький муніципалітет Безьє прийняв до лав своїх міст-побратимів Чортків – місто, що на Тернопільщині.
Теги:
міжнародна підтримка В'ячеслав Негода
Область:
Хмельницька областьДжерело:
Пресцентр ініціативи "Децентралізація"
14 травня 2026
KSE Institute: Форум голів громад I_CAN...
Представники міністерств та державних банків наголосили: громадам дедалі важливіше мати чітку та якісну стратегію...
13 травня 2026
Профтех як точка зростання: чому громади не бачать того, що у них є
Профтех як точка зростання: чому громади не...
«Без школи немає села» - цій фразі десятки років, але вона набуває особливої ваги щоразу, коли над населеним пунктом...
13 травня 2026
АРР Волинської області об’єднала три громади...
Агенція регіонального розвитку (АРР) Волинської області об’єднала Горохівську, Локачинську та Павлівську громади...
13 травня 2026
Як ЄС підтримує громади в Україні: можливості Ukraine Facility
Як ЄС підтримує громади в Україні: можливості...
Ключовим механізмом підтримки відновлення, реконструкції та модернізації України Європейським Союзом є Механізм...