Доходи обласних бюджетів Полтавської, Волинської, Львівської, Одеської, Житомирської, Рівненської та Закарпатської областей - експертний аналіз

Експерти Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» проаналізували показники доходів обласних бюджетів Полтавської, Волинської, Львівської, Одеської, Житомирської, Рівненької, Закарпатської областей у щомісячному розрізі за 2021-2022 рр.


Як показують результати аналізу, у березні 2022 року відбулось скорочення доходів усіх обласних бюджетів. Основною причиною скорочення є зменшення надходжень міжбюджетних трансфертів з державного бюджету. У березні 2022 року повністю призупинилось надходження коштів субвенції на будівництво, реконструкцію, ремонт і утримання автомобільних доріг. Водночас основні трансферти, які забезпечують функціонування соціальної інфраструктури (базова дотація та освітня субвенція), надійшли у запланованих обсягах.

Податкові надходження обласних бюджетів Одеської та Рівненської областей були меншими, ніж відповідні показники березня 2021 року. Це відбулось через значне скорочення (більше ніж на 50%) надходжень податку на прибуток підприємств. При цьому у всіх обласних бюджетах, крім Закарпатської області, відмічається уповільнення приросту надходжень податку на доходи фізичних осіб. Попри таке уповільнення, у всіх обласних бюджетах обсяги надходжень податку на доходи фізичних осіб були вищими порівняно з показниками березня 2021 року.

У березні неподаткові надходження скоротились, порівняно з відповідними показниками попереднього року, у всіх обласних бюджетах, крім Рівненської, Закарпатської та Житомирської областей. Основною причиною такого зменшення було стрімке скорочення надходжень від плати за надання адміністративних послуг. У всіх без виключення бюджетах показники плати за надання адміністративних послуг були меншими, ніж за 2021 рік.

Підсумовуючи зазначене можна відмітити, що у березні обласні бюджети почали недоотримувати запланований обсяг ресурсу, однак критичного скорочення основних дохідних джерел вдалося уникнути. За результатами березня обласні бюджети отримали достатній обсяг коштів, щоб забезпечити належне виконання функцій обласного рівня.

Бюджет Полтавської області

Бюджет Волинської області

Бюджет Львівської області

Бюджет Одеської області

Бюджет Житомирської області

Бюджет Рівненької області

Бюджет Закарпатської області.

13.05.2022 - 17:09 | Переглядів: 622
Доходи обласних бюджетів Полтавської, Волинської, Львівської, Одеської, Житомирської, Рівненської та Закарпатської областей - експертний аналіз

Приєднані файли:

Теги:

бюджет

Область:

Рівненська область Полтавська область Одеська область Львівська область Закарпатська область Житомирська область Волинська область

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

16 травня 2022

Особливості надання окремих адмінпослуг для ВПО - тема вебінару 20 травня

Особливості надання окремих адмінпослуг для ВПО...

20 травня 2022 року шведсько-український проект PROSTO «Підтримка доступності послуг в Україні» проведе вебінар щодо...

16 травня 2022

55 громад Дніпропетровщини виконали план по доходам за 4 місяці 2022 року

55 громад Дніпропетровщини виконали план по...

Про фінансові результати громад Дніпропетровщини та можливі ризики говорили учасники інформаційної сесії «Підсумки...

16 травня 2022

Питання соціального захисту та соціального забезпечення обговорять на заході АМУ

Питання соціального захисту та соціального...

18 травня о 10:00 в режимі відеоконференції Асоціація міст України  проводить Діалоговий захід з питань соціального...

16 травня 2022

Кремінська громада з Луганщини продовжує надавати послуги своїм мешканцям в окупації

Кремінська громада з Луганщини продовжує...

  Громада відновила надання освітніх, соціальних, медичних послуг та виплату заробітних плат своїм мешканцям,...