Уряд розподілив 4,9 млрд грн місцевим бюджетам на забезпечення нагальних потреб функціонування держави в умовах воєнного стану

Експерт Офісу підтримки реформи децентралізації при Мінрегіоні Ігор Онищук зазначив, що Уряд під час війни продовжує надавати вагому підтримку регіонам та громадам, що є пріоритетом державної політики.


Так, 3 травня Уряд на своєму засіданні прийняв рішення щодо розподілу у 2022 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення нагальних потреб функціонування держави в умовах воєнного стану для забезпечення населення територіальних громад в регіонах, на території яких тривають активні бойові дії, продовольчими товарами тривалого зберігання. Постановою Кабінету Міністрів України від 03 травня 2022 р. № 528 між областями розподілено 4,9 млрд грн. Загалом місцевим бюджетам Уряд планує перерахувати 7,5 млрд грн. Відтак, нерозподіленими залишились 2,6 млрд гривень.

Затверджено також відповідний Порядок та умови відповідної надання субвенції.

Головним розпорядником субвенції є Міністерство інфраструктури. Розпорядники субвенції за місцевими бюджетами визначаються рішеннями про такі бюджети відповідно до законодавства.

Субвенція спрямовується, зокрема, на придбання необхідних продовольчих і санітарно-гігієнічних товарів, а також пакувальних товарів для їх фасування, пального, будівельних матеріалів для проведення першочергових аварійно-ремонтних робіт на об’єктах, які пошкоджені внаслідок бойових дій, лікарських засобів, імунобіологічних препаратів (вакцин), медичних виробів, допоміжних засобів до них, медичного обладнання.

Субвенція не може бути спрямована на погашення штрафних санкцій та/або пені, що нараховується за порушення умов договорів.

Нагадаємо, що 03 березня 2022 року Уряд своїм рішенням виділив, зокрема Мінінфраструктури 18 млрд грн. В свою чергу, 3 травня 2022 року шляхом внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 03 березня 2022 р. № 193 Уряд чітко визначив процедуру та напрями спрямування таких коштів, зокрема:

  • 7,5 млрд грн – субвенція місцевим бюджетам на забезпечення нагальних потреб функціонування держави в умовах воєнного стану;
  • 10 млрд грн - субсидії та поточні трансферти підприємствам установам, організаціям в частині закупівель палива та мастильних матеріалів, електроенергії, лікарських засобів, імунобіологічних препаратів (вакцин), медичних виробів, допоміжних засобів до них, медичного обладнання, проведення першочергових аварійно-відбудовних робіт на об’єктах залізничної інфраструктури та необхідного ремонту тягового і рухомого складу, виплати заробітної плати;
  • 500 млн гривень на закупівлю лікарських засобів, імунобіологічних препаратів (вакцин), медичних виробів, допоміжних засобів до них, медичного обладнання, відповідно постанови Кабінету Міністрів України від 2 березня 2022 р. № 185.

У свою чергу, внесено відповідні зміни до постанов Кабінету Міністрів України від 2 березня 2022 р. № 185 та від 20 березня 2022 р. № 328, в частині визначення здійснення видатків за рахунок коштів державного бюджету, передбачених за програмою «Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення нагальних потреб функціонування держави в умовах воєнного стану», та від 27 березня 2022 р. № 379 в частині визначення здійснення видатків за рахунок коштів державного бюджету, передбачених для фінансування заходів з безперебійного функціонування залізничного транспорту.

10.05.2022 - 09:12 | Переглядів: 1283
Уряд розподілив 4,9 млрд грн місцевим бюджетам на забезпечення нагальних потреб функціонування держави в умовах воєнного стану

Теги:

бюджет

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

16 травня 2022

Питання соціального захисту та соціального забезпечення обговорять на заході АМУ

Питання соціального захисту та соціального...

18 травня о 10:00 в режимі відеоконференції Асоціація міст України  проводить Діалоговий захід з питань соціального...

16 травня 2022

Кремінська громада з Луганщини продовжує надавати послуги своїм мешканцям в окупації

Кремінська громада з Луганщини продовжує...

  Громада відновила надання освітніх, соціальних, медичних послуг та виплату заробітних плат своїм мешканцям,...

16 травня 2022

Оновлено актуальний перелік громад в зонах бойових дій, на тимчасово окупованих територіях та тих, що в оточенні

Оновлено актуальний перелік громад в зонах...

  Наказом Мінреінтеграції затверджено оновлений перелік, на основі якого внутрішньо переміщеним особам будуть...

13 травня 2022

Функціонування медичної сфери в громадах в умовах воєнного стану - Експерти U-LEAD надали роз’яснення

Функціонування медичної сфери в громадах в...

Надання якісної, доступної та вчасної медичної допомоги жителям громади та переселенцям, функціонування закладів...