«Місцеве самоврядування відіграє важливу роль у зміцненні державності та її обороноздатності», - В’ячеслав Негода на XIV ЄЕК

В Катовицях триває XIV Європейський економічний конгрес (ЄЕК). Серед основних тем заходу - війна в Україні. Серед гостей ЄЕК – діячі європейської політики та представники економічних міністерств польського уряду, а також представники бізнесу – найбільших світових корпорацій та менших приватних компаній, які розбудовують потенціал польської та європейської економіки.

Україну на зібранні ЄЕК представив заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода. Він взяв участь у панельній дискусії «Органи місцевої влади для України». Його ключова теза – «місцеве самоврядування відіграє важливу роль у зміцненні державності та її обороноздатності». Заступник Міністра аргументував, що  громади, які були сформовані в ході реформування місцевого самоврядування за принципом децентралізації владних повноважень, сьогодні, під час війни, демонструють високий рівень організованості та управлінської майстерності.

«Завдяки тому, що ми вчасно провели децентралізацію і зміцнили наші громади повноваженнями і ресурсами, вони показують сьогодні неймовірні приклади організації системи оборони, складної логістики забезпечення своїх громад найнеобхіднішим, а також базовими послугами. Деякі громади навіть під вибухами снарядів ремонтують мережі, щоб забезпечити населення водою, газом, електроенергією. Харків, який російська армія не припиняє бомбардувати з початку війни, висаджують в місті квіти, дерева. Люди і представники місцевого самоврядування проявляють неймовірну мужність, витримку, докладають всіх зусиль, щоб перемогти ворога. Сьогодні Україна як ніколи єдина», - сказав В’ячеслав Негода.

Він висловив вдячність від імені Мінрегіону Уряду Польщі та польському місцевому самоврядуванню за потужну підтримку України та українського народу.

«Ми вдячні польським колегам. За короткий час ви зуміли прийняти і надати допомогу майже трьом мільйонам українських біженців. Ми розуміємо, яке це велике навантаження на інфраструктуру ваших міст і сіл, який це ріст управлінських завдань на місцях. Але за таких складних умов ви нікого не залишили поза увагою, ви також надаєте велику гуманітарну і технічну підтримку громадам України. Без цієї підтримки нам було б набагато складніше впоратися з викликами вимушеної міграції і не тільки. Це говорить, що місцеве самоврядування відіграє надзвичайно важливу роль для зміцнення держави і її обороноздатності. Альтернативи сильному місцевому самоврядуванню немає», - зазначив заступник Міністра.

Учасники дискусії шукали відповіді на питання, як забезпечити українських громадян роботою, які вимушено перебувають на території Польщі, як підтримати працедавців, як забезпечити достатню кількість місць в дитячих садках та школах, як забезпечити достатню кількість вчителів зі знанням української мови, як допомогти соціалізуватися українським жінкам і дітям, яких більшість серед біженців.

27.04.2022 - 16:27 | Переглядів: 1338
«Місцеве самоврядування відіграє важливу роль у зміцненні державності та її обороноздатності», - В’ячеслав Негода на XIV ЄЕК

Теги:

міжнародна підтримка В'ячеслав Негода війна

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

18 травня 2022

Президент підписав закон, який розширює повноваження голів громад на час воєнного стану

Президент підписав закон, який розширює...

Президент України підписав Закон "Про внесення змін до Закону України "Про правовий режим воєнного стану " щодо...

18 травня 2022

PROSTO психологічна підтримка співробітників ЦНАП – новий набір

PROSTO психологічна підтримка співробітників...

Центр надання адміністративних послуг в усі часи – це люди. Сьогодні працівники ЦНАП проявляють особливу стійкість,...

18 травня 2022

26 травня - семінар «Просторове планування розвитку територій громад: кращі практики та рекомендації»

26 травня - семінар «Просторове планування...

26 травня о 14:00  розпочнеться семінар «Просторове планування розвитку територій громад: кращі практики та...