Житло для переселенців: у громадах Кіровоградщини ремонтують хати, облаштовують гуртожитки та прихистки

За даними Кіровоградської обласної військової адміністрації, станом на середину квітня, область прийняла 99 168 біженців з територій, де тривають воєнні дії. З них 29274 дітей. Довідки ВПО отримали 34244 громадян. Тільки у березні майже тисяча жителів області прихистили у себе понад 3000 переселенців.

У десяти громадах області житло для переселенців будуватимуть в рамках державної програми, а поки для родин, які приїжджають в громади, місцеві готують тимчасові прихистки та помешкання. Приносять речі першої необхідності, одяг та взуття, побутову техніку, продукти харчування.

У Смолінській громаді вирішили відновити та облаштувати для переселенців приміщення колишньої амбулаторії. Як зазначають у селищній раді, в оновленому будинку зможуть розміститися 40 людей. Тут будуть окремі кімнати, кухня, ванна кімната та кімната для відпочинку. Станом на середину квітня у громаді проживає понад 400 переселенців, з них 138 дітей.

 

Смолинська амбулаторія

 

У будівлі планують пофарбувати стіни, поклеїти шпалери, облаштувати меблями. Також відновлюють електрику та водопостачання.

- Для отримання гуманітарної допомоги можна звернутися до пункту збору в Смолинській селищній раді. Тут є одяг, взуття, подушки та ковдри, засоби гігієни. Намагаємося охопити якомога більшу кількість проблемних питань переселенців та задовольнити їх потреби, - зазначають у селищній раді.

У Петрівській громаді для переселенців облаштовують житлові будинки у селах. Це переважно будинки, які були покинуті або виставлені на продаж. Наразі вже майже два десятки осель готові прийняти нові родини.

 

 

До роботи долучилися працівники дитячих садочків, комунального підприємства та волонтери з громади. У будинках побілили стелі та стіни, вимили підлогу та меблі, місцеві принесли необхідні речі та техніку.  В першу чергу заселяють ті хати, де є холодильник та газова плита або піч.

У селах Ганнівка та Сергіївка вже облаштовано 17 будинків, у 14 з них вже живуть люди з Донецької, Луганської та Миколаївської областей. Також планують привести до ладу будинки у селах Володимирівка і Рядове.

 

 

З продуктами харчування допомагають як місцеві жителі, так і привозять гуманітарну допомогу.

На початку квітня транзитом через Олександрівську громаду проїхали 1797 переселенців, з них залишились — 1281. Місцеві пропонують прибулим житло у приватному секторі в селах. Для тих, хто приїжджає в громаду на кілька днів, є можливість переночувати у приміщенні спортивної школи, де забезпечили всі умови.

У колишньому приміщенні соціального захисту жителі Олександрівської громади облаштували гуртожиток для родин з дітьми, евакуйованих з територій, де тривають бойові дії. Ремонт почали наприкінці березня. Всі роботи місцеві роблять безкоштовно. Вже замінили електропроводку, відновили тепло, розпочали роботу над системою водопостачання та водовідведення, привели до ладу прилеглу територію.

 

 

У кімнатах будуть меблі і техніка. Частину речей приносять місцеві, планують придбати пральні машини та електроплити. Гуртожиток матиме дев'ять кімнат, кухню, душові, санвузол.

У Соколівській громаді також готують оселі для тимчасового проживання людей, які приїхали з територій де тривають бойові дії. Щоб забезпечити комфортний побут проживання місцеві збирають ліжка, шафи, столи, сільці, меблі для кухні, газові та електричні плити, балони для скрапленого газу. А також матраци, ковдри, подушки, постільна білизна, посуд.

У Олександрійській міській раді повідомили, що в громаді офіційно зареєстровано 4,5 тисячі вимушених переселенців. На думку голови громади Сергія Кузьменка, кількість людей буде збільшуватися і всі потребуватимуть допомоги.

В місті функціонує центр гуманітарної допомоги для людей, які вимушено виїхали із зони бойових дій та знайшли прихисток тут. Переселенці безкоштовно отримують необхідний одяг, взуття, дитячі речі, засоби гігієни, підгузки тощо. Із дня відкриття центру вже більше тисячі сімей отримали допомогу.

Знайти житло, вакансії або отримати іншу важливу  інформацію переселенці, які тимчасово проживають в Олександрійській громаді, можуть за допомогою Telegram-каналу  «Олександрія Допомога Переселенцям» (https://t.me/oleksandriiadopomoga), який спільно з волонтерами розробили у міській раді.

- Громади збирають допомогу для захисників та переселенців, організовують харчування та забезпечують транспорт, реалізують різні ініціативи. Важливим моментом для кожного з керівників органів місцевого самоврядування є дотримання законодавства та робота в правовому полі. Питання фінансування добровільних формувань, передача матеріальних активів для ЗСУ, організація проживання та харчування, - це основні теми консультацій та інформаційних сесій, які проводять для фахівців громад радники U-LEAD, - зазначив керівник Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Кіровоградській області Олег Яременко.

Нагадаємо, минулого тижня для громад Кіровоградської та Сумської області радники U-LEAD провели інформаційні сесії щодо фінансування добровільних формувань громад і управління резервним фондом та створення матеріального резерву громади.

Поділитися новиною:

Читайте також:

08 лютого 2023

Відкрито прийом заявок на участь у Навчальній платформі для керівників ЦНАП

Відкрито прийом заявок на участь у Навчальній...

Проєкт PROSTO «Підтримка доступності послуг в Україні» запрошує керівниць та керівників ЦНАП, які прагнуть розвивати...

08 лютого 2023

Як ефективно купувати через Prozorro Market, розкажуть на вебінарі DECIDE 13 лютого

Як ефективно купувати через Prozorro Market,...

13 лютого 2023 року швейцарсько-український проєкт DECIDE – «Децентралізація для розвитку демократичної освіти»...

08 лютого 2023

Продовольча безпека міст. Міжнародний досвід та можливості для українських міст

Продовольча безпека міст. Міжнародний досвід та...

Міста є основними споживачами, джерелами культурних норм і запитів щодо харчування. Саме на міста припадає понад 70%...

07 лютого 2023

Мінфін у січні перерахував з держбюджету 10,7 млрд грн трансфертів до місцевих бюджетів

Мінфін у січні перерахував з держбюджету 10,7...

У січні 2023 року (станом на 01.02.2023) Кабінет Міністрів України, згідно з бюджетним законодавством, забезпечив...