17 лютого Верховна Рада України прийняла в цілому з пропозиціями Президента законопроєкт про адміністративну процедуру (№3475), який дозволить врегулювати процедурну частину відносин громадян і бізнесу з органами влади.
Як повідомлялося, законопроєкт має забезпечити безпосередню участь громадянина у прийнятті рішення, яке його стосується, право висловити свою позицію і бути вислуханим до моменту прийняття відповідного рішення.
Також законопроєкт впроваджує поняття "зацікавлені осіби"- люди, яких прямо або опосередковано стосується те чи інше рішення органу влади.
Крім того, за законопроєктом, органи влади повинні мотивувати свої негативні (несприятливі) адміністративні рішення і повною мірою роз’яснювати людям, як їх можна оскаржувати.
Важливо також, що законопроєкт унеможливлює бюрократизацію в органах влади, робить взаємодію зручною та передбачуваною, а рішення - збалансованими.
Нагадаємо, законопроєкт про адміністративну процедуру Верховна Рада прийняла в другому читанні і в цілому 16 листопада 2021 року, але 8 грудня 2021 року Президент повернув законопроєкт зі своїми пропозиціями.
04 лютого 2025
У Жовтих Водах на Дніпропетровщині з’явиться новий індустріальний парк
У Жовтих Водах на Дніпропетровщині з’явиться...
Новий індустріальний парк «Жовті Води» буде створено на території міста Жовті Води Кам’янського району...
04 лютого 2025
10 законопроектів, важливих для підтримки та розвитку громад і територій – інфографіка
10 законопроектів, важливих для підтримки та...
Щороку портал «Децентралізація» формує в єдиний список найактуальніші для місцевого самоврядування законопроєкти, які...
03 лютого 2025
Премія Нового Європейського Баугаузу 2025: встигніть подати свій проєкт
Премія Нового Європейського Баугаузу 2025:...
Подайте свій проєкт до 14 лютого та станьте частиною європейської мережі інновацій. Конкурс відзначає найкращі...
03 лютого 2025
U-LEAD оголошує нові «Кроки для спеціалістів» на тему «Служба в органах місцевого самоврядування»
U-LEAD оголошує нові «Кроки для спеціалістів»...
Навчальна програма «Кроки для спеціалістів. Служба в органах місцевого самоврядування» від «U-LEAD з Європою»...