Більше 65 тисяч навчань проведено для громад за останні 15 місяців. На які напрямки треба звернути додаткову увагу?

Більше 65 тисяч навчань за 15 місяців провели для територіальних громад проекти міжнародної технічної допомоги, які працюють в сфері реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади. Мова йде за період жовтень 2020-грудень 2021. Про це повідомили в Міністерстві розвитку громад та територій.


Навчання провели 20 проектів міжнародної технічної допомоги, які охопили всі територіальні громади. В середньому, для кожної громади провели 45 навчань.

Найбільше долучилися до навчань Кoмиш-Зoрянська громада Запорізької області (185 навчань пройшли службовці місцевої ради та виконавчого комітету за звітний період пройшли), Тростянецька громада Сумської області (184 навчання), Пологівська громада Запорізької області (146 навчань), Софіївська громада Дніпропетровської області (144 навчання), Чернігівська громада Запорізької області (136 навчань), Гуляйпільська громада Запорізької області (132 навчання), Авангардівська громада Одеської області (127 навчань), Донецька громада Харківської області (124 навчання), Кілійська громада Одеської області (123 навчання), Покровська громада Дніпропетровської області (122 навчання), Новоукраїнська громада Кіровоградської області (120 навчань).

Є громади, які пройшли всього 6-9 навчань.

«Важливо, що всі новоутворені у 2020 році громади, а таких 581, брали активну участь у навчаннях. Майже 25 тисяч навчань було проведено для службовців органів місцевого самоврядування цих громад. Вкладено багато інтелектуального ресурсу в те, щоб кожна громада мала якісних фахівців у різних сферах, здатних бути ефективними і продуктивними кожен на своїй посаді. Всі громади, де відбулися місцеві вибори, пройшли навчальні курси «Громада з нуля», «Надання послуг і управління інфраструктурою на місцевому рівні» і навчання загальноуправлінського характеру. Більшість громад також пройшли навчання з планування соціально-економічного розвитку і управління місцевим соцекономрозвитком, управління бюджетами і фінансами. На цьому фоні помітно відрізняються кількісні показники з проведення навчань за напрямками «Містобудування та архітектура» - всього 2,9% громад, «Управління земельними ресурсами» - 6,1%, «Просторове планування» - 7,2%, «Комунальні послуги» - 15,5%. Тільки 30% громад пройшли навчання щодо форм залучення громадян до прийняття рішень. Це ті напрямки, на які нам спільно з проектами міжнародної технічної допомоги потрібно звернути увагу. Загалом, відзначу, що, завдячуючи нашим міжнародним партнерам, вкладений величезний інтелектуальний потенціал в українські громади», - прокоментував заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода.

Більше інформації – в «Інформаційній системі з проведення навчань для територіальних громад».

16.02.2022 - 14:20 | Переглядів: 1976
Більше 65 тисяч навчань проведено для громад за останні 15 місяців. На які напрямки треба звернути додаткову увагу?

Теги:

навчання міжнародна підтримка В'ячеслав Негода

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

06 липня 2022

Важливі під час воєнного стану роз’яснення для місцевої влади і жителів громад - в одній рубриці

Важливі під час воєнного стану роз’яснення для...

За ініціативи Мінрегіону на порталі «Децентралізація» створена рубрика, де зібрані офіційні та експертні роз’яснення,...

06 липня 2022

Захисний одяг для пожежників отримали від партнерів 25 громад з Волинської, Львівської та Полтавської областей

Захисний одяг для пожежників отримали від...

  Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» передав 25 громадам-партнеркам у Волинській, Львівській та Полтавській областях 250...

06 липня 2022

Як Рава-Руська громада планує розвивати місцеву економіку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Як Рава-Руська громада планує розвивати місцеву...

5 липня Марат Кюрчевський, керівник програм з розвитку місцевого самоврядування і децентралізації влади...