Пірнівська територіальна громада створює власну Стратегію розвитку, аби перетворитися на екологічний центр Київської області. Тут планують розвивати зелений туризм, крафтовий бізнес та соціальну складову. Проєкт реалізують в межах Програми «U-LEAD з Європою», розповіла координаторка робочої групи Любов Лисенко.
Наразі громада визначилася зі слабкими та сильними сторонами, провела SWOT-аналіз та сформулювала стратегічне бачення майбутнього розвитку. Також у Пірнівській громаді сформували матрицю цілей та зібрали варіанти проєктів від місцевих мешканців.
За словами координаторки робочої групи Любові Лисенко, напрям розвитку громади обирали шляхом опитування та голосування населення, представників місцевого бізнесу та влади.
«Я не можу сказати, що ми одразу зрозуміли сильні сторони громади. Їх було декілька, і найскладніше — обрати й не помилитися. З одного боку, громада розташована неподалік від Києва та має потужний рекреаційний потенціал. Тому ми не могли проігнорувати туристичну складову. Крім того, вирішили працювати над екологічним напрямом, який поєднуватиметься із підтримкою крафтових бізнесів. Особливу увагу громада вирішила приділити розвитку соціальних послуг», — розповіла пані Лисенко.
За ціль перетворити громаду на екологічну столицю Київщини проголосували 72,3% опитаних місцевих мешканців. Такий підхід передбачає поєднання моделей сталого розвитку та екогромади. Наразі тут опрацьовують варіанти проєктів, які почнуть втілювати в життя після остаточного ухвалення Стратегії. Точний перелік обиратиме місцеве населення, після цього всю концепцію має затвердити місцева влада.
«Ми висунемо на голосування ідеї, які були найбільш повними та зрозумілими. І, як правило, вони стосуються всієї громади, а не окремого села. До того ж, нам потрібно розуміти, як це все буде реалізуватися. Одна справа вигадати, інша — зробити. В одному з населених пунктів нам дуже пощастило: там працює громадська організація, що складається з ІТ-спеціалістів, юристів та економістів. Це потужні молоді люди, які готові нести соціальну відповідальність і щось робити», — каже Любов Лисенко.
Над розробкою Стратегії розвитку Пірнівської громади робоча група працювала разом із експерткою програми «U-LEAD з Європою» Тетяною Тимошенко. Вона координувала кроки громади, допомагала з опрацюванням інформації та виступала в ролі менторки проєкту.
«Ми самостійно віднайшли механізм співпраці зі своїми людьми. Власноруч навчилися будувати роботу всередині громади. Завдяки U-LEAD наша громада об’єдналася та стала працювати, як одне ціле. Ви б знали, як це вплинуло на старост сіл! Вони буквально розправили плечі і почали усіма силами нам допомагати. Люди повірили в шанс змінити нашу домівку. І тепер ми рухаємо разом до спільної мети», — зазначає координаторка робочої групи.
Теги:
Область:
Київська областьГромади:
Пірнівська територіальна громадаДжерело:
Програма «U-LEAD з Європою»
07 січня 2025
Реабілітація в Охтирці та сміттєпереробна лінія...
10 листопада завершилося голосування та вибір 40 фіналістів серед територіальних громад, які подалися на конкурс...
07 січня 2025
Зі складського приміщення і роздягальні – до...
Авторка: Марія Булейко (Марковська) 11 квітня 2022 року в усіх закладах загальної середньої освіти Чернігова...
07 січня 2025
Еразмус+ для України-2025: покроковий гайд для новачків
Еразмус+ для України-2025: покроковий гайд для...
Завершення року і початок нового – це старт сезону можливостей у сфері грантів та проєктів. В рамках інформаційної...
07 січня 2025
Закон про народовладдя на рівні місцевого...
Президент підписав Закон №3703 щодо народовладдя на рівні місцевого самоврядування (законопроект №7283) про...