Співробітництво громад: 5 громад Сумщини спільно формуватимуть сучасну інфраструктуру поводження з ТПВ

П’ять громад Сумщини спільно впроваджуватимуть сучасну систему управління твердими побутовими відходами. Договір про співробітництво у реалізації такого проекту підписали Роменська міська, Липоводолинська селищна, Коровинська, Андріяшівська, Хмелівська сільські територіальні громади.


Співробітництво громад розбудовується в рамках проєкту «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та співпрацю» за підтримки Програми «U-LEAD з Європою», що реалізується відповідно до грантової угоди між Всеукраїнською асоціацією органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України» та Німецьким товариством Міжнародного співробітництва (GIZ).

«Важливе завдання – це залучення на реалізацію проєкту додаткового фінансування із державного бюджету або інших джерел. Втім ще важливіше змінити в рамках нашого спільного проєкту свідомість жителів усіх територіальних громад-учасниць та надати їм нові знання щодо сучасних підходів до управління відходами», - зазначив Роменський міський голова Олег Стогній.

Подальші кроки громад-підписантів - реєстрація Договору про співробітництво територіальних громад у Міністерстві розвитку громад та територій України та внесення проєкту до переліку інвестиційних програм і проєктів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку в 2023 році. Такоє проєкт планують подати на конкурсний відбір проєктів регіонального розвитку, які можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від Європейського Союзу та на інші конкурси програм міжнародної технічної допомоги, транскордонного співробітництва.

Нагадаємо, Міністерство розвитку громад та територій підготувало зміни до Закону «Про співробітництво територіальних громад» (№5742), якими удосконалюється механізм співробітництва. Змінами пропонується запровадити процедуру приєднання територіальних громад до вже діючого співробітництва за спрощеною процедурою - уклавши додаткову угоду про приєднання до співробітництва. Також надається можливість залучати стороною договору про співробітництво районну раду. Передбачається і можливість укладання змішаного договору про співробітництво, в якому можуть міститися елементи різних форм договорів про співробітництво.

Раніше заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода сказав, що співробітництво громад дає можливість об’єднати управлінські, фінансові, майнові ресурси, щоб втілити ті проекти, які одній громаді не під силу або нерентабельно.

На кінець січня 2022 року у Реєстрі договорів про співробітництво територіальних громад зафіксовано 807 таких угод.

14.02.2022 - 10:37 | Переглядів: 1778
Співробітництво громад: 5 громад Сумщини спільно формуватимуть сучасну інфраструктуру поводження з ТПВ

Теги:

співробітництво управління відходами

Область:

Сумська область

Громади:

Андріяшівська територіальна громада Коровинська територіальна громада Липоводолинська територіальна громада Роменська територіальна громада Хмелівська територіальна громада

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

06 липня 2022

Важливі під час воєнного стану роз’яснення для місцевої влади і жителів громад - в одній рубриці

Важливі під час воєнного стану роз’яснення для...

За ініціативи Мінрегіону на порталі «Децентралізація» створена рубрика, де зібрані офіційні та експертні роз’яснення,...

06 липня 2022

Захисний одяг для пожежників отримали від партнерів 25 громад з Волинської, Львівської та Полтавської областей

Захисний одяг для пожежників отримали від...

  Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» передав 25 громадам-партнеркам у Волинській, Львівській та Полтавській областях 250...

06 липня 2022

Як Рава-Руська громада планує розвивати місцеву економіку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Як Рава-Руська громада планує розвивати місцеву...

5 липня Марат Кюрчевський, керівник програм з розвитку місцевого самоврядування і децентралізації влади...