30 листопада 2023
Logo slogan

На Дніпропетровщині громада почала сортувати сміття за допомогою супергероїв, тренінгів та фестивалів

У 2019 році на території Криничанської громади, що на Дніпропетровщині, було 135 сміттєвих баків, відходи з яких звозили на спільне сміттєзвалище та просто скидали докупи. Усе змінилося після участі громади в конкурсі екопросвітницьких проєктів від U-LEAD. Тепер в громаді з’явився підприємець, який займається збором вторсировини, місцеві мешканці знають все про сортування, а в дитсадках про екологію розповідають супергерої, повідомила експрацівниця виконкому селищної ради Вікторія Троценко.

Два роки тому молодіжна громадська організація «Корінь екології» виборола грант для проведення просвітницької роботи серед населення. Завдяки отриманим коштам в громаді влаштували екологічний фестиваль, придбали сортувальні баки, провели тренінги та лекції з експертами та навіть створили власних супергероїв.

«Проєкт охоплював усі верстви населення: від дошкільнят до пенсіонерів. Було вирішено залучити фахових експертів, які б могли детально та зрозуміло пояснити все кожному жителю громади. А для дошкільнят та учнів молодшої школи вигадали супергероїв, які розповідають про сортування та екологічну свідомість», — розповіла Вікторія Троценко.

Оскільки на території громади не було сортувальної станції, активісти намагалися домовитися із сусідніми містами. Утім ніхто не погоджувався їхати до громади через відсутність будь-якої фінансової вигоди. Зрештою громаду врятував місцевий підприємець.

«Євген Собаченко дуже вболівав за нашу роботу, підтримував, завжди цікавився новинами. А побачивши, що люди вже більш-менш орієнтуються в правилах сортування, вирішив відкрити щось на кшталт сортувальної станції. Це звичайне приміщення, куди можна привезти відсортовані ТПВ. Також Євген встановив у центрі Криничок сітки для збору відходів», — зазначила пані Троценко.

Вона також запевнила, що після проведення просвітницької кампанії кількість людей, які сортують сміття, збільшилася. Місцеві мешканці стали частіше користуватися багаторазовими сумками, відмовляються від пакетів та користуються сортувальними баками.

«Для Швейцарії наш результат — не показник, але для нас — це успіх. Я бачу, як жваво наповнюються баки, як в магазинах збираються банки з батарейками. Це свідчить про те, що люди реагують і роблять все правильно. Від написання проєкту до кожного етапу нас супроводжували експерти «U-LEAD з Європою». Ми відчували підтримку, силу команди та віру. Це безцінно. Завдяки цьому проєкту ми побачили в громаді людей, які готові допомагати одне одному та змінювати звички заради спільного майбутнього», — додала учасниця проєкту.

Вже незабаром читайте детальне інтерв’ю з паном Олексієм Гнатюком, заступником голови Прилісненської громади, про шлях громади до успіху.

 

 

Теги:

управління відходами

Область:

Дніпропетровська область

Громади:

Криничанська територіальна громада

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

29 листопада 2023

29 листопада 2023

1 грудня - онлайн-подія «Як підвищити рівень кібербезпеки у громаді»

1 грудня - онлайн-подія «Як підвищити рівень...

Недостатня увага до кібербезпеки може призвести до витіків конфіденційних даних, фінансових втрат та проблем...

29 листопада 2023

1 грудня - тренінг «Можливості участі в проектах транскордонного співробітництва для українських громад»

1 грудня - тренінг «Можливості участі в...

1 грудня о 10:00 відбудеться тренінг "Можливості участі в проектах транскордонного співробітництва для українських...

29 листопада 2023