На Дніпропетровщині громада почала сортувати сміття за допомогою супергероїв, тренінгів та фестивалів

У 2019 році на території Криничанської громади, що на Дніпропетровщині, було 135 сміттєвих баків, відходи з яких звозили на спільне сміттєзвалище та просто скидали докупи. Усе змінилося після участі громади в конкурсі екопросвітницьких проєктів від U-LEAD. Тепер в громаді з’явився підприємець, який займається збором вторсировини, місцеві мешканці знають все про сортування, а в дитсадках про екологію розповідають супергерої, повідомила експрацівниця виконкому селищної ради Вікторія Троценко.

Два роки тому молодіжна громадська організація «Корінь екології» виборола грант для проведення просвітницької роботи серед населення. Завдяки отриманим коштам в громаді влаштували екологічний фестиваль, придбали сортувальні баки, провели тренінги та лекції з експертами та навіть створили власних супергероїв.

«Проєкт охоплював усі верстви населення: від дошкільнят до пенсіонерів. Було вирішено залучити фахових експертів, які б могли детально та зрозуміло пояснити все кожному жителю громади. А для дошкільнят та учнів молодшої школи вигадали супергероїв, які розповідають про сортування та екологічну свідомість», — розповіла Вікторія Троценко.

Оскільки на території громади не було сортувальної станції, активісти намагалися домовитися із сусідніми містами. Утім ніхто не погоджувався їхати до громади через відсутність будь-якої фінансової вигоди. Зрештою громаду врятував місцевий підприємець.

«Євген Собаченко дуже вболівав за нашу роботу, підтримував, завжди цікавився новинами. А побачивши, що люди вже більш-менш орієнтуються в правилах сортування, вирішив відкрити щось на кшталт сортувальної станції. Це звичайне приміщення, куди можна привезти відсортовані ТПВ. Також Євген встановив у центрі Криничок сітки для збору відходів», — зазначила пані Троценко.

Вона також запевнила, що після проведення просвітницької кампанії кількість людей, які сортують сміття, збільшилася. Місцеві мешканці стали частіше користуватися багаторазовими сумками, відмовляються від пакетів та користуються сортувальними баками.

«Для Швейцарії наш результат — не показник, але для нас — це успіх. Я бачу, як жваво наповнюються баки, як в магазинах збираються банки з батарейками. Це свідчить про те, що люди реагують і роблять все правильно. Від написання проєкту до кожного етапу нас супроводжували експерти «U-LEAD з Європою». Ми відчували підтримку, силу команди та віру. Це безцінно. Завдяки цьому проєкту ми побачили в громаді людей, які готові допомагати одне одному та змінювати звички заради спільного майбутнього», — додала учасниця проєкту.

Вже незабаром читайте детальне інтерв’ю з паном Олексієм Гнатюком, заступником голови Прилісненської громади, про шлях громади до успіху.

 

 

Теги:

управління відходами

Область:

Дніпропетровська область

Громади:

Криничанська територіальна громада

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

01 липня 2022

Актуальний перелік громад у районах бойових дій, на тимчасово окупованих та оточених територіях

Актуальний перелік громад у районах бойових...

  Наказом Мінреінтеграції затверджено оновлений перелік територіальних громад, розташованих у районах...

01 липня 2022

Особливості плати за землю ‒ українські реалії в умовах воєнного стану та досвід європейських країн

Особливості плати за землю ‒ українські реалії...

Експерти Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» проаналізували особливості плати за землю у період дії воєнного стану та розглянули...

01 липня 2022

Добірка змін у сфері адмінпослуг та інших питань сфери публічного адміністрування за період 21-30 червня 2022 р.

Добірка змін у сфері адмінпослуг та інших...

Шведсько-український проект PROSTO «Підтримка доступності послуг в Україні» продовжує публікацію ключових новин та...

01 липня 2022

Добре демократичне врядування в Україні: рух вперед у повоєнний період

Добре демократичне врядування в Україні: рух...

Які виклики постали перед добрим демократичним врядуванням в Україні у контексті російського вторгнення та який шлях...