Стратегічне планування: чому це важливо для громад – підсумки обговорення у Луцьку

20 січня у Луцьку на спільному заході Проєкту USAID «Підвищення ефективності роботи та підзвітності органів місцевого самоврядування» («ГОВЕРЛА») та Асоціації міст України обговорили законодавчі основи місцевого економічного розвитку. До заходу долучилися понад 120 учасників, які обговорили ключові засади проєкту Закону України № 5323 «Про внесення змін до Закону України «Про засади державної регіональної політики», стратегічне планування регіонального та місцевого розвитку, а також стан та перспективи реформування Державного фонду регіонального розвитку.

«Перше, що визначає законопроєкт №5323 — це наявність стратегій розвитку на рівні держави, регіону та громади. Стратегія має бути розрахованa на сім років та поділенa на два етапи реалізації — три і чотири роки. Це дає можливість коригувати документ та слідкувати за тим, як впроваджується заплановане. Аби громади мали стимул розробляти стратегії, законопроєкт №5323 визначає, що ті тергромади, які їх не мають не отримуватимуть державне фінансування. Такий принцип вже запроваджено на регіональному рівні. Водночас, якщо громада отримала державну підтримку на проєкт, але “провалила” його реалізацію, то в наступні три роки вона не зможе отримати фінансування з держбюджету», - нагадав Іван Лукеря, заступник Міністра розвитку громад та територій України.

Ірина Констанкевич, перший заступник голови Комітету, голова підкомітету з питань національної та культурної пам'яті Комітету ВРУ з питань гуманітарної та інформаційної політики, зазначила:

«Такі обговорення мають практичну цінність, адже дозволяють від індивідуальних практик перейти до колективного досвіду. Чимало законопроектів, які стосуються гуманітарного розвитку, мають розглядатись в контексті децентралізації і ці процеси мають бути синхронізовані. Адже, говорячи про місцевий економічний розвиток, важливо пам’ятати про питання культурного, соціального та освітнього характеру».

В’ячеслав Рубльов, голова підкомітету з питань регіональної політики та місцевих бюджетів Комітету ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, сказав: 

«Лише у співпраці всіх гілок влади, ми будемо робити зміни і досягати успіхів, зокрема на Волині. Сьогодні ми вже можемо говорити про такі досягнення як, збільшення відрахувань від ПДФО до бюджетів громад, про субвенцію на блоки харчування в школах. Також важливо згадати про закріплення у законопроєкті № 5323 участі районних рад та районних державних адміністрацій у розробці проектів, особливо, які пов’язують громади», - наголосив

Наталія Гнидюк, заступниця керівника Проєкту USAID «ГОВЕРЛА», зазначила:

«Завдяки оновленню державної регіональної політики через законопроєкт №5323 ми маємо можливість скласти трьохрівневе планування та сформувати правила гри на місцевому, регіональному та національному рівнях. Важфливо також надати економічного змісту цим стратегіям. Адже стратегія це живий документ, який має відображати пріоритети та напрямки розвитку. Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» підтримуватиме громади у їх прагненні до розвитку спроможності та забезпечення мешканців якісними послугами».

Сергій Мовенко, перший заступник голови Волинської обласної державної адміністрації, вважає, що розуміння законодавчих новацій та механізми їх впровадження є базою для вирішення проблемних питань в області вцілому та у кожній територіальній громаді зокрема.

Олександр Слобожан, виконавчий директор Асоціації міст України, зупинився на кількох аспектах роботи місцевих комісій ДФРР та регіонального розвитку. Він нагадав, що нормативно закріплено постановою Кабміну №196 порядок підготовки, оцінки та відбору інвестиційних програм та проєктів. Крім представників органів місцевого самоврядування, органів державної влади, асоціацій органів місцевого самоврядування, до складу відповідної комісії також входять представники наукових установ, громадські об'єднання, до сфери діяльності яких належить соціально-економічний розвиток. Адже дуже часто виникають питання, кого включати чи не включати до цих комісій. Слобожан підкреслив, що одну третину цих комісій мають представляти представники громадських об'єднань для об'єктивного розгляду проєктів. Він додав, що будь-які державні кошти не можна отримати без відповідної стратегії.

21.01.2022 - 12:29 | Переглядів: 1666

Приєднані зображення:

Теги:

регіональний розвиток стратегія розвитку

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

16 травня 2022

Особливості надання окремих адмінпослуг для ВПО - тема вебінару 20 травня

Особливості надання окремих адмінпослуг для ВПО...

20 травня 2022 року шведсько-український проект PROSTO «Підтримка доступності послуг в Україні» проведе вебінар щодо...

16 травня 2022

55 громад Дніпропетровщини виконали план по доходам за 4 місяці 2022 року

55 громад Дніпропетровщини виконали план по...

Про фінансові результати громад Дніпропетровщини та можливі ризики говорили учасники інформаційної сесії «Підсумки...

16 травня 2022

Питання соціального захисту та соціального забезпечення обговорять на заході АМУ

Питання соціального захисту та соціального...

18 травня о 10:00 в режимі відеоконференції Асоціація міст України  проводить Діалоговий захід з питань соціального...

16 травня 2022

Кремінська громада з Луганщини продовжує надавати послуги своїм мешканцям в окупації

Кремінська громада з Луганщини продовжує...

  Громада відновила надання освітніх, соціальних, медичних послуг та виплату заробітних плат своїм мешканцям,...