Кабмін ухвалив постанову, розроблену Мінрегіоном, яка впорядковує структуру МДА (місцевих державних адміністрацій), зокрема ОДА (обласних державних адміністрацій), відповідно до чинної системи центральних органів виконавчої влади. Це важливий крок на шляху впровадження реформи децентралізації, заявив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко.
“Своїм рішенням Кабмін регламентував структуру місцевих державних адміністрацій і привів її до спільного знаменника. Тепер вона чітко лягла у загальну вертикаль влади. Це значний крок вперед у децентралізації, який наближає момент повного впровадження реформи по всій країні та окреслює модель нової, європейської системи влади”, — наголосив урядовець.
За словами Геннадія Зубка, одна з основних новацій постанови – впровадження посади профільного заступника голови державної адміністрації з децентралізації. Він опікуватимуться реформою на місці і контролюватиме її хід.
Постанова удосконалює координацію взаємодії органів місцевої та центральної влади та окреслює зрозумілу зону відповідальності місцевих адміністрацій. Це дозволить зробити роботу МДА більш ефективною.
Нагадаємо, Мінрегіон впроваджує ключову реформу країни – децентралізацію. Вона передбачає передачу повноважень на місця, реформування місцевого самоврядування і збільшення його повноважень.
Раніше Мінрегіон запустив систему рейтингової оцінки діяльності ОДА, яка дозволяє об’єктивно оцінювати роботу обласних голів.
Відео:
Теги:
Джерело:
Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України
30 січня 2026
15 громад Прикарпаття об’єднуються навколо...
У місті Галич керівники 15 територіальних громад Івано-Франківської області підписали меморандум про співпрацю, який...
29 січня 2026
Олексій Рябикін: схвалений Урядом законопроєкт закладає європейські правила розмежування повноважень
Олексій Рябикін: схвалений Урядом законопроєкт...
«Цей закон закладає основу для європейської моделі публічного врядування в Україні – з чітким розмежуванням...
29 січня 2026
Цифровий контроль ДІАМ: як «Прозоре будівництво» змінює правила гри для громад
Цифровий контроль ДІАМ: як «Прозоре...
Запуск цифрового застосунку «Прозоре будівництво» для фахівців державного архітектурно-будівельного контролю є...
29 січня 2026
Громади зможуть самостійно ініціювати включення...
Уряд ухвалив зміни до постанови КМУ від 6 грудня 2022 р. № 1364, які запроваджують більш чіткий та прозорий алгоритм...