16 лютого 2025
Децентралізація

За роки децентралізації місцеві бюджети зросли у понад чотири рази, - В’ячеслав Негода

У 2022 році доходи місцевих бюджетів прогнозуються на рівні 437 млрд грн, що у понад чотири рази більше за показники 2014 року, коли було розпочато децентралізацію. Про це сказав заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода під час пресконференції  щодо презентації результатів оцінки фінансового управління громад-партнерів Програми USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE), повідомляє пресслужба Міністерства.

«На старті реформи у 2014 році наповнення місцевих бюджетів становило близько 100 млрд грн. Відтак за цей час вони зросли більш ніж у чотири рази. І у 2022 році їх наповнення прогнозується на рівні 437 млрд грн. Це на 87 млрд грн більше, у порівнянні з минулим роком. Це пов’язано із збільшенням ПДФО на 4% для громад, а також збільшенням державної підтримки», – зазначив В’ячеслав Негода.

Заступник Міністра зауважив, що у 2022 році територіальні громади отримають рекордну державну підтримку на свій розвиток та розбудову інфраструктури – понад 131 млрд грн. Йдеться про різні бюджетні програми і субвенції. Зокрема, у державному бюджеті передбачено фінансування:

  • ДФРР  – 5,2 млрд грн;
  • субвенція на соціально-економічний розвиток – 6 млрд грн;
  • субвенція на інфраструктурні проєкти та розвиток об’єктів соціально-культурної сфери – 8,7 млрд грн;
  • будівництво і ремонт доріг місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності – 24,6 млрд грн;
  • просторовий розвиток громад – 188 млн грн;
  • розвиток мережі ЦНАП – 231 млн грн;
  • розвиток спортивної інфраструктури – 800 млн грн;
  • житло для внутрішньо переміщених осіб, ветеранів війни, сімей АТО, дітей сиріт – 6,3 млрд грн;
  • загальнодержавна програма «Питна вода» – 1,0 млрд грн;
  • субвенція пожежна безпека в закладах освіти – 1,5 млрд грн;
  • субвенція на придбання харчоблоків у школах – 1,5 млрд грн.

Нагадаємом, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов зазначав, що у 2022 році громади отримають близько 132 мільярдів гривень, які будуть спрямовані на розвиток соціальної, комунальної та дорожньої інфраструктури.

18.01.2022 - 15:47 | Переглядів: 5749
За роки децентралізації місцеві бюджети зросли у понад чотири рази, - В’ячеслав Негода

Теги:

бюджет В'ячеслав Негода

Джерело:

Мінрегіон

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

14 лютого 2025

«Підхід Міністерства – партнерство», – Олексій Кулеба під час зустрічі з очільниками громад Рівненської області

«Підхід Міністерства – партнерство», – Олексій...

В рамках Конгресу місцевих та регіональних влад Віце-прем’єр-міністр з відновлення – Міністр розвитку громад та...

14 лютого 2025

Субсидія на оренду житла для ВПО: хто може скористатися і який алгоритм дій

Субсидія на оренду житла для ВПО: хто може...

Для багатьох українців, які змушені були через війну залишити власні домівки і переїхати жити в інші регіони країни,...

14 лютого 2025

Симуляційна гра «Оптимізація шкільної мережі»: як громади шукають шляхи до якісної освіти

Симуляційна гра «Оптимізація шкільної мережі»:...

  11 лютого 2025 року у Лубенській громаді Полтавської області відбулася симуляційна гра «Оптимізація шкільної...

13 лютого 2025

Молодіжні пожежні дружини в контексті вимог та очікувань CTIF

Молодіжні пожежні дружини в контексті вимог та...

Авторка: Агнєшка Пясецька, експертка Представництва Фонду міжнародної солідарності в Україні   Що таке...