1030 громад забезпечили діяльність ЦНАПів, - дані Моніторингу Мінрегіону

Жителі 1030 територіальних громад користуються послугами Центрів надання адміністративних послуг, які створені на їх території. 408 громад поки не створили ЦНАП, однак 182 з них планують вже в цьому році їх відкрити. Про це свідчать дані Моніторингу реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади, підготовленого Мінрегіоном станом на 10 січня.

 

 

Нагадаємо, Закон України № 943-ІХ від 3 листопада 2020 року визначає, що міські, селищним, сільські ради, що представляють інтереси територіальних громад з населенням понад 10 тисяч мешканців, мають утворити ЦНАПи до 1 січня 2023 року. Громади з населенням менше 10 тисяч мешканців, мають утворити ЦНАПи (у разі виділення відповідного державного фінансування на будівництво, реконструкцію, облаштування приміщень та забезпечення обладнанням таких центрів) до 1 січня 2024 року.

В державному бюджеті на 2022 рік, як і в минулому році, передбачено 231 млн грн субвенції місцевим бюджетам на розвиток мережі ЦНАП.

У Міністерстві розвитку громад та територій, яке опікується питаннями реформування місцевого самоврядування з акцентом на підвищення рівня якості і доступності послуг в громадах, дані щодо функціонування на їх територіях ЦНАП стримано називають оптимістичними.

«Якщо ми поглянемо на кінець 2017 року – це був другий рік функціонування на той час об’єднаних громад і перший рік моніторингу реформи, то побачимо, що на той час із шести сотень громад ЦНАПи відкрили 50 громад. Тоді не було державної субвенції на розвиток мережі ЦНАП, однак була субвенція на розвиток інфраструктури. Тепер додайте всього 4 роки і вже маємо 1030 ЦНАПів в громадах. Очевидно, це хороший результат. Але це не той результат, при якому 100% жителів громад забезпечені якісними і доступними, принаймні адміністративними, послугами. Є над чим спільно працювати з чотирма сотнями громад. Ми за те, щоб ці питання вирішити швидше, ніж визначає законодавство і для цього необхідно використовувати всі наявні фінансові можливості, а також форми міжмуніципального співробітництва», - сказав заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода.

Моніторинг зафіксував, що по 27 територіальних громад у Закарпатській та Одеській областях поки не мають Центрів надання адмінпослуг, у Рівненській та Дніпропетровській таких громад по 25, у Житомирській, Львівській, Тернопільській та Чернігівській областях по 23 громади ще не створили ЦНАП, У Хмельницькій – 24 громади.

Інші дані Моніторингу реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади – на порталі «Децентралізація» (ЗАВАНТАЖИТИ 3,4 МБ).

Теги:

моніторинг ЦНАП В'ячеслав Негода

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

30 вересня 2022

Робота з посадовими інструкціями посадових осіб місцевого самоврядування - рекомендовані форми від НАДС

Робота з посадовими інструкціями посадових осіб...

Національне агентство України з питань державної служби підготувало рекомендовані форми посадових інструкцій...

30 вересня 2022

Оптимізація шкільної мережі в громаді: досвід країн Європейського Союзу

Оптимізація шкільної мережі в громаді: досвід...

В Україні реформа місцевого самоврядування, що розпочалась у 2014 році, суттєво вплинула на розподіл обов’язків...

30 вересня 2022

Громади Волині розвивають просторове планування спільно з Проєктом USAID «ГОВЕРЛА»

Громади Волині розвивають просторове планування...

У Ківерцівській, Любешівській і Шацькій громадах Волинської області відбулися засідання робочих груп з розроблення...

30 вересня 2022

Грантова програма Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» - розпочався прийом заявок

Грантова програма Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» -...

Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» оголошує річний програмний запит для отримання концепцій грантових проєктів, а потім повних...