29 вересня 2023
Logo slogan

1030 громад забезпечили діяльність ЦНАПів, - дані Моніторингу Мінрегіону

Жителі 1030 територіальних громад користуються послугами Центрів надання адміністративних послуг, які створені на їх території. 408 громад поки не створили ЦНАП, однак 182 з них планують вже в цьому році їх відкрити. Про це свідчать дані Моніторингу реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади, підготовленого Мінрегіоном станом на 10 січня.

 

 

Нагадаємо, Закон України № 943-ІХ від 3 листопада 2020 року визначає, що міські, селищним, сільські ради, що представляють інтереси територіальних громад з населенням понад 10 тисяч мешканців, мають утворити ЦНАПи до 1 січня 2023 року. Громади з населенням менше 10 тисяч мешканців, мають утворити ЦНАПи (у разі виділення відповідного державного фінансування на будівництво, реконструкцію, облаштування приміщень та забезпечення обладнанням таких центрів) до 1 січня 2024 року.

В державному бюджеті на 2022 рік, як і в минулому році, передбачено 231 млн грн субвенції місцевим бюджетам на розвиток мережі ЦНАП.

У Міністерстві розвитку громад та територій, яке опікується питаннями реформування місцевого самоврядування з акцентом на підвищення рівня якості і доступності послуг в громадах, дані щодо функціонування на їх територіях ЦНАП стримано називають оптимістичними.

«Якщо ми поглянемо на кінець 2017 року – це був другий рік функціонування на той час об’єднаних громад і перший рік моніторингу реформи, то побачимо, що на той час із шести сотень громад ЦНАПи відкрили 50 громад. Тоді не було державної субвенції на розвиток мережі ЦНАП, однак була субвенція на розвиток інфраструктури. Тепер додайте всього 4 роки і вже маємо 1030 ЦНАПів в громадах. Очевидно, це хороший результат. Але це не той результат, при якому 100% жителів громад забезпечені якісними і доступними, принаймні адміністративними, послугами. Є над чим спільно працювати з чотирма сотнями громад. Ми за те, щоб ці питання вирішити швидше, ніж визначає законодавство і для цього необхідно використовувати всі наявні фінансові можливості, а також форми міжмуніципального співробітництва», - сказав заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода.

Моніторинг зафіксував, що по 27 територіальних громад у Закарпатській та Одеській областях поки не мають Центрів надання адмінпослуг, у Рівненській та Дніпропетровській таких громад по 25, у Житомирській, Львівській, Тернопільській та Чернігівській областях по 23 громади ще не створили ЦНАП, У Хмельницькій – 24 громади.

Інші дані Моніторингу реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади – на порталі «Децентралізація» (ЗАВАНТАЖИТИ 3,4 МБ).

Теги:

моніторинг адміністративні послуги В'ячеслав Негода

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

28 вересня 2023

Побудова діалогів між громадою та владою: що є важливим для українських громад у воєнний та повоєнний час (+посібник)

Побудова діалогів між громадою та владою: що є...

«Діалог» - розмова між двома. Як місцевій владі розмовляти із жителями громади, формувати у мешканців спроможність не...

28 вересня 2023

Регіони і громади хочуть бачити більш чітку державну регіональну політику, - В’ячеслав Негода

Регіони і громади хочуть бачити більш чітку...

  До повного припинення російської агресії, питання комплексного стратегічного планування розвитку регіонів і...

28 вересня 2023

Окупанти з початку війни викрали 132 посадовців ОМС, - дослідник-документатор

Окупанти з початку війни викрали 132 посадовців...

З початку повномасштабної війни росіяни викрали 132 представників українського місцевого самоврядування та органів...

28 вересня 2023

«Агенції регіонального розвитку повинні отримати більше фінансової та політичної незалежності», - Віталій Безгін

«Агенції регіонального розвитку повинні...

  Запровадити цільову субвенцію для Агенцій регіонального розвитку (АРР) пропонує народний депутат України,...