Відбувся Форум місцевих лідерів Європейського Союзу – Східного партнерства

Децентралізація – на порядку денному щорічного Форуму місцевих лідерів Європейського Союзу – Східного партнерства. Захід, який відбувся в День місцевого самоврядування в Україні, залучив близько 100 учасників з країн Східного партнерства. Тема Форуму – «Більше результатів, кращі послуги: реформа місцевого державного управління як стимул для сталого та інклюзивного розвитку».

В ході Форуму окрему увагу присвятили питанням децентралізації влади та реформам місцевого самоврядування у країнах Східного Партнерства, передусім в Україні, Грузії та Молдові. Також учасники обговорили питання оновлення порядку денного ініціативи ЄС «Східне Партнерство» у контексті врахування ініціатив місцевих та регіональних органів влади, а також підтримки ЄС та залучення європейського досвіду під час реалізації відповідних реформ.

Міністерство розвитку громад та територій України представило попередні результати та подальші кроки реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади, децентралізації владних повноважень. Заступник Міністра В’ячеслав Негода наголосив, що ці обидві реформи є наскрізними і водночас багатовекторними, оскільки зараз Україна проводить секторальні реформи, для яких децентралізація є базовою. Він також підкреслив, що висока результативність цих реформ в Україні досягнута у співпраці з багатьма міжнародними партнерами, в тому числі у співпраці з Європейським Союзом.

Нагадаємо, у Доповіді Європейського Парламенту щодо імплементації Україною Угоди про асоціацію з Європейським Союзом від 11 лютого 2021 року, Європарламент привітав досягнення України у проведенні реформи децентралізації та розширенні можливостей місцевої влади, назвавши її однією з найуспішніших реформ на сьогодні та закликав Європейську Комісію уважно вивчити успішні практики децентралізації в Україні та розглянути їх практичне впровадження в інших державах.

До речі, під час Форуму місцевих лідерів Європейського Союзу – Східного партнерства звучали запити інших країн щодо потреби підтримки у впровадженні завдань децентралізації.

Сьогоднішній Форум передував Шостому Саміту Східного партнерства, який відбудеться вже наступного тижня.

Організатори заходу: Мережа асоціацій місцевих органів влади Південно-Східної Європи (NALAS) у співпраці з європейською регіональною мережею PLATFORMA, Радою європейських муніципалітетів та регіонів (CEMR), Латвійською асоціацією місцевих та регіональних урядів (LALRG) та Асоціацією місцевих органів влади Литви (ALAL).

07.12.2021 - 16:55 | Переглядів: 549
Відбувся Форум місцевих лідерів Європейського Союзу – Східного партнерства

Теги:

міжнародний досвід В'ячеслав Негода

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

21 січня 2022

25 січня - Пресконференція. Оголошення результатів відбору областей-учасниць Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

25 січня - Пресконференція. Оголошення...

25 січня о 12:00 в Укрінформі (Київ, вул. Б. Хмельницького 8/16) відбудеться пресконференція присвячена оголошенню...

21 січня 2022

27 січня - Держгеокадастр презентує Основну державну топографічну карту масштабу 1:50 000

27 січня - Держгеокадастр презентує Основну...

27 січня Держгеокадастр презентує оновлену Основну державну топографічну карту. Початок заходу о 10:00 год на...

21 січня 2022

Стратегічне планування: чому це важливо для громад – підсумки обговорення у Луцьку

Стратегічне планування: чому це важливо для...

20 січня у Луцьку на спільному заході Проєкту USAID «Підвищення ефективності роботи та підзвітності органів місцевого...

21 січня 2022

27 січня - обговорення питань надання послуг ДРАЦС і держреєстрації нерухомості та бізнесу у ЦНАП

27 січня - обговорення питань надання послуг...

27 січня 2022 року з 14:00 до 16:00 Асоціація ОТГ разом з проєктом PROSTO проведуть  онлайн обговорення питань...

21 січня 2022

Вакансії від Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Вакансії від Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» оголошує конкурс на наступні посади: Експерт з місцевих фінансів (Полтава) -...