05 червня 2023
Logo slogan

Відбувся Форум місцевих лідерів Європейського Союзу – Східного партнерства

Децентралізація – на порядку денному щорічного Форуму місцевих лідерів Європейського Союзу – Східного партнерства. Захід, який відбувся в День місцевого самоврядування в Україні, залучив близько 100 учасників з країн Східного партнерства. Тема Форуму – «Більше результатів, кращі послуги: реформа місцевого державного управління як стимул для сталого та інклюзивного розвитку».

В ході Форуму окрему увагу присвятили питанням децентралізації влади та реформам місцевого самоврядування у країнах Східного Партнерства, передусім в Україні, Грузії та Молдові. Також учасники обговорили питання оновлення порядку денного ініціативи ЄС «Східне Партнерство» у контексті врахування ініціатив місцевих та регіональних органів влади, а також підтримки ЄС та залучення європейського досвіду під час реалізації відповідних реформ.

Міністерство розвитку громад та територій України представило попередні результати та подальші кроки реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади, децентралізації владних повноважень. Заступник Міністра В’ячеслав Негода наголосив, що ці обидві реформи є наскрізними і водночас багатовекторними, оскільки зараз Україна проводить секторальні реформи, для яких децентралізація є базовою. Він також підкреслив, що висока результативність цих реформ в Україні досягнута у співпраці з багатьма міжнародними партнерами, в тому числі у співпраці з Європейським Союзом.

Нагадаємо, у Доповіді Європейського Парламенту щодо імплементації Україною Угоди про асоціацію з Європейським Союзом від 11 лютого 2021 року, Європарламент привітав досягнення України у проведенні реформи децентралізації та розширенні можливостей місцевої влади, назвавши її однією з найуспішніших реформ на сьогодні та закликав Європейську Комісію уважно вивчити успішні практики децентралізації в Україні та розглянути їх практичне впровадження в інших державах.

До речі, під час Форуму місцевих лідерів Європейського Союзу – Східного партнерства звучали запити інших країн щодо потреби підтримки у впровадженні завдань децентралізації.

Сьогоднішній Форум передував Шостому Саміту Східного партнерства, який відбудеться вже наступного тижня.

Організатори заходу: Мережа асоціацій місцевих органів влади Південно-Східної Європи (NALAS) у співпраці з європейською регіональною мережею PLATFORMA, Радою європейських муніципалітетів та регіонів (CEMR), Латвійською асоціацією місцевих та регіональних урядів (LALRG) та Асоціацією місцевих органів влади Литви (ALAL).

07.12.2021 - 16:55 | Переглядів: 1887
Відбувся Форум місцевих лідерів Європейського Союзу – Східного партнерства

Теги:

міжнародний досвід В'ячеслав Негода

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

02 червня 2023

Громадам презентували інструмент для прискорення впровадження просторового планування в Україні

Громадам презентували інструмент для...

31 травня Програма USAID з аграрного та сільського розвитку АГРО презентувала територіальним громадам та Уряду країни...

02 червня 2023

Покроковий алгоритм дій громад з планування й організації відновлення інфраструктури: інфографіка АМУ

Покроковий алгоритм дій громад з планування й...

Асоціація міст України розробила інфографіку "Планування й організація відновлення муніципальної інфраструктури:...

02 червня 2023

Ізюм побратався з Грінвічем

Ізюм побратався з Грінвічем

Міста Ізюм та Грінвіч (США) підписали Меморандум про побратимство. Документ підписали начальник Ізюмської...

01 червня 2023

Якими мають бути перші кроки з відновлення української влади на деокупованих територіях: цитати з обговорення

Якими мають бути перші кроки з відновлення...

1 червня розпочалася серія обговорень, присвячених першим крокам після деокупації територій України. Заходи...