Шість громад Донеччини розпочали співпрацю з охорони та збереження водних ресурсів

 

Інвентаризація водних об’єктів, лісових ресурсів, об’єктів державної та комунальної власності стали для територіальних громад і викликом, і вимогою часу. Вже наприкінці поточного року має завершитись наповнення загальноукраїнського реєстру водойм оновленими даними, і екологічно та економічно обґрунтоване поводження з ними може стати новою точкою росту для громад.

Отже перед органами місцевого самоврядування постають питання законної діяльності орендаторів, збереження біорізноманіття водойм, а інколи – і фізичного їхнього існування. На жаль, відкриті дані свідчать, що кожного року країна втрачає сотні водойм: озер, малих річок, джерел.

На Донеччині і так вкрай непроста ситуація ускладнюється ще і фактором втрати вихідної бази даних через військові дії та тимчасову непідконтрольність великої частини області. Але навіть на території, підпорядкованій українському уряду, екологічна статистика тривожна: тільки за 2020 рік втрачено 26 озер та ставків (з 1750 наприкінці 2019 року) та 5 малих річок (зі 199 за аналогічний період).

Тому питання збереження водних ресурсів є наріжним каменем еко-політики громад та області, і пошук дієвих спільних рішень та ефективних партнерств - прикмета часу.

З ініціативою про спільну координацію дій та впровадження модернових еко-практик до громад Донеччини звернулася організація «Клуб рибалок України – Юей Фішинг Клуб», і першими на цю пропозицію відгукнулися громади Слов’янська, Лиману, Бахмуту, Часів-Яру, Селідово та Андріївки. Саме з ними був підписаний Меморандуми про співпрацю і планується взаємодія, зокрема – і за напрямком діджиталізації еко-сервісів.

«Першою ластівкою» співпраці стала розробка мобільного додатку «EcoWater», націленого на громадський контроль стану водойм області. Застосунок днями презентували в просторі «Тато Хаб» у Краматорську. Після завершення його тестування та перевірки можна буде безоплатно завантажити в Googl Play. Але з демо-версією можна вже ознайомитися за посиланням: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ecowater

«EcoWater» - мапа громадського моніторингу екологічного стану водних об’єктів Донеччини - це мобільний застосунок, де кожен мешканець у реальному часі може бачити точне географічне місце розташування, юридичний та екологічний статус водойм та контакти відповідальних служб і управлінь.

Кожен рибалка чи відпочивальник на березі озера Донеччини може розширювати та доповнювати мапу даними про наявність водних мешканців, глибину та гідроспоруди, місця під’їзду та відпочинку та його поточний екологічний стан.

Крім того, він може дати сигнал про явну загрозу чи реальні проблеми: різке зниження води, стихійне звалище на березі, незаконні викиди підприємств, порушення норм вилову (браконьєрство), неправомірні дії орендарів тощо. Кожен, розміщуючи світлини, дописи та коментарі, а також наносячи позначки на мапі, матиме змогу звернутися у відповідні служби, використовуючи контактні дані з підказками, зазначені у застосунку.

Завершується поточний етап проекту, але після відпрацювання механізмів взаємодії з громадами, органами державної влади та громадськістю є амбітні плани масштабувати додаток на загальноукраїнський рівень. А отже «Клуб рибалок України – Юей Фішинг Клуб» запрошує і інші громади області, а потенційно – і всієї країни - до співпраці.

Контакти для зв’язку: Ярослав Бойко 0997708463 Uafishingclub2018@gmail.com


Додаток створеною громадською організацією «Клуб рибалок України – Юей Фішинг Клуб» в рамках проекту «EcoWater» за підтримки Програми розвитку ООН (ПРООН).

Приєднані зображення:

Теги:

співробітництво майно електронне врядування

Область:

Донецька область

Громади:

Андріївська територіальна громада Бахмутська територіальна громада Лиманська територіальна громада Селидівська територіальна громада Слов'янська територіальна громада Часовоярська територіальна громада

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

21 січня 2022

25 січня - Пресконференція. Оголошення результатів відбору областей-учасниць Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

25 січня - Пресконференція. Оголошення...

25 січня о 12:00 в Укрінформі (Київ, вул. Б. Хмельницького 8/16) відбудеться пресконференція присвячена оголошенню...

21 січня 2022

27 січня - Держгеокадастр презентує Основну державну топографічну карту масштабу 1:50 000

27 січня - Держгеокадастр презентує Основну...

27 січня Держгеокадастр презентує оновлену Основну державну топографічну карту. Початок заходу о 10:00 год на...

21 січня 2022

Стратегічне планування: чому це важливо для громад – підсумки обговорення у Луцьку

Стратегічне планування: чому це важливо для...

20 січня у Луцьку на спільному заході Проєкту USAID «Підвищення ефективності роботи та підзвітності органів місцевого...

21 січня 2022

27 січня - обговорення питань надання послуг ДРАЦС і держреєстрації нерухомості та бізнесу у ЦНАП

27 січня - обговорення питань надання послуг...

27 січня 2022 року з 14:00 до 16:00 Асоціація ОТГ разом з проєктом PROSTO проведуть  онлайн обговорення питань...

21 січня 2022

Вакансії від Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Вакансії від Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» оголошує конкурс на наступні посади: Експерт з місцевих фінансів (Полтава) -...