Настав час говорити одним сильним голосом, - В’ячеслав Негода асоціаціям органів місцевого самоврядування

В реформі місцевого самоврядування та децентралізації - черговий етап, коли потрібно приймати складні рішення: переформатовувати місцеві державні адміністрації, розмежовувати повноваження та ресурси, закріплювати здобутки реформи у Конституції. І в такі складні моменти важливо, щоб голос місцевого самоврядування був єдиним і сильним. Тому сподіваємося, що з усіх питань, де це можливо, галузеві всеукраїнські асоціації дійдуть згоди, сформують єдину чітку позицію і твердо на ній стоятимуть, доки необхідні зміни не будуть прийняті.

Про це сказав заступник Міністра розвитку громад та територій України В’ячеслав Негода під час форуму Асоціації ОТГ «5 років на захисті об’єднаних територіальних  громад!».

«Демократичний підхід до впровадження змін – широкі і довгі обговорення, консультації, пошук компромісів - це правильно. Але настає час, коли потрібно приймати рішення. Ми два роки обговорюємо новий проєкт змін до Конституції в частині децентралізації, дискутуємо про ті чи інші підходи та положення  проекту закону про місцеві державні адміністрації. Усі, хто міг і хотів, висловилися. Час ставити крапку. І Парламенту набагато легше було б робити ці непрості політичні кроки, якби змін вимагав не лише Уряд, експерти та міжнародні партнери, а й саме місцеве самоврядування. Найефективніше робити це через всеукраїнські асоціації. Тому від спільної позиції чотирьох всеукраїнських асоціації зараз багато що залежить», - сказав В’ячеслав Негода.

Заступник Міністра нагадав, що без змін до Конституції, на рівні районів і областей місцеве самоврядування продовжуватиме «накульгувати», бо не матиме виконавчих функцій, а територіальні громади не будуть по-справжньому автономними у вирішенні питань місцевого значення.

«Коли ми чуємо високі оцінки децентралізації в Україні від наших міжнародних партнерів, коли наш досвід рекомендують іншим країнам як зразок для наслідування, маємо сприймати це як спільну заслугу. Без політичної мужності Парламенту, Уряду, лідерів місцевого самоврядування ми б мали зовсім іншу реальність. Але і зараз не потрібно розслаблятися, варто і надалі втілювати зміни разом, відклавши хоча б на час політику, конкуренцію і зайві суперечки», - зазначив В’ячеслав Негода.

25.11.2021 - 13:52 | Переглядів: 2110
Настав час говорити одним сильним голосом, - В’ячеслав Негода асоціаціям органів місцевого самоврядування

Теги:

асоціації ОМС В'ячеслав Негода

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

30 вересня 2022

Робота з посадовими інструкціями посадових осіб місцевого самоврядування - рекомендовані форми від НАДС

Робота з посадовими інструкціями посадових осіб...

Національне агентство України з питань державної служби підготувало рекомендовані форми посадових інструкцій...

30 вересня 2022

Оптимізація шкільної мережі в громаді: досвід країн Європейського Союзу

Оптимізація шкільної мережі в громаді: досвід...

В Україні реформа місцевого самоврядування, що розпочалась у 2014 році, суттєво вплинула на розподіл обов’язків...

30 вересня 2022

Громади Волині розвивають просторове планування спільно з Проєктом USAID «ГОВЕРЛА»

Громади Волині розвивають просторове планування...

У Ківерцівській, Любешівській і Шацькій громадах Волинської області відбулися засідання робочих груп з розроблення...

30 вересня 2022

Грантова програма Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» - розпочався прийом заявок

Грантова програма Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» -...

Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» оголошує річний програмний запит для отримання концепцій грантових проєктів, а потім повних...