Настав час говорити одним сильним голосом, - В’ячеслав Негода асоціаціям органів місцевого самоврядування

В реформі місцевого самоврядування та децентралізації - черговий етап, коли потрібно приймати складні рішення: переформатовувати місцеві державні адміністрації, розмежовувати повноваження та ресурси, закріплювати здобутки реформи у Конституції. І в такі складні моменти важливо, щоб голос місцевого самоврядування був єдиним і сильним. Тому сподіваємося, що з усіх питань, де це можливо, галузеві всеукраїнські асоціації дійдуть згоди, сформують єдину чітку позицію і твердо на ній стоятимуть, доки необхідні зміни не будуть прийняті.

Про це сказав заступник Міністра розвитку громад та територій України В’ячеслав Негода під час форуму Асоціації ОТГ «5 років на захисті об’єднаних територіальних  громад!».

«Демократичний підхід до впровадження змін – широкі і довгі обговорення, консультації, пошук компромісів - це правильно. Але настає час, коли потрібно приймати рішення. Ми два роки обговорюємо новий проєкт змін до Конституції в частині децентралізації, дискутуємо про ті чи інші підходи та положення  проекту закону про місцеві державні адміністрації. Усі, хто міг і хотів, висловилися. Час ставити крапку. І Парламенту набагато легше було б робити ці непрості політичні кроки, якби змін вимагав не лише Уряд, експерти та міжнародні партнери, а й саме місцеве самоврядування. Найефективніше робити це через всеукраїнські асоціації. Тому від спільної позиції чотирьох всеукраїнських асоціації зараз багато що залежить», - сказав В’ячеслав Негода.

Заступник Міністра нагадав, що без змін до Конституції, на рівні районів і областей місцеве самоврядування продовжуватиме «накульгувати», бо не матиме виконавчих функцій, а територіальні громади не будуть по-справжньому автономними у вирішенні питань місцевого значення.

«Коли ми чуємо високі оцінки децентралізації в Україні від наших міжнародних партнерів, коли наш досвід рекомендують іншим країнам як зразок для наслідування, маємо сприймати це як спільну заслугу. Без політичної мужності Парламенту, Уряду, лідерів місцевого самоврядування ми б мали зовсім іншу реальність. Але і зараз не потрібно розслаблятися, варто і надалі втілювати зміни разом, відклавши хоча б на час політику, конкуренцію і зайві суперечки», - зазначив В’ячеслав Негода.

25.11.2021 - 13:52 | Переглядів: 1116
Настав час говорити одним сильним голосом, - В’ячеслав Негода асоціаціям органів місцевого самоврядування

Теги:

асоціації ОМС В'ячеслав Негода

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

03 грудня 2021

Створення профільних ліцеїв у громадах, продовження реформи НУШ - година запитань до Наталії Піпи (відео)

Створення профільних ліцеїв у громадах,...

«Година запитань» – це новий формат спілкування від проєкту DECIDE з управлінцями, головами громад та усіма, кому не...

03 грудня 2021

Туристична інфраструктура курортного селища: досвід Ворохти

Туристична інфраструктура курортного селища:...

  Що не так із туристичною інфраструктурою українських курортних селищ? Що громадам уже вдалося змінити й що...

03 грудня 2021

7 грудня - публічне обговорення «Перемоги, виклики та можливості в забезпеченні доступу громадян до якісних послуг ДРАЦС»

7 грудня - публічне обговорення «Перемоги,...

З моменту набуття чинності Закону України 1427-IX, що надав можливість делегувати ОМС екс м.о.з. повноваження у сфері...

03 грудня 2021

10 грудня - Всеукраїнський форум місцевого самоврядування «Актуальні питання розвитку громад» (онлайн)

10 грудня - Всеукраїнський форум місцевого...

10 грудня 2021 року о 14:00 Всеукраїнська асоціація громад у партнерстві з Міністерством розвитку громад та територій...

03 грудня 2021

14 грудня - тренінг для керівництва громад «ЦНАП і покращення якості послуг: PROSTO про найважливіше»

14 грудня - тренінг для керівництва громад...

До 6 грудня триває реєстрація на тренінг в Одеській області від проєкту PROSTO «Підтримка доступності послуг в...