07 червня 2023
Logo slogan

Шлях від Вільнюса до Лугано: очікування від Міжнародної конференції з питань реформ в Україні у 2022 році

19 листопада Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль і представники міжнародних партнерів із розвитку провели зустріч у межах Форуму «Партнерство з розвитку» у Києві, щоб обговорити прогрес у ключових реформах та підготовку до 5-ї Міжнародної конференції з питань реформ в Україні (URC), яка відбудеться у місті Лугано, Швейцарія, 4-5 липня 2022 року. Зустріч відбулася у продовження минулорічного Форуму «Партнерство з розвитку» (жовтень 2020) та 4-ї Міжнародної конференції з питань реформ, що відбулася у Вільнюсі, Литва (липень 2021).

Підготовчий процес до URC-2022 «На шляху до Лугано» стартував у Києві 29 жовтня з першою подією, присвяченою одній з найуспішніших реформ в Україні – реформі децентралізації, за участю Віце-Президента, Федерального Радника Швейцарії Ігнаціо Кассіса та Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля.

«Наступна конференція дозволить консолідувати наші зусилля для подальшого успіху реформ, стабільності й добробуту України. З цією метою Україна прагне використати найкращий світовий досвід у реалізації структурних змін, який уже мають наші міжнародні партнери. Розраховуємо на конструктивний діалог та слушні пропозиції, які сприятимуть європейській та євроатлантичній інтеграції України», – заявив під час Форуму Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Враховуючи уроки попередніх конференцій та сьогоднішні виклики для процесу реформ в Україні, Швейцарія та Україна вирішили зосередитися на обмеженій кількості ключових реформ, які згруповані в рамках двох ключових напрямків «Стабільність» і «Добробут». Перший напрямок – стабільність – охоплює такі сфери як «Верховенство права та боротьба з корупцією, «Децентралізація», «Реформи задля реінтеграції». Другий напрямок – добробут – насамперед включає економічні реформи: «Зелена трансформація», «Людський капітал», «Корпоративне управління», «Фінанси та банківський сектор». Наскрізною темою є цифрова трансформація. Як підготовчий процес «На шляху до Лугано», так і сама Конференція керуються позитивним принципом і всеохопним підходом.

«URC-2022 має бути відчутним процесом, який сприяє легітимності прийнятих рішень, зміцнює відповідальність та підвищує ефективність реформ. Із слоганом “Реформи для всіх, всі за реформи!” URC-2022 підтримує залучення бізнесу, наукової спільноти, громадянського суспільства, місцевої та національної влади. Широка участь та консультації залучених сторін є обов’язковими», заявив під час Форуму Сімон Піду, Посол Швейцарії з питань підготовки URC-2022.  

Підготовчий процес «На шляху до Лугано» буде складатися із подій в Україні та закордоном (під час Всесвітнього економічного форуму у Давосі 20 січня 2022 р., у Брюсселі у березні 2022 р., Вашингтоні у квітні 2022 р., Цюриху/Женеві у травні 2022 р.), роботи тематичних дорадчих груп за участю різних професійних спільнот, а також асоційованих подій URC-2022. Конференція у Лугано буде складатися із таких частин: пленарного засідання, панельних дискусій, двосторонніх зустрічей, подій на полях, прес-конференції, а також інноваційних форматів і трансляції наживо. Конференція завершиться підписанням Президентами Швейцарії та України «Декларації Лугано».


Децентралізація стала темою першої конференції у рамках підготовчого процесу до URC-2022. Дізнатися про результати події “На шляху до Лугано: Децентралізація”, яка пройшла в Києві 29 жовтня, можна тут:

Цитати Дениса Шмигаля та Ігнаціо Кассіса

Гаряча дискусія про децентралізацію – цитати В’ячеслава Негоди і Віталія Безгіна

Головна цінність громади – люди: тези учасників

Громадські активісти – це не лише про мітинги, а й про допомогу місцевій владі – цитати учасників

Громади і бізнес: чому співпраця взаємовигідна – цитати учасників

Теги:

міжнародна підтримка

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

06 червня 2023

Повноваження громад у сфері державної реєстрації актів цивільного стану: тези з Конгресових слухань

Повноваження громад у сфері державної...

6 червня відбулися другі Конгресові слухання. Цього разу обговорення стосувалося викликів та можливостей ефективного...

06 червня 2023

Актуальні питання місцевого самоврядування: тези другої зустрічі

Актуальні питання місцевого самоврядування:...

Актуальні питання місцевого самоврядування в умовах воєнного стану, які турбують громади - обговорили В’ячеслав...

06 червня 2023

Конгресові слухання щодо викликів та можливостей здійснення повноважень ДРАЦС органами місцевого самоврядування

Конгресові слухання щодо викликів та...

6 червня о 13:30 відбудуться Конгресові слухання щодо викликів та можливостей ефективного здійснення окремих...

06 червня 2023

08 червня - вебінар «Бюджетування освіти на місцевому рівні»

08 червня - вебінар «Бюджетування освіти на...

8 червня 2023 року о 15:00 Шведсько-український проєкт «Підтримка децентралізації в Україні» (SALAR International)...