Шлях від Вільнюса до Лугано: очікування від Міжнародної конференції з питань реформ в Україні у 2022 році

19 листопада Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль і представники міжнародних партнерів із розвитку провели зустріч у межах Форуму «Партнерство з розвитку» у Києві, щоб обговорити прогрес у ключових реформах та підготовку до 5-ї Міжнародної конференції з питань реформ в Україні (URC), яка відбудеться у місті Лугано, Швейцарія, 4-5 липня 2022 року. Зустріч відбулася у продовження минулорічного Форуму «Партнерство з розвитку» (жовтень 2020) та 4-ї Міжнародної конференції з питань реформ, що відбулася у Вільнюсі, Литва (липень 2021).

Підготовчий процес до URC-2022 «На шляху до Лугано» стартував у Києві 29 жовтня з першою подією, присвяченою одній з найуспішніших реформ в Україні – реформі децентралізації, за участю Віце-Президента, Федерального Радника Швейцарії Ігнаціо Кассіса та Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля.

«Наступна конференція дозволить консолідувати наші зусилля для подальшого успіху реформ, стабільності й добробуту України. З цією метою Україна прагне використати найкращий світовий досвід у реалізації структурних змін, який уже мають наші міжнародні партнери. Розраховуємо на конструктивний діалог та слушні пропозиції, які сприятимуть європейській та євроатлантичній інтеграції України», – заявив під час Форуму Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Враховуючи уроки попередніх конференцій та сьогоднішні виклики для процесу реформ в Україні, Швейцарія та Україна вирішили зосередитися на обмеженій кількості ключових реформ, які згруповані в рамках двох ключових напрямків «Стабільність» і «Добробут». Перший напрямок – стабільність – охоплює такі сфери як «Верховенство права та боротьба з корупцією, «Децентралізація», «Реформи задля реінтеграції». Другий напрямок – добробут – насамперед включає економічні реформи: «Зелена трансформація», «Людський капітал», «Корпоративне управління», «Фінанси та банківський сектор». Наскрізною темою є цифрова трансформація. Як підготовчий процес «На шляху до Лугано», так і сама Конференція керуються позитивним принципом і всеохопним підходом.

«URC-2022 має бути відчутним процесом, який сприяє легітимності прийнятих рішень, зміцнює відповідальність та підвищує ефективність реформ. Із слоганом “Реформи для всіх, всі за реформи!” URC-2022 підтримує залучення бізнесу, наукової спільноти, громадянського суспільства, місцевої та національної влади. Широка участь та консультації залучених сторін є обов’язковими», заявив під час Форуму Сімон Піду, Посол Швейцарії з питань підготовки URC-2022.  

Підготовчий процес «На шляху до Лугано» буде складатися із подій в Україні та закордоном (під час Всесвітнього економічного форуму у Давосі 20 січня 2022 р., у Брюсселі у березні 2022 р., Вашингтоні у квітні 2022 р., Цюриху/Женеві у травні 2022 р.), роботи тематичних дорадчих груп за участю різних професійних спільнот, а також асоційованих подій URC-2022. Конференція у Лугано буде складатися із таких частин: пленарного засідання, панельних дискусій, двосторонніх зустрічей, подій на полях, прес-конференції, а також інноваційних форматів і трансляції наживо. Конференція завершиться підписанням Президентами Швейцарії та України «Декларації Лугано».


Децентралізація стала темою першої конференції у рамках підготовчого процесу до URC-2022. Дізнатися про результати події “На шляху до Лугано: Децентралізація”, яка пройшла в Києві 29 жовтня, можна тут:

Цитати Дениса Шмигаля та Ігнаціо Кассіса

Гаряча дискусія про децентралізацію – цитати В’ячеслава Негоди і Віталія Безгіна

Головна цінність громади – люди: тези учасників

Громадські активісти – це не лише про мітинги, а й про допомогу місцевій владі – цитати учасників

Громади і бізнес: чому співпраця взаємовигідна – цитати учасників

Теги:

міжнародна підтримка

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

21 травня 2022

20 травня 2022

PROSTO психологічна підтримка керівників ЦНАП

PROSTO психологічна підтримка керівників ЦНАП

Керівники ЦНАП мають дуже широкий діапазон задач. Вони вирішують питання забезпечення, піклуються про команду,...

20 травня 2022

Намети, генератори та похідні ліжка: громади Полтавщини отримують допомогу від U-LEAD для облаштування переселенців

Намети, генератори та похідні ліжка: громади...

Полтавська область з перших днів російської агресії стала прихистком для багатьох людей, які вимушено покинули свої...

20 травня 2022

Селище Гостомель на Київщині стане містом – Уряд схвалив проект Постанови

Селище Гостомель на Київщині стане містом –...

Селище міського типу Гостомель Бучанського району Київської області планують віднести до категорії міст. Відповідний...