Соціальні послуги, дружні до дітей: Бахмут переміг у міжнародному конкурсі ЮНІСЕФ

Проєкт системи підтримки сімей, які виховують дітей з інвалідністю, переміг у міжнародному конкурсі Дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ “Cities Inspire Awards” в номінації “Соціальні послуги, дружні до дітей”.


Премію започаткували у 2019 році. Вона відзначає інноваційні рішення чи проєкти, які надихають, сприяють захисту прав дитини, покращують щоденне життя дітей і молоді у містах та громадах по всьому світу.

Систему послуг для дітей з інвалідністю, яка допомогла Бахмуту вибороти перемогу, створили у рамках проєкту “СПІЛЬНО”, який працює у 16 громадах на сході України. Мета проєкту – допомогти розбудувати систему послуг у громаді, залежно від потреб їхніх мешканців.

“Від закриття шкіл до ізоляції, до постійної тривожності, - наслідки пандемії впливають на дітей в Україні. В світлі кризи COVID-19 соціальна підтримка стала більш важливою, ніж коли-небудь, допомагаючи зменшити тиск соціально-економічних наслідків пандемії та посилюючи стійкість громад. Розбудова та покращення системи соціальних послуг - не проста задача. Результати видимі не одразу. Розбудова соціальних послуг вимагає мужності інвестувати в дітей і найбільш вразливих людей вже зараз. Адже турбуючись про найбільш вразливих дітей, ми формуємо майбутнє процвітання громади і суспільства” - зазначив Мурат Шахін, голова Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.

Завдяки проекту у Бахмуті з’явились послуги раннього виявлення і втручання, центр денного перебування “Кіндер клаб”, відкрилися групи підтримки для батьків дітей з інвалідністю, а також встановлено інклюзивний дитячий майданчик. Покращено професійну компетентність місцевих фахівців із соціальної роботи у дотриманні найкращих інтересів дитини. Більше 400 дітей з інвалідністю, які мешкають у Бахмуті, та їхні родини, тепер безкоштовно можуть скористатися усім переліком нових послуг.

Детальніше про проєкт можна дізнатися у відео:

 

 

Громада також заохочує розвиток батьківської підтримки та груп взаємодопомоги. А ще у центрі надання соціальних послуг діє система анонімного зворотного зв’язку від батьків, які вже отримали соціальні послуги. Це допомагає продовжувати роботу над покращенням якості та доступності послуг.

«Запорука успіху роботи громади – ефективне використання місцевих ресурсів та потенціалу громади», - зазначив міський голова Олексій Рева.

Загалом комплексне надання послуг – це ефективний підхід до задоволення потреб вразливих дітей та їхніх сімей. Проєкт доводить, що навіть невеликі громади здатні ефективно організувати соціальне обслуговування, незважаючи на обмежені ресурси. Стабільна політична воля до змін у поєднанні з розбудовою потенціалу спеціалістів та інвестиціями може допомогти досягти успіху.

У довгостроковій перспективі розбудова системи соціальних послуг веде до зменшення кількості дітей, влаштованих до інтернатів, що у свою чергу зменшить навантаження на місцевий бюджет та дозволить дітям жити у своїй громаді та зі своїми сім’ями.

Нині в Україні в ході децентралізації громадам перейшла відповідальність за надання базових соціальних послуг. Важливо, щоб управлінці на місцевому рівні розуміли, наскільки цінно розвивати послуги на місцях та як це впливає на добробут мешканців. Тож добре, що є громади, які стають прикладом не тільки для інших громад України, а і для всього світу.

Теги:

соціальні послуги

Область:

Донецька область

Громади:

Бахмутська територіальна громада

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

01 грудня 2021

Нове шкільне харчування: історія успіху Решетилівської громади

Нове шкільне харчування: історія успіху...

Перед введенням нового шкільного меню, у Решетилівській громаді провели анкетування серед учнів і батьків. Як...

29 листопада 2021

Станція чистоти. Бахмутська громада реалізовує грандіозний проєкт поводження з відходами

Станція чистоти. Бахмутська громада реалізовує...

  На Донеччині завершується будівництво одної з найбільших в Україні сміттєсортувальних станцій, де...

25 листопада 2021

Конкурс "Наша громада": Вознесенська громада отримала виграш та почала впроваджувати проєкт

Конкурс "Наша громада": Вознесенська громада...

  Півмільйона гривень на реалізацію проєкту «Компостуй – громаду гуртуй» громада уже отримала від...

22 листопада 2021

Малу IT-академію для дітей відкрили у Глибоцькій громаді

Малу IT-академію для дітей відкрили у...

Малу IT-академію для дітей відкрили у сесійній залі Глибоцької громади, за підтримки Програми USAID DOBRE. Учні...

18 листопада 2021

Княжа громада. Репортаж з Львівської області

Княжа громада. Репортаж з Львівської області

Як Давидів повернув собі колишню заможність, приєднавши 22 села і створивши порт. Автор: Дмитро Синяк Давидів...