Маріупольська громада поділилася успішними кейсами у сфері освіти, в які важко повірити

 

Повноваження, ресурси, самостійність у прийнятті рішенні і відповідальність за них стають основою якісних змін в громадах. Таке судження стало наскрізною темою 6-го Форуму «Ефективне місцеве самоврядування як запорука демократичної та правової держави».

Зокрема цікавими кейсами поділилася Маріупольська громада Донецької області. Серед успішних проектів, за словами заступника Маріупольського міського голови Сергія Орлова,  наведення ладу з непрофільними працівниками в системі освіти в громади. За його словами, їх штат налічував більше 2 тисяч працівників, а річний фонд заробітної плати - 260 млн грн або 10 млн доларів. Роботу почали з профтехосвіти.

«Ми запитали себе: «це ефективно чи ні?» Мали 200 працівників – обслуговуючого персоналу ПТУ, фонд заробітної плати - 18 млн грн на рік. Це доволі велика сума. І от ми почали дивитися, як обслуговуються наші заклади професійно-технічної освіти. Виявилося, що неефективно: продовжувала існувати побутова корупція у батьківських чатах, де збиралися кошти на різноманітні ремонти. При цьому більшість батьків були незадоволені. Тепер їхнє задоволення щодо того, як обслуговуються заклади освіти, сягає 89%. Ми дали кошти на дрібні ремонти ПТУ, скоротили штат обслуговуючого персоналу, і врешті-решт стали витрачати на це у 4 рази менше, а ефективність зросла удвічі», - розповів Сергій Орлов.

Навела «чистоту» громада і у іншому напрямку сфери освіти.

«Нам казали, що у нас 700 тонн білизни, яка переться щодня. Виявилося, що насправді це лише 300 тонн. Ми зробили централізовану пральню. Всемеро скоротили штат працівників. Відповідно скоротили видатки з 12 до 4 млн грн на рік. Результат – якість роботи зросла, задоволеність послугою – також».

Ще один цікавий кейс у сфері освіти Маріупольської громади – проект «Безпечна школа».

«У школах міста працювали 360 сторожів, які не забезпечували реальної безпеки для дітей. Ми запровадили приватні системи захисту, встановивши у закладах освіти міста майже 10 тис. датчиків сучасної системи охорони. Завдяки цьому ми вивільнили близько 100 млн грн, які тепер направляються на інвестиції. Раніше ми на безпеку витрачали 40 млн грн, а тепер – нуль», - розповів Сергій Орлов. 


11-12 листопада 2021 року проходить 6 Форум «Ефективне місцеве самоврядування як запорука демократичної та правової держави» (далі – Форум). Форум організовано Комітетом Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, Міністерством розвитку громад та територій України, Донецькою обласною державною адміністрацією, Луганською обласною державною адміністрацією, Львівською обласною державною адміністрацією за сприяння та підтримки Програми Ради Європи «Децентралізація і реформа публічної адміністрації в Україні».

Теги:

освіта

Область:

Донецька область

Громади:

Маріупольська територіальна громада

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

01 грудня 2021

Нове шкільне харчування: історія успіху Решетилівської громади

Нове шкільне харчування: історія успіху...

Перед введенням нового шкільного меню, у Решетилівській громаді провели анкетування серед учнів і батьків. Як...

29 листопада 2021

Станція чистоти. Бахмутська громада реалізовує грандіозний проєкт поводження з відходами

Станція чистоти. Бахмутська громада реалізовує...

  На Донеччині завершується будівництво одної з найбільших в Україні сміттєсортувальних станцій, де...

25 листопада 2021

Конкурс "Наша громада": Вознесенська громада отримала виграш та почала впроваджувати проєкт

Конкурс "Наша громада": Вознесенська громада...

  Півмільйона гривень на реалізацію проєкту «Компостуй – громаду гуртуй» громада уже отримала від...

22 листопада 2021

Малу IT-академію для дітей відкрили у Глибоцькій громаді

Малу IT-академію для дітей відкрили у...

Малу IT-академію для дітей відкрили у сесійній залі Глибоцької громади, за підтримки Програми USAID DOBRE. Учні...

18 листопада 2021

Соціальні послуги, дружні до дітей: Бахмут переміг у міжнародному конкурсі ЮНІСЕФ

Соціальні послуги, дружні до дітей: Бахмут...

Проєкт системи підтримки сімей, які виховують дітей з інвалідністю, переміг у міжнародному конкурсі Дитячого фонду...