Як Мінрегіон співпрацюватиме з партнерами у розвитку місцевого самоврядування – результати спільної зустрічі

9 листопада у Міністерстві розвитку громад та територій України презентували Матрицю спільних результатів співпраці Мінрегіону з партнерами у сфері децентралізації. Документ сформований на основі проекту плану діяльності Уряду до 2024 року в частині реформування місцевого самоврядування.

Про це повідомив заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода за результатами онлайн-засідання підгрупи «Децентралізація» секторальної робочої групи «Децентралізація та регіональний розвиток».

За його словами, перед Урядом і міністерством стоять три стратегічні цілі в контексті реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади:

  1. Завершити територіальну організацію виконавчої влади та забезпечити децентралізацію на законодавчому рівні;
  2. Розмежувати повноваження, створити належні умови для здійснення органами місцевого самоврядування власних і делегованих повноважень;
  3. Забезпечити комунікаційну підтримку реформи.

«Для досягнення зазначених цілей ми визначили конкретні задачі і показники результативності та ефективності, якими вимірюватиметься наша спільна з партнерами робота», - сказав В’ячеслав Негода.

Заступник Міністра, зазначив, що всі міжнародні проєкти і програми, які надають підтримку Мінрегіону, мають час до кінця листопада, щоб вивчити Матрицю та чітко визначитись зі сферами та завданнями, над якими вони працюватимуть спільно з міністерством у подальшому.

Крім того, учасники заходу вирішили переформатувати робочі групи Ради донорів (діяла до 2020 року) у відповідні кластери підгрупи «Децентралізація». Замість 13 робочих груп буде створено 7 кластерів, які відображають потребу міністерства. До складу кластерів входитимуть представники Мінрегіону, інших міністерств, міжнародних проєктів та програм, а також експерти. Вони працюватимуть над реалізацією пріоритетів, визначених проектом середньострокового плану діяльності Уряду до 2024 року в частині реформування місцевого самоврядування.

«Таким чином, ми з нашими партнерами затвердили новий формат роботи на експертному рівні над продовженням і завершенням реформи.  Після усіх узгоджень, Матриця спільних результатів і персональний склад кластерів будуть оприлюднені на порталі «Децентралізація». Також плануємо оприлюднювати проміжні звіти за результатами реалізації Матриці. Впевнений, що усе заплановане вдасться втілити у життя, в тому числі і  завдяки постійній підтримці наших міжнародних партнерів», - сказав В’ячеслав Негода.

В свою чергу, Ешлі Малруні, голова відділу міжнародного розвитку Посольства Канади в Україні, співголова підгрупи «Децентралізація», зазначила, що міжнародна спільнота вітає досягнення України у сфері розвитку місцевого самоврядування і децентралізації і продовжуватиме підтримувати український Уряд на цьому шляху.

«Щодо презентованої матриці, зазначу, що це важливий крок вперед. Ми вражені досягненнями міністерства і раді бачити у спільній матриці поєднання стратегічних цілей з конкретними результатами», - сказала Ешлі Малруні.

Також під час онлайн-засідання, на прохання міжнародних партнерів, Віталій Безгін, народний депутат України і голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою та місцевого самоврядування, презентував напрацювання стосовно проекту Закону України  про  внесення  змін  до  Закону  України  «Про місцеві  державні адміністрації та деяких інших законодавчих актів України щодо реформування територіальної організації виконавчої влади в Україні» №4298.

Дізнатися більше про цей законопроєкт можна за посиланням.

09.11.2021 - 18:05 | Переглядів: 920
Як Мінрегіон співпрацюватиме з партнерами у розвитку місцевого самоврядування – результати спільної зустрічі

Теги:

міжнародна підтримка В'ячеслав Негода Віталій Безгін

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

25 січня 2022

Триває прийом заявок на здобуття Премії КМУ за особливі досягнення молоді у розбудові України

Триває прийом заявок на здобуття Премії КМУ за...

Премія Кабінету Міністрів України присуджується особам віком до 35 років за досягнення у розбудові України уподовж...

24 січня 2022

Серія обговорень законодавчих основ місцевого економічного розвитку завершилась у Львові

Серія обговорень законодавчих основ місцевого...

21 січня у Львові обговорили законодавчі основи місцевого економічного розвитку на спільному заході Проєкту USAID...

24 січня 2022

Гендерно орієнтоване врядування: нові посібники від Програми DOBRE

Гендерно орієнтоване врядування: нові посібники...

Посібник "Гендерно орієнтоване врядування" присвячений вивченню процесів врядування та управління крізь призму...

21 січня 2022

25 січня - Пресконференція. Оголошення результатів відбору областей-учасниць Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

25 січня - Пресконференція. Оголошення...

25 січня о 12:00 в Укрінформі (Київ, вул. Б. Хмельницького 8/16) відбудеться пресконференція присвячена оголошенню...

21 січня 2022

27 січня - Держгеокадастр презентує Основну державну топографічну карту масштабу 1:50 000

27 січня - Держгеокадастр презентує Основну...

27 січня Держгеокадастр презентує оновлену Основну державну топографічну карту. Початок заходу о 10:00 год на...